1,881

Odp: Uprawa bezorkowa

bamreras napisał/a:

Prędkość średnia czy maksymalna? Pola tyż musisz mieć ksztautne i duże.
Z gruberem jade max 10km/h średnia wychodzi 7 z uwrociami itd (dane z gps).
To mamy 2-2,3ha/godz.
Zużycie paliwa tak jak mówisz jest mało wymierne bo za dużo czynników na to wplywa. Ale średnio pod ozime wychodzi mi tak: talerzowanie, raz a nieraz dwa razy kultywator z broną, gruber i siew. Mieszcze się w 40litrach na ha. Po co kultywator? Ot taka fobia niszczenia zieleniny na polu.

To predkosc realna z jaką się poruszam , wiadomo że nawrót i poprzeczniak zmniejsza wydajność ale pola mam przeważnie 700m więc  dlatego pisałem że to "teoretycznie".

1,882 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-09-09 14:36:29)

Odp: Uprawa bezorkowa

700m 🙄 z pługiem jadę max 8km/h. Przy czym zwykle "pod górę"redukuje do 5km/h. PHX ma 6 korpusów. Szerokość robocza -nie wiem 😃 2 korpusy poza ciągnik. Pole max 330 metrów a minimalnie 50. Wydajność ? Hektar w godzinę na dużym kawałku da radę. A jak trzeba orać doniczki to drastycznie spada.  Z talerzowką zwykle jadę 15km/h . Jakbym przestawił się na bezorkę-prędkości z gruberem na 28 i pługiem byłyby porównywalne podobnie jak szerokości robocze. Ale przypuszczam, że w gruberze spalił bym więcej. I stałbym więcej ze względu na kamienie. To przeraża

Siły na zamiary zmierz....

1,883

Odp: Uprawa bezorkowa

Gruber na sprężynach i jeździsz cały czas.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,884

Odp: Uprawa bezorkowa

Miałem FARMETA to słupice potrafiły pękać

Siły na zamiary zmierz....

1,885

Odp: Uprawa bezorkowa

Przy pługu ziemia powinna się uleżeć przed siewem.  A przy gruberze? Jaki będzie optymalnie?
Pytam bo w tym roku mamy wyjątkowo duzo czasu na uprawki pożniwne. Na dodatek wydaje mis się ze drugą zrobiłem za szybko ...... trzecia w postaci brony 20  to tak mało skutecznie  wychodzi bo resztek jest sporo.....
Walić gruberem na głęboko i niech sobie leży z 2-3 tygodnie ? będzie pszenica po gorczycy i poplon który zostaje na zimę. Pszenicę chcę siać koło 1X tak jak i poplon. Polon na szt by agencja była zadowolona....

1,886

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja już mam na głęboko pod pszenicę. Siać będę jak zacznie coś z ziemi wychodzić.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,887

Odp: Uprawa bezorkowa

TO trza będzie zacząć..

1,888

Odp: Uprawa bezorkowa

A ja mam potalerzowane i czekam za deszczem. Na głeboko zrobie ok.4 dni przed siewem żeby nie przesuszać gleby.

1,889

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja zrobiłem ok 2 tyg temu, chwasty wschodzą a zaczynam siać w weekend.

1,890

Odp: Uprawa bezorkowa

Pszenice ?  ja jęczmień ozimy  gdzieś około 20 dopiero będę siał ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,891

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak pszenicę. Co roku sieję 15-17

1,892

Odp: Uprawa bezorkowa

Pawel21990 napisał/a:

Tak pszenicę. Co roku sieję 15-17

Pewnie w małych normach aby się rozkrzewiła ładnie

1,893

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja się jednak chwilę wstrzymam. czekam aż dowiozą fosfor. Rozsieję po wszystkich polach i ogień na głęboko.

1,894

Odp: Uprawa bezorkowa

Właśnie wdepłem na AF i tam w  skrzynce znalazłem info od redaktora BEZ PŁUGA że szuka gospodarstw do gazety ....... jestem taki *** czy wszyscy dostali?

Oczywiście podałem mu linka do Nas.... niech się uczy... wink

1,895

Odp: Uprawa bezorkowa

Jakby chciał w przyszłym roku to czemu nie? W wym to nawet nie chciałbym, wszędzie ogólna rozpierducha, jakbym chciał w wątku ręce opadają napisał bym obwieszczenie na 4strony. Dobrze że sznurki i druty wiązałkowe jeszcze nie skończyły się. Krzysiek jak masz możliwość to czemu nie?

1,896

Odp: Uprawa bezorkowa

Zapraszam .,..  jakoś u mnie to wygląda smile) ale na AF  nie zaglądam ..  albo Do Marka P jedzie on  coś mu opowie o tym

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,897

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie no u mnie też fajnie wyglada na polu. poza 2 kawałkami po życie ( słoma została wszędzie )
Ale "obora kołkiem podparta" włosów na głowie mało dobrze że zęby na miejscu...

1,898

Odp: Uprawa bezorkowa

U nas byki po 400 km. Umierają z bezorkową a o orkach nikt nie marzy . Jedyna uprawa na dziś glifosat,,,,

Leszek   dla kolegów'

1,899

Odp: Uprawa bezorkowa

Ogólnie zaczynam słyszeć od ludzi że na zachodzie zaczynają wracać do pługów,ciekawe jaki powód?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,900

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzisiaj też ruszyłem z siewem  w upr bezorkowej.Sucho ale rzepaki wzeszły dość ładnie  i choć nikt u nas jeszcze nie myśli o sianiu ja jutro kończę przenżyta na lekkich glebach i "laba"jadę zaklinać słońce i deszcz do Hiszpanii.Wracam a końcem miesiąca i wtedy pszenica