41

Odp: Siewnik Mazur S052

Mazur 4 m skrzynia 670l ( poznaniak 2,7 ma 270l) siać będą dość podobnie skoro na tych samych częściach składane

42

Odp: Siewnik Mazur S052

Znalazłem na olx mazura z 50 km odemnie , tak się zastanawiam czy go nie wziąć. Jak myślicie zetor 8011 da radę go podnieść zasypanego zbożem ?

43

Odp: Siewnik Mazur S052

Mazura ?? już lepiej szukaj poznaniaka 3m z duża skrzynią zasypową ...  8011 będzie miał co dźwigać ... miałem  na spróbowanie to jak dla mnie pomyłka ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Siewnik Mazur S052

8011 ma zacny podnośnik,  ja dwa lata sialem accordem właśnie zetorem 8011 i podnosi bez problemów tylko na przód odpowiednia masa złomu potrzebna.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

45

Odp: Siewnik Mazur S052

Mam poznaniaka na zwykłej skrzyni tej małej. Te na dużej w mojej okolicy chodzą po 5 - 6 tys.  Mazur idealny nie jest ale myślę ,że wydajność ma sporą biorąc pod uwagę szerokość i wielkość skrzyni. Wojtek dlaczego mówisz ,że pomyłka ? ma jeszcze jakieś inne wady niż poznaniak?

46

Odp: Siewnik Mazur S052

na 4m szerokości  ma prawie  4,6m szerokości   na drogę  uciążliwe  chyba że będziesz odpinał i ciągał  ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

47

Odp: Siewnik Mazur S052

Mamy na podwórku stegsteda 4m na bestopniowej skrzyni i komplet wkładek do siewu drobnych nasion. Biegów jest tyle, e rzepak można siać bez tych wkładek. Jedyne do poprawy to lejki bo kilku nie ma. Może być do sprzedania tylko to ojca klamot i muszę zapytać ile chciałby, Oprócz tych lejek maszyna sprawna. Skrzynia bardzo prosta w budowie, a i z transportem nie byłoby problemu.

48

Odp: Siewnik Mazur S052

A jak z częściami do takiego siewnika? Widziałem kiedyś u handlarza saxonie z dużą skrzynią , typu nie pamiętam ale na oko na pewno wchodziło tam sporo więcej niż w poznaniaka , więc myślę ,że  już trochę szybciej by robota szła.

49

Odp: Siewnik Mazur S052

Nie wiem ile siejesz ale ja w tym roku zmieniłem 4m na 3 i też zdążę zasiać ....

50 Ostatnio edytowany przez Massey (2019-03-03 20:35:34)

Odp: Siewnik Mazur S052

Zboża sieje niby nie dużo , lekko ponad 20 ha , tylko ,że zaczynam robotę koło południa bo wcześniej muszę ogarnąć bydło no i zjeść jakieś śniadanie. W polu mogę popracować gdzieś do 16 bo później znowu bydło. W poznaniaku najbardziej czas siewu wydłuża ta mała skrzynka i częste sypanie. Jest jeszcze opcja podwyższenia skrzynki , tak żeby z metr więcej wszedł o ile rama wytrzyma.

51

Odp: Siewnik Mazur S052

Tam masz na zewnatrz przekładkę na3 biegi a skrzynia to tak jakby wał korbowy z 3 łożyskami jednokierunkowymi i do każdego łożyska sa łańcuszki. Już dokładnie nie pamiętam ale też kiedyś baliśmy się tego, a okazało się to a okazało się to proste. Skrzynia duża, ale sialiśmy mtz bez napędu, a i poplony kiedyś 3p.