2,021

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej też, a martwi się że darmowego egzemplarza nie dostanie wink

2,022

Odp: Uprawa bezorkowa

yokosław  napisał/a:

Ja mam w tym roku wszystkie zboża bez orania!!! Jak by co smile  :walka:

Ja też!
A teraz z innej beczki. W związku z tym, że nasze Forum co i raz staje się bardziej popularne proszę wszystkich o przykładanie się do przestrzegania zasad ortografii i interpunkcji w swoich postach.  Aby uniknąć totalnego blamażu zacząłem dzisiaj korygować bieżący wątek, a póki co to 101 stron. Jak by to powiedziała moja sąsiadka Lucyna: Ręce opadają i biust. Czy to taki kłopot, poprawić to, co na bieżąco przeglądarka na czerwono podkreśli? Chłopy jest 21 wiek i nie ma co zasłaniać jakimiś dysfunkcjami.  Tu postęp, nowoczesność itp więc korzystajcie z tego, że komputer podpowiada na bieżąco gdzie jest błąd i wystarczy poprawić, a czego komputer nie wyłapie, to ja też staram się skorygować. W przeciwnym przypadku, niekiedy nawet oczy bolą jak się to czyta. Pozdrawiam wszystkich i proszę o współpracę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,023

Odp: Uprawa bezorkowa

Już zamawiam klawiaturę, bo na razie litera, a mi nie wskakuje i piszę na zasadzie kopiuj wklej.. wink

2,024

Odp: Uprawa bezorkowa

W tym roku pierwszy raz chcę pod qq parę ha nie orać. Stanowiska po qq mam potależowane, po zbożach powiedzmy też. Ruszać to gruberem jeszcze teraz czy zostawić do wiosny ? Myślałem by wymieszać na głęboko to przed zimą, a z wiosny tylko płytka uprawa, by nie przesuszać itd. Ale czy dobrze rozumuje ??

2,025

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak co to teraz daj na głęboko i nawet wtedy bez wałów żeby były kopce usypane to lepiej by wilgoć łapało.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,026

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Był dziś u mnie MIchał z czasopisma "Bez pługa" spoko gościu.
Spotkanie trawo 2,5h. Będzie artykuł o mnie, maszynach i technologi.
Chwalił nasze forum. Wątek o nie oraniu przeczytał cały i mówi takiej wiedzy nie zdobędzie się na szkoleniach czy na lekturze artykułów.  I na pewno będzie w artykule wzmianka o nas.

pojechał do tego co największe cycki ma big_smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,027

Odp: Uprawa bezorkowa

Pokaż swoje to może do Ciebie też pojedzie....

2,028

Odp: Uprawa bezorkowa

u mnie powolny zanik produkcji więc nie ma po co...… w tym roku z 45 na 28ha, po żniwach 2019 zostanie 13....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,029

Odp: Uprawa bezorkowa

z jakich przyczyn? sam rezygnujesz czy ktos sie wpierdziela?

Rolnik z powołania:-)

2,030

Odp: Uprawa bezorkowa

Pewnie odkrył że jak odda ziemię w dzierżawę i pójdzie na 8 godzin do pracy to będzie żył jak lord. 13 ha zastawia dla zabawy...

2,031 Ostatnio edytowany przez bamreras (2018-12-02 22:23:26)

Odp: Uprawa bezorkowa

Brak perspektyw na rozwój w tym temacie jest główną przyczyną. Do tego brak kasy na wykup dzierżaw, i inwestycje w sprzęt, zdrowie już nie te, brak rąk do pomocy, słaba opłacalność.
zaczynam powoli z inna branżą i  jak dobrze pójdzie to zabraknie czasu nawet na obróbkę swojego...
Krzysiek do roboty na 8h za miskę zupy nie pójdę, bo mam za duże plany żeb za 2 tysie pracować. w planach jest na dzień dobry koparkoładowarka plus usługi budowlane i wykończniowe..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,032

Odp: Uprawa bezorkowa

Ciężko podjąć taką decyzję....

2,033

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzieci chcą jeść, za chwile pójdą do szkoły, później pewnie studia. Do tego budowa domu czeka. Ziemia nie da mi takiego dochodu, no chyba żd na konopiach....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,034

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Ciężko podjąć taką decyzję....

Też mi czasem takie rzeczy po głowie chodzą, zwłaszcza po takim sezonie jak tegoroczny 😕

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,035 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-12-03 18:11:08)

Odp: Uprawa bezorkowa

Jo jo, a lata lecą....
Mam to samo...

2,036

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja bym to ujoł tak że wszedzie dobrze gdzie nas nie ma....

mdw

2,037

Odp: Uprawa bezorkowa

Człowiek ma duże możliwości dostosowawcze, niezależnie od wieku, wiem po sobie.

2,038

Odp: Uprawa bezorkowa

Żeby nie żal to już dawno bym sprzedał wszystko w cholerę i cieszył się z pracy gdzieś na etacie ,ale jak za kilkanaście lat nie będzie następcy to pozbędę się bez najmniejszego żalu bo byłem kiedyś w okolicy Działdowa u rolnika co knurki hodował z licencją i taki dziadziunio po 70 sam ogarniał wszystko bo dzieci się wykształciły i poszły na warszawę , a najsmutniejsze było to że po następnego knurka za rok już nie pojechałem bo ten Pan zmarł .......

2,039

Odp: Uprawa bezorkowa

też czasem mam dość gospodarowania, ale kocham tą robote i puki da sie z niej godnie zyc to dalej będe gospodarzył

Rolnik z powołania:-)

2,040

Odp: Uprawa bezorkowa

Dobra opcja  to trzymać rolnictwo jako hobby ...  niestety  tak na prawdę jest to słabo opłacany zawód  ale wątek nie o tym smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile