1,841

Odp: Uprawa bezorkowa

kamieni brak glina jest, ale czy ciężka? rędziny to cięższe ziemie od mojej gliny

Rolnik z powołania:-)

1,842

Odp: Uprawa bezorkowa

to będzie szło, a jak się sercówki zużyją to założyć wąskie dłuta np.
https://allegro.pl/redlica-waska-pluga- … 95755.html

1,843 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2018-09-05 23:05:35)

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej napisał/a:

https://www.olx.pl/oferta/agregat-scier … 5c47de8a1d
nada sie do bezorki?

Mam prawie identyczny tylko szerszy 2,8 Robota dobra ale mocowanie wału jest złe,musiałem  przerobić na krańcowe i nie wahliwe,
Prześlij nr tel to wyślę foty jak zrobiłem.

1,844

Odp: Uprawa bezorkowa

Mój b265 jest niemal identyczny. 2,2 metra i 11 zębów tyle że wał sam dołożyłem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,845

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

to będzie szło, a jak się sercówki zużyją to założyć wąskie dłuta np.
https://allegro.pl/redlica-waska-pluga- … 95755.html

Jaka jest różnica w pracy sercową, a tą którą podałeś w linku ? Czy ona zrywa mniejszą powierzchnię niż sercowa ale co za tym idzie lżej się ciągnie ? Sercową uprawiłem 10 hektarów i musiałem obracać bo się zdarła - z tym że na polu beton.

gg 5118068

1,846

Odp: Uprawa bezorkowa

nowe się zdarły?

1,847

Odp: Uprawa bezorkowa

PawełS.64 napisał/a:
Pajej napisał/a:

https://www.olx.pl/oferta/agregat-scier … 5c47de8a1d
nada sie do bezorki?

Mam prawie identyczny tylko szerszy 2,8 Robota dobra ale mocowanie wału jest złe,musiałem  przerobić na krańcowe i nie wahliwe,
Prześlij nr tel to wyślę foty jak zrobiłem.

masz pełna skrzynke.
Jak sie uda namówic wyższa instancje to kupie cos takiego ten jest fajny bo nie daleko, ale teraz z czasem kiespko żeby na wycieczki jechac.
Ja potrzebuje czegos takiego jak nie do bezorkowej to choćby po to zeby przed siewem marchwi głęboko spulchnić, głebosz nie do końca zdaje egzamin

Rolnik z powołania:-)

1,848

Odp: Uprawa bezorkowa

Nigdy więcej orki. Ziemia lekka, powałowane po orce, zasiane i z wierzchu sypka ziemia. Przyszła ulewa i rzepak dopiero wschodzi, beton jak cholera...

1,849

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja jadę dziś bronować bo znów zielono na polach a na uprawę pod pszenicę czy na zimę za wcześnie. Trochę chyba się pospieszyłem z 2 talerzowaniem.  Wody brak więc trza to unicestwić.

1,850

Odp: Uprawa bezorkowa

Wywozilem znajomemu troszke gnojowicy. Pole koło mnie, wiatr się obrucił i dość mi pachniało, więc mając zaczepione miga wymies,ałem mu to. (30arów). Teraz wywiózł gnój na to pole i zaczął orać. Tam po migu ładnie przewrucił reszta została na wierzchu.....
Też dziś jade z broną na samosiewy....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,851

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak czytam dość długi czas to ta uprawa bezorkowa ma jakieś plusy ?   a może jest dużo więcej $ w porównaniu z pługiem ?
Bo jeśli nie to po co to wszystko ?
Ja robię po staremu
1 talerzówka wydajność 1ha w 15min
2 brony na drugi dzień wyd 1ha w 8min
3 na dwa tygodnie przed siewem orka wydajność 1ha w 30 min
4 siew z uprawą 1ha w 15min
Co w sumie daje 68 minut pracy ciągnika na 1ha (teoretycznie )
jak się to przekłada w technologi bezorkowej ?

1,852

Odp: Uprawa bezorkowa

Bez porównania więcej czasu i paliwa ale wydajność też lepsza...  sam myślę o małym lemkenie jak z ogłoszenia parę postów wyżej. W tak suchym roku warto.

Siły na zamiary zmierz....

1,853

Odp: Uprawa bezorkowa

Ten rok jest wyjątkowy ze względu na suszę. W tym roku największym minusem bez orkowej uprawy są samosiewy. Rzepak mam po jęczmieniu jarym i owsie. Po skoszeniu (chyba w połowie lipca) zebrałem słomę i poszła talerzówka. Nie padało przed żniwami i nie padało po żniwach całe osypane nasiona (a było ich sporo bo grad mi wytłukł) leżały i nie kiełkowały. Koło 20 sierpnia poszedł gruber i siew. Zaraz po siewie przyszły deszcze i samosiewy ruszyły dosłownie w oczach. Na polu jest zielono ale nie od rzepaku tylko od zboża. W normalnym roku samosiewy to nie problem w uprawie bez orkowej.

gg 5118068

1,854

Odp: Uprawa bezorkowa

zorak napisał/a:

Ten rok jest wyjątkowy ze względu na suszę. W tym roku największym minusem bez orkowej uprawy są samosiewy. Rzepak mam po jęczmieniu jarym i owsie. Po skoszeniu (chyba w połowie lipca) zebrałem słomę i poszła talerzówka. Nie padało przed żniwami i nie padało po żniwach całe osypane nasiona (a było ich sporo bo grad mi wytłukł) leżały i nie kiełkowały. Koło 20 sierpnia poszedł gruber i siew. Zaraz po siewie przyszły deszcze i samosiewy ruszyły dosłownie w oczach. Na polu jest zielono ale nie od rzepaku tylko od zboża. W normalnym roku samosiewy to nie problem w uprawie bez orkowej.

Ja pryskam na samosiewy bez względu na fazę rozwojową rzepaku. Większość już opryskana

1,855

Odp: Uprawa bezorkowa

Piotrek1990 napisał/a:

Bez porównania więcej czasu i paliwa ale wydajność też lepsza...  sam myślę o małym lemkenie jak z ogłoszenia parę postów wyżej. W tak suchym roku warto.

Ta wydajność to jakoś zmierzona czy na oko ?

1,856

Odp: Uprawa bezorkowa

Pawel w jakich dawkach i czym ? jutro planuję targą w dzielonej dawce.

gg 5118068

1,857

Odp: Uprawa bezorkowa

koseś napisał/a:

Tak czytam dość długi czas to ta uprawa bezorkowa ma jakieś plusy ?   a może jest dużo więcej $ w porównaniu z pługiem ?
Bo jeśli nie to po co to wszystko ?
Ja robię po staremu
1 talerzówka wydajność 1ha w 15min
2 brony na drugi dzień wyd 1ha w 8min
3 na dwa tygodnie przed siewem orka wydajność 1ha w 30 min
4 siew z uprawą 1ha w 15min
Co w sumie daje 68 minut pracy ciągnika na 1ha (teoretycznie )
jak się to przekłada w technologi bezorkowej ?

kawałek pola który orałem bite 10 h na głęboko  gruberem robie w 4h i odpada mi uprawa po orce która w moich warunkach glebowych wymagała co najmniej dwukrotne przejechanie farmetem k300 a czasami wały musiały iść, obecnie robie agregatem tylko raz i to tylko żeby mieć super wyrównane pole (a co stać mnie bo i tak paliwa mam zaoszczędzone)

1,858

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak wygląda temat uprawy piasków bezorkowo i do tego obornik? Wg zaleceń książkowych im bardziej sucho tym głębiej ryć czyli musiałbym wpuścić gruber na 20cm? To już spory opór i spalanie.

1,859

Odp: Uprawa bezorkowa

No początki są ciężkie niestety,ale potem już niby coraz lżej

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,860 Ostatnio edytowany przez zorak (2018-09-07 14:21:51)

Odp: Uprawa bezorkowa

niewydostanieszsie napisał/a:

... czyli musiałbym wpuścić gruber na 20cm? To już spory opór i spalanie ...

szykuję pod pszenicę, a pola po rzepaku jadę na 27cm takim agregatem tylko na 9 łap
https://www.youtube.com/watch?v=umSO0m-AUYc
110KM i max 8km/h (trochę mało) może dał by radę 9 ale szkoda mi ciągnika. Przy ok. 20cm jestem w stanie 10-11km/h. Przydało by się 20 koni więcej.

gg 5118068