801

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

marcin napisał/a:

Krzysiu jak przekonałeś żonę do merca moja nie chciała patrzeć na mercedesa mnie się podobają a żonka tylko vw i nic innego wybór padł na golfa,tak ze mieliśmy II td (tata III) IV TDI , miała byc V ale wybór padł na VI najważniejsze ze żona zadowolona , jak sie mi seat skończy to takiego  merca 124  sobie kupie

To proste. Najpierw każesz jeździć jej jakimś gratem. Ma być ciasny, z oparcia kierowcy ma wystawać drut robiący dziury w rajtuzach siedzących z tyłu. Dobrze żeby w zawieszaniu coś waliło najlepiej drążek reakcyjny bo przynajmniej wiadomo że koła nie odpadną....  Dodatkowo niech drzwi strzelają przy otwieraniu, by to osiągnąć trzeba wymienić bolec ogranicznika drzwi z fi 6mm na fi 4,5mm.
PO pewnym czasie z kumplem musisz zorganizować wspólny wypad na zlot pojazdów militarnych do Bornego tam przelecieć się antonowem i już....
A no oczywiście kumpel musi mieć takiego merasia i musicie nim jechać....

Mój to automat. Lucyna trochę marudziła ale stwierdziłem że nie uwzględniam jej zdania. Dlaczego?  Bo gdy siedząc na OLX głośno mówiłem że znalazłem ciekawy samochód w odpowiedzi słyszałem " jaki kolor?" 
Puki co nie narzeka. Już planuje trasy.  Samochód kupiłem od kolegi  sprzedał bo stwierdził że mu za dużo pali. A do wożenia jednej dupy to za duży. Puki co dałem mu 9tyś i pojechaliśmy po samochód dla niego tj skodę superb 1,9 130KM. Po powrocie  ( dotarł na swoje podwórko kilka minut przedemną) stwierdziłem że ta skoda nie spali mu mniej bo problemem jest ciężka noga a nie wielkość silnika merca.
Generalnie Piotrek chce 14tyś a ja chcę mu dać 12 tyś bo fura z wierzchu trochę obdrapana. Technicznie igła, poza slikami z tyłu. Zimówki w garażu. Dziś ma przyjść się gadać.

Co do skody rok 2005 z wszystkim co szło założyć skóra podgrzewana i tam takie.. . Kupiliśmy od podwórkowego handlarza tanio kupi drogo sprzeda, a że nie rejestruje na siebie to musi dać swoją umowę kupna by była ciągłość.  Skode sprzedał nam za 8250 a kupił na fakturę od orlena za 5300.

802

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No a ja po poszukiwaniach berlingo itp stwierdziłem że te ich tylne belki słabe i wybór padł na cytrynę c5 kombi. Żona ma hatchback i z tym hydraulicznym zawieszeniem fajna sprawa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

803 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-10-21 15:07:06)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

tomek 323 napisał/a:

powiem ci krzysiek ze taki meraś to juz konkrecik luksusu w nim dobrze zaznasz niech słuzy bezawaryjnie i przyjemnie

ja bedę chciał sprzedać swoje a4 b5 1.9 tdi zaraz po nowym roku bo chciałbym kupić coś wiekszego z większym silnikiem myslę o a6 c5 2.5 v6 180km quattro i w automacie koniecznie

Ja mam zwykłego 150 koni w Tiptronicu. Auto bajka. W 8 litrach się mieszczę wokoło komina. Tipa polecam. Dobrze ze chcesz quattro bo unikniesz Multitronica.

Krzysiek Merca gratuluję ;P dobre auta.

Siły na zamiary zmierz....

804

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

marcin napisał/a:

Krzysiu jak przekonałeś żonę do merca moja nie chciała patrzeć na mercedesa mnie się podobają a żonka tylko vw i nic innego wybór padł na golfa,tak ze mieliśmy II td (tata III) IV TDI , miała byc V ale wybór padł na VI najważniejsze ze żona zadowolona , jak sie mi seat skończy to takiego  merca 124  sobie kupie

Lucyna pyta czemu uważasz że trzeba było ją przekonywać.

805

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b5-1- … 8b2a237b4d

jak by co to mój

Nie ma to jak FORTSCHRITT

806

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

https://www.olx.pl/oferta/audi-a6-quatt … a859384a85

mój dzisiejszy zakup

Nie ma to jak FORTSCHRITT

807

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Leciwe ale piękne..... jeszcze z czasów kiedy robili samochody....
Gratuluję...
Ja w swoim mietku zmieniłem wczoraj olej w skrzyni i znów ciągnie równo...... A jak ryczy.....
Tak jak ja gdy mam go tankować....

808 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-11-09 18:49:27)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

tomek 323 napisał/a:

https://www.olx.pl/oferta/audi-a6-quatt … a859384a85

mój dzisiejszy zakup

Pamiętaj dobry olej lać w silnik. Dobre paliwo lać w zbiornik. I cieszyć się jazdą.
Sprawny Tiptronic robi robotę i praktycznie nie czuć jak zmienia biegi.

