21

Odp: dysze końcówki

Ostatnie lata coś jakby większe wiatry. Od kilku lat wszytko pryskam niebieskimi antyznoszeniowymi mmat. Jeżdżę około 5 km/h wychodzi mi 270 l/ha, nie narzekam na skuteczność.

22

Odp: dysze końcówki

też używam mmat-ów i polecam

23

Odp: dysze końcówki

Ja kupiłem agroplastu czerwone podwójne, też polecam. Androl co tak dużo wody? Ja teraz jak pryskam to niebieskimi 170, a jak rzepak na płatek wtedy daję te 220-240 l wody na czerwonych.

24

Odp: dysze końcówki

Na niebieskich zwykłych szło 220 l/ha, na antyznoszeniowych przy 270 l mam dobre pokrycie. Skuteczność jest, zbiornik do pól z tą ilością akurat pasuje, więc chyba nic nie będę zmieniał.

25

Odp: dysze końcówki

Jeżeli kiedykolwiek będziesz miał np placami miotłę a będziesz pryskał na listnie to wiedz że to przez zbyt dużą ilość wody, natomiast jeżeli za wodę nie płacisz i taką ilość Ci pasuje to jest ok i nic nam do tego :beer:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

26 Ostatnio edytowany przez androl (2019-03-26 23:19:01)

Odp: dysze końcówki

Doskonale wiem że w chwastobójczych liczy się stężenie. Dlatego dawek nie zaniżam. Wody faktycznie z wodociągu nie biorę wink
Aha, mieszczę się w zaleceniach dla chwastobójczych 200-300 l H20 /ha

27

Odp: dysze końcówki

Kupiłem dysze mmat dwustrumieniowe 0.25.czy ktoś takie użytkuje??

Marzy mi się rozstaw naprzemienny co 25cm ktoś tak tu kiedyś pisał o tym warto???

28

Odp: dysze końcówki

warto, mam co 25 i widać efekt, nawet jeśli jedna nie daje to sąsiednie dopryskają połową dawki. mam założone na przemian niebieskie dwustrumieniowe i żółte jednostrumieniowe

29

Odp: dysze końcówki

Ja kupiłem z agroplastu niebieskie jednostrumieniowe z wkładka i powiem szczerze, padaka.
Praktycznie każda rozpyla inaczej. Wydaje się, że zatkana, wyjdę przedmucham nic nie znajde i jest poprawa na chwilę. Opryskiwacz czyszczony, a mimo to nie pyli tak jak należy. Przy wcześniejszych końcówkach nie było takiego problemu. Żałuję, że dwustromieniowych nie kupiłem.

30

Odp: dysze końcówki

Dysza Dwustrumieniowa MMAT takich używam i są ok

31

Odp: dysze końcówki

ja także

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: dysze końcówki

I ja

Kompletny noob w temacie Fortschitt

33

Odp: dysze końcówki

Ja zwykłe i też zadowolony jestem

mdw

34

Odp: dysze końcówki

Grzegorz kup te gęściejsze sitka i będziesz zadowolony. Brat kupił dwustrumieniowe z agroplastu i przed zmianą sitek też nie szło jak powinno. Po zmianie zadowolony

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: dysze końcówki

Musiałbym nawiercać w głowicach miejsce, bo mam takie faski w środku do końcówek żeby same się ustawiały po katem dobrym. Myślałem o tych filterkach, bo mam tylko główny i międzysekyjne

36

Odp: dysze końcówki

Zmień gęstość oczek , dwustrumieniowe potrzebują 100 oczek na cal. Zwiększ liczbę filtrów, ja mam cztery, sito do wlewania ,60 mesh na ssawnym 80 mesh na głównym ciśnieniowym , jak pryskam dwustrumieniowymi to na sekcyjne daje 100 mesh a jak rsm to zostaje 80 . Wszystkie obudowy kupiłem nowe Arag'a i bajka.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38