Temat: Luz na odrzutniku

Witam
Ewidentnie mam tam luz.  odrzutnik lata na wale. Z tego co widzę katalogu mamy tam 1 klin z lewej i po obu stronach śruby 12 zaciskające odrzutnik na wale . U mnie nie ma 1 śruby  tej po lewej. Ale nie widzę możliwości wkręcenia jej. Jak by coś nie pasowało bo w świetle otworu jest wał. Według mnie powinien być kanał na śrubę. Ktoś tam grzebał?

2

Odp: Luz na odrzutniku

Luz na odrzutniku czy na wale?

3

Odp: Luz na odrzutniku

Odrzutnik latał na wale.  Niby zrobiłem.  Poprostu wymieniłem tą śrubę która była na nową bo ta stara była trochę pognieciona przez luźny wał.  Wsadziłem nową dokręciłem wszystko niby ok. ale czeu nie mogę zabezpieczyć drugiej strony? Czemu otwór nie pasuje na wał?

4

Odp: Luz na odrzutniku

Rzeźbił ktoś może. Koledze w tamtym roku rozsypał się odrzutnik więc mógłbym podpytać co i jak ale nie wiem czy w 512 jest taki sam jak w 14-tce. Młocił, młócił i pękł na 3 elementy a żeby było śmieszniej to młócił na pękniętym 30ha a jak skończył poluzował pas młócarni i sam się rozleciał w mak smile

5

Odp: Luz na odrzutniku

Panowie u mnie cos sie stalo z odrzutnikiem, q mianowicie, kolo sie rozeszly tak, ze zewnętrzny talerz zaparl sie o podajnik klosowy. Z tego co pamiętam tam est rozwiązanie jak na wariatorze jezdnym, tzn śruby tulej-talerz i nakrętką na wal prawda? Na pierwszy rzut oka wygląda jakby sie zgubila nakrętką z walu i kolo się rozeszli, ale czy to na pewno ta przyczyna? Kola ze sworzni nie wylecialy, próbowałem je dopchać ręcznie ale ani drgnie. Smarowalem odrzutnik codziennie. Macie jakies pomysły? Wiecej szczegółów nie znam bo to ojcec kosil, znalazle awarie po niedomlotqch w slomie bo obroty mlocarni spadly na ok 800

6

Odp: Luz na odrzutniku

U mnie wczoraj zadziało się podobnie, też koło zewnętrzne na odrzutniku oparło się o podajnik. Przyczyna - urwało końcówkę wału z nakrętką, tak jakby ktoś obciął na końcu gwintu. Stało się to nie podczas pracy, ale w trakcie wysypywania zboża, bo znalazłem tą końcówkę przy przyczepie. Dzisiaj będę rozbierał i może znajomy by mi to pospawał, ale musi to zobaczyć. Jak nie - wymiana wału.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

7

Odp: Luz na odrzutniku

Mój sąsiad zregenerował to na szybko tak,nawiercił i nagwintował urwaną osi na śrubę M 16 z drobnym gwintem aby dokończyć żniwa,miało być na chwilę a kosi tak już ze trzy sezony .Wał na wariatorze jazdy też ma tak zrobiony.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

8

Odp: Luz na odrzutniku

U mnie zgubila sie nakrętką, tylko czy u Was panowie na wale, tej części z gwintem jest wpust na klin? Bo u mnie jest, w katalogu tego nie ma i zastanawiam się po co on tam jest

9

Odp: Luz na odrzutniku

Ten rowek to pewnie na podkładkę zabezpieczającą jest, ona ma taki ząbek w środku żeby nie obracała się.
Dostałem nowy wał odrzutnika za 300zł i będę go wymieniał, trochę roboty, ale w moim też już jest wyrobiony rowek na wpust pod tuleję i wpust jest wspawany.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

10

Odp: Luz na odrzutniku

Ja mialem jeszcze uszkodzony talerz zewnętrzny kola, udalo mi sie dostać oryginał za 600 zl, w innych miejscach wyroby garażowe po ok 900 zl

11

Odp: Luz na odrzutniku

jaka moze byc przyczyna że spadaja obroty bebna podczas pracy? np kosze na 1100 obrotów i wajcha z kabinby do ustawiania obrotow samoczynnie sie odkreca i spada na np 900 obr?

12

Odp: Luz na odrzutniku

U mnie w 512 od początku kiedy go mieliśmy (96rok) korba była zabezpieczona drutem żeby samoczynnie się nie obracała. Tak miał niemiec. Tak mieliśmy my. Ustawia się.  Potem zabezpiecza. Nikt się nie zastanawiał dlaczego tak jest. I nie było z tym żadnych problemów tongue

Siły na zamiary zmierz....

13

Odp: Luz na odrzutniku

u mnie wszystko dzialalo tylko na koniec zniw ją blokowalem nogą, nie ukrywam ze teraz troche czasu mam i moglbym to zrobic, pewnie rozbiore a jak nic nie znajde to zadrutuje jak mowisz. Moglbys mi moze wyslac zdjecie swojej 512 na oponach 600? bo cos fotosik muli i nie moze sie zaladowac a jestem ciekaw jak to wyglada. matbie@poczta.onet.pl

14

Odp: Luz na odrzutniku

Jak smarowalem gwint w rekordzie to też na drut wiazalem bo za lekko chodziła 😂

15

Odp: Luz na odrzutniku

Matey wysłane smile

Siły na zamiary zmierz....

16

Odp: Luz na odrzutniku

Łożysko oporowe chodzi ciężej niż gwint.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

17

Odp: Luz na odrzutniku

Ja mam drewniany kołek i podstawiam pod korbe. Od samego początku się odkręcała i obroty spadały.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

18

Odp: Luz na odrzutniku

U mnie samoczynnie się korba kręciła gdy rozsypało się łożysko oporowe na tej regulacji obrotów bębna ,po wymianie na nowe wszystko jest ok ,tj korba utrzymuje ustawione obroty.

19

Odp: Luz na odrzutniku

dzieki massey, jak mi starczy czasu to tam zajrze, jak nie to metoda na drut/kołek

20

Odp: Luz na odrzutniku

Czy telepanie się całego kombajnu po wysypaniu zboża i koszeniu zbóż na wysokich obrotach mlocarni bedzie objawem zuzytego odrzutnika? Przy koszeniu np owsa czy łubinu, czegos na mniejszych obrotach kombajn idzie elegancko, problem jest przy podkreceniu obrotów do 1100-1200, na pustym zbiorniku kombajn telepie sie kilka minut i z czasem to ustaje. Pytałem nie jednego człowieka i nikt nie potrafi podpowiedzieć, dodam jeszcze że wał jezdny robiony rok temu, drgania nie maja wpływu na ruch dzwignia przyspieszacza