Siły na zamiary zmierz....

809

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Podobno 2,5 to nie 1,9 tu musi być wszystko robione książkowo.. 1,9 na smole pojedzie....

810

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Krzysiek napisał/a:

Leciwe ale piękne..... jeszcze z czasów kiedy robili samochody....
Gratuluję...
Ja w swoim mietku zmieniłem wczoraj olej w skrzyni i znów ciągnie równo...... A jak ryczy.....
Tak jak ja gdy mam go tankować....

No pali smoczysko 10 to tak lekko zabiera na sete ale jak się mu po garach da to aż miło no coś za coś ale nie ma ze nie pójdzie pójdzie tylko mu dać
fele mam do niego jeszcze ładniejsze ale to na lato te pójdą na zimę kupiłem go za 7 tyś zobaczymy czy warto po jakimś czasie ale kolega już go sprawdzał mówił ze jest oki

a olej w silniku miał niby zmieniany ale chyba sam mu wymianę zrobię i wtedy start pak filtrów na początek no i klocki z tyłu bo koniec ich się zrobił ale to stopniowo ogółem pierwsze wrażenie jest mega zobaczymy co potem będzie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

811

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

moja navcia pali tyle pojemnosc ta sama ale tłoków mniej wink

mdw

812

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

po jakimś czasie się przyzwyczaję choć moja poprzednia a4 potrafiła zabrać 7.5 l na setę jak dostawała po garach i to trzeba było ją ciągle kotłować tutaj wystarczy trochę depnąć idzie jak trzeba i można jej odpuścić i jechać dalej spokojnie i wygodniej

Nie ma to jak FORTSCHRITT

813

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

navcia?
Mój kurła przy bardzo spokojnej jeździe mieści się w 10l na dojazdach 5-6km rano i popołudniu
Jutro pierwsza trasa, lecę do Poznania zobaczę co pokaże.... a noga swędzi....

814

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Jo sharan przy spokojnej jeździe na tym dystansie spalał 6,4  fiat 7.....  ale ta radość z jazdy...

815 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-11-10 14:41:47)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Moja 150 na ośce pali w dynamicznej trasie 7-7.5 litra. Wyprzedzac się nie boję... najmniej udało mi się spalić 6 litrów...  ale kto mając moc pod pedałem przyspieszenia jedzie 90 na godzinę ... mega wygodne i przyjemne w użytkowaniu auto . Jeśli serwisowane jak należy to naprawdę nie ma co się bać.
To na jakim oleju go masz ? Pamiętaj wymienić filtr paliwa. Tylko nie zapowietrz układu tongue

Siły na zamiary zmierz....

816

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

z tego co wiem to jest niby na castrol ale zmienie ten olej i wleje castrol edge
filtry też pozmieniam ale po kolei pierw muszę klocki na tył nowe wsadzić bo ich nie ma
a spalanie to mi wychodzi 10 l ale też jak przychodzi do wyprzedzania to sie nie zastanawiał tylko bieg w dół i odrzut z 4 kapci
mój jest 180km bo taki chciałem a powiedz piotrek czy ty tez masz taki mały włącznik przy drzwiach od kierowcy taki kwadratowy z samochodzikiem i jak by zasiegiem w nim klikałem tym ale nie wiem co to jest
i jeszcze pytanie skad ogarnąć płytę ewentualnie jak ją nagrać do nawigacji tak zeby działała po polsku bo radio samo w sobie ma polskie menu ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

817 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-11-10 19:39:01)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Z tego co kojarzę to możesz mówić o wyłączniku alarmu jesli np zwierzaka masz w aucie a samochód amkniesz, żeby nie uruchamiał się.
Zamknij kogoś w samochodzie bez wciskania i niech się w środku rusza - powinno zainicjować alarm. A potem wciśnij ten guzik i zamknij kogoś - nie powinno załączyć alarmu.
Co do płyty nie podpowiem.

Ja osobiście leję motul 5w40 x-Clean. Olej wprawdzie drogi ale za to dużo lepszy. Castrol to syntetyzowany olej mineralny(na bańce masz napisane często zamiennie HC-Synthense/Fully synthetic) Motul to w 100% syntetyk. U mnie 5litrów starcza na wymianę i do następnej zmiany.

Siły na zamiary zmierz....

818

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

sprawdzę z tym alarmem a olej jeszcze zobaczę

Nie ma to jak FORTSCHRITT

819

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Jak masz jeszcze jakieś pytania odnośnie A-szóstki to z chęcią odpowiem o ile będę w temacie.

Siły na zamiary zmierz....

820

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Właśnie brat stryjeczny lał ten motul, to jest specyficzny silnik, olej musi mieć z górnej półki.