2,081

Odp: Uprawa bezorkowa

Z tymi pozwoleniem jest już teraz znormalizowane. Kwit na rok bez niczyjej łaski. Pojazd do 3,5 metra. Ogólnie to swoim claasem nie mogę jeździć po drogach bo ma 3,65 m szerokości. Pozostaje tylko laweta i odkręcanie kół. Alternatywą w nowych wielkich kombajnach są gąsienice bo nie muszą być tak szerokie żeby i tak mocno zmniejszyć nacisk

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,082

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie wiem Krzysiek czy dobrze kombinujesz ?. Masz talerzówkę 3,2 m z wałem którym ustawiasz głębokość przód też na belce. Pod gruber do bezorkowej takim sprzętem lepiej przygotujesz pole niż kultywatorem. Dla oszczędności osobiście w dogodnych warunkach będę targał ja mtz-tem. Wielu te talerzówki cały czas ciąga ciągnikami około 80 KM.

2,083

Odp: Uprawa bezorkowa

androl napisał/a:

Nie wiem Krzysiek czy dobrze kombinujesz ?. Masz talerzówkę 3,2 m z wałem którym ustawiasz głębokość przód też na belce. Pod gruber do bezorkowej takim sprzętem lepiej przygotujesz pole niż kultywatorem. Dla oszczędności osobiście w dogodnych warunkach będę targał ja mtz-tem. Wielu te talerzówki cały czas ciąga ciągnikami około 80 KM.

Androl jak dasz płytko mtz pociągnie w 1025 jak podnosiłem koła w górę na 3 polowej 9-10 km dostawał zadyszki

2,084

Odp: Uprawa bezorkowa

Zbaraniałem...

2,085

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=X8K47amfFJ4
Ten film przywrócił mi wiarę w sens użytkowania ruskiej talerzówki ale mocy do niej trochę trzeba. Kumpel taska to w wersji  bez rozkładanych boków U1224 i coś mi brakuje w tej robocie, sam z resztą przyznał, że orkę po talerzówce i orkę po gruberze dzieli przepaść.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,086

Odp: Uprawa bezorkowa

MAREKPE napisał/a:

sam z resztą przyznał, że orkę po talerzówce i orkę po gruberze dzieli przepaść.

Na czyją korzyść i dlaczego?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,087

Odp: Uprawa bezorkowa

Miał połowę pól talerzowane ruską BDT ma 7 ale już bez bocznych dokładek i robi na 3,8 Jesienią przywiózł poniemiecki gruber i resztę zrobił gruberem  na 12-14 cm
Przedwczoraj mówił mi, że to co gruberował szybciej, lżej i ładniej mu się orało. Na jutro mamy ustawkę na miedzy - tzw podsumowanie sezonu to jak dojdę do siebie, zdam relację.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,088

Odp: Uprawa bezorkowa

Cóż, po gruberze prawie połowę głębokości orki miał już ruszone to i lżej się orało

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,089

Odp: Uprawa bezorkowa

Za mną pełen sezon bezorki. Podsumowanie na + szczególnie buraki i kukurydzą pozytywnie zaskoczyły. Niestety owies poddał się suszy ale nie plonował gorzej od upraw na orce.
Pytanie mam bo przerobiłem wątek i były przymiarki do podsiewu nawozu na migach czy ktoś już to zrobił czy temat odpuszczony?
Mogę tanio wziąć starego poznaniaka i pomyślałem czy by go nie nadbudować,podzielić na pół i byłaby możliwość stosowania dwóch nawozów naraz? Zdałoby to egzamin?

2,090 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-02-12 14:01:30)

Odp: Uprawa bezorkowa

Myslałem o tym i według mnie to ma uzasadnienie gdy siejemy pasowo. W przeciwnym razie szkoda się pier....ć

2,091

Odp: Uprawa bezorkowa

Niby tak choć wtedy można by obniżyć dawki nawozu i wtedy to miałoby sens i przełożenie ekonomiczne. Tak przynajmniej mówi literatura i stosuje m.in. Wiesław Gryn

2,092

Odp: Uprawa bezorkowa

W pasowej owszem można zmniejszyć. Przy tradycyjnej siewie 12-14cm  zakopywanie nawozu np 20cm pod ziemią w paskach co 25-27cm to chyba robienie rośliną z co drugiego rzędu pod górkę. Takie jest moje zdanie...

2,093

Odp: Uprawa bezorkowa

Temat do przemyślenia bo korzeń i tak idzie wgłąb szukać wody i składników. Wszystko dobrze jak jest woda to wtedy bez różnicy

2,094 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-02-13 14:32:01)

Odp: Uprawa bezorkowa

Według mnie wystarczy w odpowiednim terminie dać odpowiedni nawóz. Trzeba by policzyć, pomysleć, fosfor można dać wiosną pod oziminy tuż po żniwach pod talerzówkę.  Gdyby to było takie dobre to wielkie gospodarstwa ( 1tyś w górę ) wszystkie by to stosowały bo tam nowości wchodzą pierwsze szczególnie kiedy mają ekonomiczne uzasadnienie.

2,095 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2019-03-05 22:08:16)

Odp: Uprawa bezorkowa

Delikatnie zastanawiam sie nad bezorką, w sumie wszystkie zboża mam po talerzówie w tym roku zasiane ale nieśmiało rozglądam się za agregatem myslałem nad tym https://www.otomoto.pl/oferta/agregat-p … 5HU11.html  ewentualnie landstal APB ?? i czy jest sens brać w tej konfiguracji czy wystarczy jeden rząd talerzy i wał rurowy??

mdw

2,096

Odp: Uprawa bezorkowa

Talerze to są do talerzówki......
Według mnie to one są potrzebne gdy robisz takim agregatem płytko po ściernisku.
Do głębokiego rycia zbędne  wydłużają maszynę i obciążają przez to ciągnik....

2,097

Odp: Uprawa bezorkowa

robote robiły by  po kukurydzy, no ale faktyczne dośćdługi ten zestaw

mdw

2,098

Odp: Uprawa bezorkowa

a wg. mnie talerze wyrównujące przydają się. Mam smoka od dziekana bez talerzy
http://www.dziekan-maszynyrolnicze.pl/a … K3F2Z.html
i mimo tych 2 wałów które ładnie rozgarniają ziemię to łapy zostawiają kopczyki. Gdybym teraz się decydował to brał bym taką konstrukcję jak podałeś tylko z 1 rzędem talerzy - producent do wyboru. A i mówicie że ciężki ? ten mój to dopiero ciężki wink tzn długi i ciężkie wały wysunięte daleko.

gg 5118068

2,099

Odp: Uprawa bezorkowa

zrobiłem wycene u Konrada Zorak bedziesz wiedział smile o kogo chodzi za rolexa  3 metrowego 20 netto po rabatach z wałem pierscieniowym i dwa rzedy talerzy.

mdw

2,100

Odp: Uprawa bezorkowa

No nawet jeśli kopczyki zostaną to w czym one przeszkadzają? W niczym chyba że ktoś sieje samym siewnikiem nie AUŚiem.