Temat: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

Koledzy mam mały problem z ursuskiem otóż nie mam hamulców choć nie zupełnie. Jak hamuję pojedyńczo prawa lewa strona to koła się zatrzymują ale jak naciskam oba pedały to pedał jest wysoko i koła nie stają zwalnia ,ale nie hamuje trzeba wielkiej siły aby zatrzymać traktorł. Obie pompy nówki sztuki hamulce odpowietrzone. Jakieś pomysły?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

skoro nówki pompy to powinno działać a nie chce ja bym obstawiał to ustrojstwo z jednej z pomp coś blokuje przepływ płynu. u mnie pojedynczo jak cisnę to do samego końca prawie zanim koło zablokuje a jak razem to z pół zakresu i blokuje obydwa. Pompki stare tylko uszczelniacze wymieniłem i te tłoczki przeczyściłem są tam takie śmieszne blaszki półksiężyce może one są przyklejone

3

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

Weź je trochę przypal to znaczy przejedz się kawałek na hamulcu i wtedy odparują jakieś tłuste resztki.

4

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

a regulowałeś te pompki na śrubach z przodu

5

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

Piotrfire napisał/a:

Koledzy mam mały problem z ursuskiem otóż nie mam hamulców choć nie zupełnie. Jak hamuję pojedyńczo prawa lewa strona to koła się zatrzymują ale jak naciskam oba pedały to pedał jest wysoko i koła nie stają zwalnia ,ale nie hamuje trzeba wielkiej siły aby zatrzymać traktorł. Obie pompy nówki sztuki hamulce odpowietrzone. Jakieś pomysły?

a pompki masz obie krutkie bo jarzeli tak to sprawdz wyruwnywacz ciśnień który był montowany osobno

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

6

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

a pompki masz obie krutkie bo jarzeli tak to sprawdz wyruwnywacz ciśnień który był montowany osobno

jedną pompka krótka druga długa z wyrównywaczem ciśnienia , jutro pobawię się z tymi śrubkami bo chyba są różnej długości.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

Panowie mam nowe cylinderki nowe szczęki hamulcowe nowe pompki długa i krótka ale za holere nie mogę odpowietrzyć co robić jakieś pomysły

8

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

Pod ciśnieniem przez przykrywkę zbiorniczka.

9

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

odwieczny problem ja luzuje te rurki co są poprzykręcane do pompki idące od zbiorniczka czekam aż pojawi sie płyn potem zakręcam luzuje rurki idące na hamulce pompne ze dwa trzy razy i bez rozczepiania hebli pompuje jedno koło potem drugie \
zazwyczaj działało ale różne są przypadki

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

Najlepiej próżniowo wyssać są takie sprzętu do tego. Lub tak jak androl radzi dorobić kawałek gumy z wętlem na środku docisnąć do zbiorniczka i podać ciśnienie z sprężarki

11

Odp: C-360 Hamulce a właściwie ich brak

Jeżeli ktoś już posiada kompresor to może łatwo zrobić sobie maszynkę do wysysania. Wystarczy słoik i dwa przewody. Podłączamy tak jak na zdjęciu, ze sprężarki trzeba zdjąć okrągły filterek i ukazuje nam się otwór, którym jest zasysane powietrze. Odpowietrzam tak wszystkie hamulce w pojedynkę, a wymiana płynu to sama przyjemność. smile

https://iv.pl/images/36297899083590253826.jpg

Rolnictwo - moja pasja. Pamiętaj, rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
TraktorPedia