21

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

800 i 15 to trochę dużo, ja myślę o 600. Napisz mi jak wykonanie tego opryskiwacza i jak w nim wyglądają lance bo wiem że 12 metrowe są dość delikatne a 15 metrów powinna być już dość solidna konstrukcja. Jeśli możesz to napisz ile za niego dałeś i czy kupowałeś przez pośrednika czy bezpośrednio u producenta.
600 i 15 waży 275 kg więc Twój pewnie koło 300 i jak piszesz 700 wody i przodek lata hmmm Ale ogólnie c360 daje sobie z nim radę ? pompa jakoś daje radę ?

gg 5118068

22

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

do 60tki wiekszego jak 600l nie warto czepiac. tata dzis jechal pryskac mf 255 i biardzki 600l i nie do konca nalany i bez obciaznikow bryka. 60 jest stabilniejsza

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

23

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

zorak napisał/a:

mam kilka ha na górach)

Nie sądzę, zeby więcej niz 12m szerokości pozwoliło na utrzymanie poprawnej wysokości lancy na pochyłościach, dodaj do tego masę na ogonie ponad 0,6t na podjazdach.
Tez mam kilka ha na pogórkach i czymś większym niz mam teraz (400l/12m) nie ryzykowalbym, a jazda wzdłuz podstawy/szczytu wzniesienia to jedna lanca w kosmos a druga szura po ziemi. Nie wszędzie masz z górki:P

Paranoja to znajomość wszystkich faktów.William S. Borroughs

24

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

daras napisał/a:

jazda wzdłuz podstawy/szczytu wzniesienia to jedna lanca w kosmos a druga szura po ziemi. Nie wszędzie masz z górki:P

Też tak miałem i strasznie mnie to irytowało i założyłem siłownik od motowideł E-512 i koryguję na bieżąco. Jastanawiam się czemu nie zrobiłem tego już dawno.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

25

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

zorak napisał/a:

800 i 15 to trochę dużo, ja myślę o 600. Napisz mi jak wykonanie tego opryskiwacza i jak w nim wyglądają lance bo wiem że 12 metrowe są dość delikatne a 15 metrów powinna być już dość solidna konstrukcja. Jeśli możesz to napisz ile za niego dałeś i czy kupowałeś przez pośrednika czy bezpośrednio u producenta.
600 i 15 waży 275 kg więc Twój pewnie koło 300 i jak piszesz 700 wody i przodek lata hmmm Ale ogólnie c360 daje sobie z nim radę ? pompa jakoś daje radę ?

Kupiłem go od pewnej firmy: TOLMET, która składa opryskiwacze i póżniej je sprzedaje. Dałem za niego 4 350zł. Miałem brać 600l 15m, ale w nich jest zadelikatna  rama i kupiłem 800.
Sześdziesiątka sobie w nim śmiga przy 600l, ma małe problemy jak się doleje jeszcze stówke.
Jedyną wadą ich jest to, że beczka jest zbyt niska, a szeroka i to przedłuża cały opryskiwacz co powoduje większą dłużyce. Dodam kilka fotek:

http://s1.pokazywarka.pl/i/2256191/2197 … ie1062.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/i/2256196/1615 … ie1057.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/i/2256196/3132 … ie1061.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/i/2256196/9527 … ie1059.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/i/2256196/4793 … ie1058.jpg
http://s1.pokazywarka.pl/i/2256196/8821 … ie1060.jpg

26

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

Garażuj, po każdym urzyciu dokładnie umyj, stroń od deszczu, silnego słońca i mocznika, a najlepiej wstaw w garaż nakryj kocem i nie ruszaj. Mam bardzkiego od 4lat i farba schpdzi płatami, gdzie nie spojrzysz sama rdza, lance wylatane, dysze wytrzymały około 40godzin pryskania.... mam dość ostro pofałdowane pola i do lanc specjalne blokady musiałem dorabiać bo się pod górę składały. Samopoziomowanie działa tandetnie, no aleza te pieniążki nic lepszego nie da rady kupić. Mojemu daje jeszcze 4lata jak nie zakoserwuje ramy. Jak uda mi się ją pożądnie zakonserwować to może i 14lat wytrzyma, ale nie u mnie....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

27

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

Zobaczę jak długo mój pociągnie. Narazie opryskał 26 hektarów od nowości. Za 4 lata planuje zakup ciąganego.

28

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

Radzę dobrze przemyśleć sprawę mam 20h i sleze rolniczą 1000l 2 pompy na kołach 20 i mi mało 2000l zachodni uzywany by się przydał. Po prostu czas wygoda i cisnienie i wydatek podstawa to pompa duża wydatek cisnienie później końcówki. Ogólnie Polskich nie polecam choć moja prl pamieta co ja na te pompy i zlaczki wysokiego ciśnienia się na klne co rok coś im dolega.

29

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

Do takich małych obszarów, to raczej polecałbym zawieszane. Co z tego że będzie te 2000 litrów, skoro trzeba to ciągnąć czołgiem, a i pole potem wygląda jak po czołgu. Rogi nie opryskane, na uwrociach zboże zajeżdżone raz że przez duży traktor który musi to ciągać, dwa przez koła opryskiwacza. Poza tym blisko 3 tony masy, na dwóch kołach.. po mokrości nie pojeździm tongue To już nie lepiej do tej 60tki czy innego ciapaja założyć beczkę, gdy się ma te 20-30ha? Może i jest to wygoda, tylko temu co pryska 200ha i ma pola dłuuugie, mniej zależy na tym, co opryskiwaczem zjeździ smile

30

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

ja będę miał na sprzedaż na jesień na kołach 44 zbiornik 2100  18 m hydraulicznie podnoszony i poziomowany zaczep skrętny pompa 210l itp będzie na olx

31 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-09-14 16:36:38)

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

Chłopaki i jakie macie opinie po dłuższym czasie pracy tymi opryskiwaczami firmy biardzki ? Bamreras parę postów wyżej niezbyt dobrze o nim napisał a muszę kupić coś nowego bo w moim pękł ostatnio zbiornik u góry , tymczasowo skleiłem poxiliną ale to stary termit więc nie ma sensu w niego inwestować w nowy zbiornik. Na jakiś wypasiony opryskiwacz nie chce wydawać kasy , a patrząc po olx ten biardzki wypada cenowo dobrze.

32

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

u mnie leci chyba 5 sezon 600l, 15m, zawór stało ciśnieniowy. W tamtym czasie dałem chyba 3400zł. Puki co bez awarii. Podczepiałem go do c-360 i dawała radę bez problemu, a od ubiegłego roku pracuje z farmtrakiem. Cudów nie ma ale daje radę. Jak będzie jakaś większa awaria to ... zresztą o jakiej awarii mowa skoro to ma konstrukcję prostą jak cep.

gg 5118068

33

Odp: Optymalny opryskiwacz zawieszany do c-360

Ja też mam biardzkiego 3 lata i brak problemów. Są lepiej wykonane opyskiwacze ale temu nie za wiele można zarzucić.