1,821

Odp: Uprawa bezorkowa

POd jere zrobiłeś na 15 cm i poplon a co potem?
Bo też mam poplony do siania ( wysiew do 30 września). No i biję się z myślami jak to zrobić by było ok.  Miałem przeryć na głęboko tj 20+  i pod koniec września zasiać te poplony na sztukę. Tak by coś tam wyszło w razie kontroli. Słoma na polach została więc masa jest dokładanie kolejnej i robienie sobie problemu uważam za zbędne. 

Byle tylko kuń nie zdechł wink

Co do b 201 to ci go nie dam bo go potniesz i przerobisz na samolot....
NApewno będę chciał dużo za niego ( więcej niż 2500)  muszę pomyśleć.....
Co bym z niego mógł zrobić.....

1,822

Odp: Uprawa bezorkowa

Potrzebuje redło na usługi... Mam kolo dupy atlasa tylko 4x40 do mojego forsza to nieporozumoenie. Jak bym go brał to rozkręce ile się da nawet na 50 i cojajmiej jedna skiba do dołożenia.
Pod jare teraz pujdzie albo brona ciężka albo uprawowo siewny i poplon w siewnik. Poplon sieje sam dla siebie bo zazielenienie pokryte mam z łubinu. Początek listopada głębosz na 35cm i do wiosny.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,823

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja planuje  w tym roku  tak  po ścierniach talerzówka ... ile wlazła tyle szła ...  może max 10cm  bo sucho jak diabli ...
teraz przed siewem  podorywkowy  na 20  może głębiej  za tym od razu siewnik  by nie suszyć gleby ...  co do siewnikiem to będę siał  kockerlingiem Ultimą CS   spróbuje coś  zdjęć porobić

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,824 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-08-25 11:59:52)

Odp: Uprawa bezorkowa

Ultima dobry sprzęt wink siał mi na bezorce 3 lata temu rzepak i był ładny.
Ja poorałem pod rzepaki. Lekko nie było ale PHX swoje waży więc nawet nie wyłaził. Ciągnik spalił 12.5l/ ha więc całkiem sporo. Codziennie 2x dmuchanie chłodnicy z kurzu i czyszczenie filtra bo tak ciągnął syfy. Wczoraj było skończone sianie i objechane chlomazonem i metazachlorem. W nocy pokropiło. 15 km ode mnie Eldorado mieli takie oberwanie chmury było nad ranem.

Siły na zamiary zmierz....

1,825

Odp: Uprawa bezorkowa

12,5 litra na hektar to sporo w suchym roku? Wioskę dalej jak orali jednego roku pod rzepak jak było sucho to po 30 litrów szło...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,826

Odp: Uprawa bezorkowa

Ten ciągnik nigdy nie palił dużo. Dlaczego ? Nie wiem. Nie wie też jego poprzedni właściciel.  Po prostu tak ma. W normalnym roku pali do 11 litrów. Weź pod uwagę, że najlepszej ziemii to ja nie mam. Pewnie gdyby wjechać w gliny albo 3-4 klasę to byłoby x2

Siły na zamiary zmierz....

1,827

Odp: Uprawa bezorkowa

Na lekkiej ziemi w suchym roku jest lżej niż w mokrym.... woda zagęszcza...

1,828 Ostatnio edytowany przez zorak (2018-08-27 07:31:48)

Odp: Uprawa bezorkowa

pole po rzepaku zrobione talerzówką i czeka na pszenicę. Jak je uprawić:
- gruber na głęboko, uprawa, siew
- talerzówka, gruber na głęboko, siew
wszystko w odstępach czasowych aby maksymalnie zniszczyć samosiewy

pole po pszenicy zrobione talerzówką i będzie siane na wiosnę. Jak je przygotować do zimy:
- przed zimą gruber na głęboko, wiosną płytka uprawa i siew
- przed zimą talerzówka, wiosną gruber i siew

Skoro mój tato który orał ziemię przez 40 lat stwierdził że to nie oranie fajnie wygląda to chyba coś w tym musi być wink Na większości pól zaczynam 3 sezon bez pługa, zobaczymy czy faktycznie w tym 3 sezonie jest spadek plonu.

gg 5118068

1,829

Odp: Uprawa bezorkowa

A ja przyjąłem w tym roku strategię Androla...

1,830

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak pod wiosenne masz na wiosne jakś obornik do wywiezienia to głębszą uprawę zostaw na wiosne. Jak nie to jak pisałem głębosz lub gruber jak się da to 5cm głębiej jak było orane, bez wałków lub talerzy doprawiających, tak by zostały takie kopczyki na polu.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,831

Odp: Uprawa bezorkowa

Zaorak masz fajnie.... ja co bym nie zrobił to jest źle....

1,832

Odp: Uprawa bezorkowa

Dlatego robię osobno. Są plusy i minusy, ale na gadane mam wyrąbane.

1,833

Odp: Uprawa bezorkowa

Eee tam pleciesz są same minusy....
A ten stoi, patrzy i albo krytykuje albo milczy...

1,834

Odp: Uprawa bezorkowa

e to ja mam dobrze czasem mnie pochwali, czasem zgani

Rolnik z powołania:-)

1,835

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak to mówią pracownicy u Stokłosy: "trzeba mieć gruba skórę i do tego łuski" 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,836

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Eee tam pleciesz są same minusy....
A ten stoi, patrzy i albo krytykuje albo milczy...

Nie ma dla mnie lepszej recenzji moich działań jak stwierdzenie mojego staruszka, że: H.. z tego będzie. Dzięki temu mniej, więcej po pierwszej akcji z nowym pomysłem czy zakupem staruszek jest w ciężkim szoku, ze można iść do przodu i to w takim tempie. Martwi mnie tylko ostatni zakup zetora, bo staruszek zadowolony...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,837

Odp: Uprawa bezorkowa

No to mnie rozbawiłeś....

1,838

Odp: Uprawa bezorkowa

Rzepak zasiany ...  bilans  całej akcji  to  17ha zasiane  przez 10h    czyli  uprawione na głęboko  zasiane i zawałowane ...  poszło 370l paliwa   ale tak się kurzy że  świata nie widać

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,839

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.olx.pl/oferta/agregat-scier … 5c47de8a1d
nada sie do bezorki?

Rolnik z powołania:-)

1,840

Odp: Uprawa bezorkowa

jeśli nie masz kamieni i ciężkiej gliny to tak