1,921

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=yodesY1ZGFM

1,922

Odp: Uprawa bezorkowa

Na ile ha wystarczają wam nakładki na pazury? Moje zrobiły po 7 ha na szt i są do obrócenia.

1,923 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-09-25 19:55:56)

Odp: Uprawa bezorkowa

Troche poza tematem bo tu bezorka ale Moje dłuta ze stali borowej przy PHX do obrócenia są po 35 ha  orania. Zjadło je ładnie. A tak oralem zawsze około 50 ha... czyli na sztukę 5.83~6 ha

Siły na zamiary zmierz....

1,924

Odp: Uprawa bezorkowa

Z tym że one w tym roku zrobiły po 1,5ha

1,925

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=Cx377NwUOHs

1,926

Odp: Uprawa bezorkowa

z racji że ford niedysponowany a forszaj na emeryturze i nie chce go przesilać pszenice sieje mi kolega w chamskiej bezorce. tj po groszku miałem zasiany poplon z gryki i słonecznika. stalerzowałem go i miałem to orac ale kolego mi w to sieje AUŚ talerzowym. po podliczeniu kasy wexnie tyle co ja przepaliłbym paliwa forszajem podczas orki i siewu.
Wiem ze powinno być zrobione na głeboko, ale wyszło jak wyszło. czy urosnie i jaki da plon pszenica nie wiem okaże sie

Rolnik z powołania:-)

1,927

Odp: Uprawa bezorkowa

Spokojnie, nic jej nie będzie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,928

Odp: Uprawa bezorkowa

nic nie będzie, a ja myslałem że da jakies plony smile

Rolnik z powołania:-)

1,929

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja mam w tym roku talerzówka brona i w to siew aus talerzowym. W zeszlym tak poszło 2ha i było ok, w tym rolu małe 13.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,930

Odp: Uprawa bezorkowa

u mnie juz po bezorce pszenica powschodziła i dziki ja skopały gdzie orane nie było ich.
https://www.olx.pl/oferta/agregat-scier … tu4tH.html
to do bezorkowej chyba sie nie nada co?

Rolnik z powołania:-)

1,931

Odp: Uprawa bezorkowa

Widocznie masz dziki co są zwolenikami nieorania.  U mnie są te orkowe i trzymają się zdala od pastucha. W inne lata była masakra...

1,932

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.olx.pl/oferta/gruber-agrega … x282f.html ten może bardziej spełniał by swoje zadanie

1,933

Odp: Uprawa bezorkowa

fajny, ale na moje poletka to musze mieć zawieszany

Rolnik z powołania:-)

1,934

Odp: Uprawa bezorkowa

PAjej mam zawieszany jak chcesz  3m 11łap  i wał

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,935

Odp: Uprawa bezorkowa

Tylko żeby takiego pociągnąć na 25cm to trzeba mieć że 170KM. Zrywalem ścieżki 3m scierniskowcem 7 łap  z1614 i chwilami stawał .

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,936

Odp: Uprawa bezorkowa

Dokładnie 3m 170KM
A za tą kasę można sklecić pięknego miga z 2 kopletami różnych wałów w zalezności od potrzeb. To nie ma żadnego wału więc jest do niczego...

1,937

Odp: Uprawa bezorkowa

Przy robocie na zimę wał nie jest konieczny także nadał by się a do uprawy pod ozime odczepiać talerzówkę i wtedy montować wał .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,938

Odp: Uprawa bezorkowa

jak nic nie znajde to postaram sie cos na tetpie ze uda sie załatwic i pozostanie orka, choć jest takie sucho że jakos tego nie widzę.
W zimie może sie cos uspawa więc trzeba zbierać rysunki techniczne i foty i tu licze na was. Ciagnik jaki mam to wiecie 130km ziemie to 3 kl lekko pagórkowate

Rolnik z powołania:-)

1,939

Odp: Uprawa bezorkowa

Czyli robisz coś na szerokość ciągnika.  Oszczędzasz kasę na elementy robocze i potem pomykając w polu szybciej robisz lepszą robotę....

1,940

Odp: Uprawa bezorkowa

Gruberem bezorkowym pięknie zrobiłem po kukurydzy na ziarno tak na 12-15 cm, bieg 4 II 1800-2000 obrotów normalnie skakał gruber po tym polu. Sąsiad ruską talerzówką tak nie wymieszał. Zaorać jednak trzeba będzie, coby omacnicy nie namnożyć.