861

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Zgadzam się całkowicie że każdy ma swój gust, i ja nikogo nie przekonuje, i oczywiście zależy do czego auto służy, czy do jazdy czy do ciągnięcia przyczep, mi ropy z gospodarstwa nie zostaje, więc dla mnie gaz to same plusy, są dwa paliwa więc na którymś na stacje dojade smile za koszt regeneracji pompy w dieslu zrobię kapitalke w benzyniaku, i jest bardziej ekologiczny,   https://www.motofakty.pl/artykul/instal … wisko.html

862

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No i żona nie zarzuci że big_smile, min.6,25 - 6,35 https://www.youtube.com/watch?v=Z8ux90axUdc&t=406s

863

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

hehe dobre smile

864

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Powiem wam że mamy *** forum. Ład skład porządek.
Postanowiłem się zarejestrować na W211.eu
Nie dość że czekam na aktywację konta od 4 dni to jak widzę ten burdel tam....  No cóż ale to chyba największa kopalnia wiedzy o tym modelu. Nowy nie jest trzeba się o uczyć.  Narzekałem na chujowe światła mijania ( ksenon ) Na stacji diagnostycznej ok a na drodze ....
Przyszedł kumpel z kompem podpiął  okazało się że elektroniczne czujniki mierzące ugięcie zawieszenia nie są wyzerowane. Chwilę nam z tym zeszło bo Emil nie jest zawodowcem tylko amatorem.  W końcu wzieliśmy się za zerowanie procedura prosta odpalić stanąć na równym .....  no cóż ale komputer pokładowy pokazał nam środkowy palec twierdząc że jest za niskie napięcie w aku.  No cóż trza zbadać alternator..... między czasie zgasło światło w kabinie....  No to zaczęliśmy szukać bezpiecznika. W necie w 20 sekund znalazłem rozpiskę  okazało się że jest ich 88 szt w trzech miejscach. Opisy po angielsku mimo że ja troszkę angielskiego liznąłem a Emil ma go opanowanego dość dobrze to ni huja nie mogliśmy znaleźć spalonego bezpiecznika i tak po 20 minutach zmarznięci daliśmy spokój.
W ciepełku siadłem przy laptopie i czytając forum między wierszami dowiedziałem się że gdy  komputer obliczy że ma mało prądu w AKU  to odcina to co zbędne by zostało na odpalenie... POdpiołem prostownik na 2 godziny i już się świeci....

865

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Hamulce też potrafi powoli odcinać gdy jeden z akumulatorów padnie.

866

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

No cóż jak akumulator padnie to trza jechać a nie zatrzymywać się....

867

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Pamiętam jak w 2005 prowadziłem magazyn przeładunkowy dla Rossnera to przyjechał do mnie dyrektor z bazy w Przylepie k. Zielonej Góry i opowiadał mi o swoim mercedesie, nie pamiętam już modelu. W każdym bądź razie samochód zasygnalizował problem z akumulatorem i nie odpalał. Mechanik wpadł na pomysł, żeby go na kable odpalić. Podłączyli kable, uruchomili procedurę i się zaczęło. Zapaliła się kontrolka SERWIS, zaciągnął się hamulec awaryjny i laweta, serwis i ogromne koszty, ale to było auto służbowe dyrektora to naprawili, sam dostęp do softu kosztował kilkaset euro.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

868

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Koledze jak padł akumulator pomocniczy, ten mały żelowy przy silniku, cyrki zaczęły się dziać. Kupił nowy i wszystko wróciło do normy.

869

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Krzysiek potwierdzam co do funkcjonowania forum. Zarejestrowałem siectez na forum citroena to tam też katastrofa.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

870

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

pod wiosne chyba będę szukał samochodu.
Wymagania:
- tani żeby nie było szkoda w pole jeździć
- napę 4x4
- diesel lub gaz raczej diesel
- hak
- relatywnie niskie spalanie
To ma być samochód do dojechania w pole ale i od czasu do czasu do miasta podjechać.
Co biore pod uwagę
- suzuki vitara
- opel frontiera
- LR freelander
te 2 ostatnie to raczej krótkie 3 dzwiowe, bo też nie chce czołgu.co mi radzicie?

Rolnik z powołania:-)

871

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

A honda hrv?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

872 Ostatnio edytowany przez Pajej (2019-01-03 20:29:54)

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

pierwsze słysze, nie znam tego samochodu
obczaiłem. w sumie to tez mogłaby być, ale w ogłoszeniach nie spotkałem diesla a i o LPG bardzo ciężko

Rolnik z powołania:-)

873

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Opla i anglika odpuść sobie .....

874

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

frotka to nie do końca opel, to bardziej isuzu

Rolnik z powołania:-)

875

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Pajej napisał/a:

pod wiosne chyba będę szukał samochodu.
Wymagania:
- tani żeby nie było szkoda w pole jeździć
- napę 4x4
- diesel lub gaz raczej diesel
- hak
- relatywnie niskie spalanie
To ma być samochód do dojechania w pole ale i od czasu do czasu do miasta podjechać.
Co biore pod uwagę
- suzuki vitara
- opel frontiera
- LR freelander
te 2 ostatnie to raczej krótkie 3 dzwiowe, bo też nie chce czołgu.co mi radzicie?

miałem do czynienia z każdym z nich i ja to bym wybrał suzuki, gazu pali około 10 litrów a diesla nie miałem, opel w dieselu ciężko pali w zimie przynajmniej moich dwóch kolegów, a reszta to nie wiem, a land rover to na asfalt nie w teren i często coś się w nim psuło

876

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

A ja Ci poradzę mazdę tribute, lub bliźniaczego mavericka. Mam już prawie rok i jestem zadowolony, oczywiście w lpg. bo w tedy jest ekonomicznie. Fajne uniwersalne auto do miasta, w teren lekki (polne drogi i nieużytki) a nawet autostradę (w lecie byłem nią w Chorwacji).

877

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Fotkę miałem i nie polecam tego czołga.
Angol  strasznie awaryjne chyba że wal napędowy wymontujesz,
Maverick fsjny bo i kolega z kola mial i dobrze go wspomina, a klnie teraz na grand vitare 1 generacjii z silnikiem hdi.
Rav4  są fajne A i  outlander 1 jak i 2 generacji to dobre auta.

878

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Tak samo jak wiele razy wymieniałem filtry paliwa w swoich volkswagenach  czy to w golfie 2,3,4 teraz wziełem się za wymianę w żony golfie 6 1.6 TDI to się tak dziad zapowietrzył że musiałem go do mechanika zaprowadzić aby go odopwietrzył jakoś komputerem następnym razem zaprowadzę do niego niech on działa , okazuje się że akumulator też musi być odpowiedni i odpowiednio kosztuje ,nie wspomnę już o systemie start stop bo to takie dziadostwo że nie wiem po co oni to montują . Czasem zastanawiam się czy ta elektryka naprawdę jest potrzebna te kontrolki te błędy. Ale tak musi być

879

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

A mi się ostatnio Subaru Forester podoba

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

880

Odp: Wybór Auta dla ,, Młodziaka ''

Forester fajny ale wszystko z kosmicznym przebiegiem. Frontere odpuść, freelandera też. HRV właśnie dość tanie i dobre wyjście. Na kijanke co miałem nie mogę narzekać tyle że rama zgniła. Jeszcze stary cheerokie ale trudno znaleźć że zdrową ramą. No i jak jeep to tylko 4.8 w benzynie 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269