Temat: Problem Z Wom Ursus 912

WITAM.
Mam następujący problem w URSUSIE 912

otóż podczas pracy z  zwijarką lub rozrzutnikiem pod obciąrzeniem wyłańcza się WOM(w czasie gdy się wyłańcza słychac zgrzyty)

aby ponownie włończyc należy wyłączyc (wajchą) WOM poczekac chwilke i włączyc

Co może byc tego przyczyną.


                                                                                                            pozdrawiam

2

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

ale którą wajcha tą pod kierą czy pod fotelem ?? pozatym co do zgrzytów to  prawie normalne ale raczej nie zgrzyty tylko taki głośny gruchot nie wiem jak to napisac albo opisac tongue  ale mozliwe że ci popekały tarcze na  womie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

mikropompka do wymiany

4

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

a gdzie ona sie znajduje jesli mozna wiedziec

5

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

w skrzyni pośredniej jesli dobrze pamiętam  tak czy siak trzeba odjechac silnikiem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

macie foto jak to wygląda i czy na pewno trzeba silnikiem wyjeżdzac
za co ta pompka jest odpowiedzialna
i czy na pewno to bedzie to

czy ona nieznajduje się pod pompą od podnośnika

7

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

możesz rozjechać na pośredniej mikropompka jest za pompą od kierownicy (tylko nie wiem czy dasz radę  rurkę odkręcić (nad pompą od kierownicy) 2 dni rozkręcania

8

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

jak jest zacięty to za nockę zrobi

9

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

najpierw sprawdz tarczki na womie szybko i prosto

10

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

tarczki juz kiedyś sprawdzałem i są ok. wymieniłem tez uszczelniacze tam

11

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

to jedynie mikropompka  no chyba że gdzies masz luz na cięgiełkach i to one są wadą ??  poprostu jak ciągniesz wajche to cięgiełka sa napięte i jest włączone a jak ja pozastawiasz w spokoju to pod wpływem drgań poprostu przesówa sie minimalnie i przestaje działac ?? sprawdzałes czy też się wyłącza jak jedziesz i trzymasz ręką ta wajche  pod kierownicą ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

jak trzymam rękom to i tak sie wyłancza słychac zgrzyt i wom stoi jak zwolnisz obroty silnka to czasami sie włączy albo jak wyłaczysz ta wjchom pod kierownicą to tez trzeba odczekac chwile i można znowu wlaczac wom a jak ta mikropompka wygląda

13

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ts_id/9574

14

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

niestety po wymianie mikropompki nadal występuje ten problem.
otóż nie słychac juz zgrzutów ale tak i tak się wyłącza
przy sprzegle (w tyle ciągnika) były wymienione oringi
co moze byc tego przyczyną??
w skrzyni jest ok 30litrów oleju

dodam iż ciągnik jest podczepiony do kosiarki rotacyjnej wiec ma w miare lekko
a gdy podniose kosiarke do góry to wałek się wyłącza

15

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

30l to się nie dziw że nie działa ja mam w 12045 ok 50l i jak 5l ucieknie smile  to mikropompka zaczyna świrować

16

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

a ile musi byc

17

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

wlej  jeszcze 20 literków przeicesz masz pozatym  bagnet  przy korku od skrzyni to nalej tyle żeby przynajmniej sięgało min  (najlepiej max) wtedy  nie powinna mikropompka szalec 
pisales ze oringi wymieniałes przy tym sprzęgle z tyłu może podczas zakładania  Ci któryś pękł albo cos źle złozyłeś ??  problem zaczą sie pojawiac po "zregenerowaniu" sprzęgła wałka tego z tyłu ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

i wszystko jasne nalezało wymienic
http://www.sklep-grene.pl/product_info. … s_id/15400
i przesówke

gdy wałek mial cięzko po prostu rozłańczało
i to tez było przyczyną zgrzytów

narazie się nie wyłańcza

zobaczymy jak bedzie siano zwijane roll

19

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

o bracie przerobiłem ten temat rozkręcilem wszystko rozbebeszyłem na drobne, wymiana środka z mikropompki nie zawsze gwarantuje sukcesu i tu btła moja wpadka, pieniła olej to szło na kosz wom i stawał grun przy większych obrotach...powodzenia

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

20

Odp: Problem Z Wom Ursus 912

wszystko juz jest ok
działa
z tego jestem zadowolony.
pozdro