1

Temat: Problem Z Ładowaczem

problem polega na tym  ze chodzi jak by mu sie chciało a nie moglo sad  wymieniałem pompe na dobra 100%  rozdzielacze  i czyscilem zawór przelewowy  nawet wsadziłem  tam taka podkladke podobna jak w forsaju sie podkłada by  sie za szybko nie otwierał i dalej to samo  niewiem co mu jest i tak jest od jego nowosci to znaczy 95 roku (cyklop polski)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: Problem Z Ładowaczem

wojtas napisał/a:

problem polega na tym  ze chodzi jak by mu sie chciało a nie moglo sad ...

Co to znaczy ?
Za szybko działa, za dużo podnosi, wydaje dziwne dźwięki ??

3

Odp: Problem Z Ładowaczem

1.czy obrót oraz podpory są szybsze od podnoszenia i zamykania łyżki ? 2. czy oglądałeś kiedykolwiek filtr ssawny w zbiorniku? 3.czy było coś robione przy dzielniku strumienia (to ten trójnik co rozdziela olej pomiędzy rozdzielacze )? 4. podkręcałeś zawory w rozdzielaczach ? i opisz czy jest jakaś różnica na zimnym i rozgrzanym oleju ?

4

Odp: Problem Z Ładowaczem

chodzi jak by mu sie nie chcialo to znaczy np. całe widły gnoju  i nie podniesie mam problemy  by podniesc  lub wyrwac ta łyzke, podpory chodza dobrze i obrut tez   wymienialem olej  i nic smok tez czysty   dzielnika strumienia nie ruszałem  i nie podkrecałem zaworów w rozdzielaczach  tylko wymieniałem na dobre i to samo  pomalu sie mecze ale to nie robota jak widze kumpla cyklowa który zasówa jak wsciekly przy 1300obr silnia (C330)  a przy moim podloga i mu mało  to  sam niewiem  np. odczepie cała łyzke zoastawie sam wysiegnik  i podczepie BIG BAGA 500kg ma problem  z podniesieniem i wlozeniem go na przyczepe 4,5 tonową  to mnie cos bierze big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Problem Z Ładowaczem

Wojtas z tego co piszesz to najprawdopodobniej masz uszkodzony (zacięty lub wadliwy) dzielnik strumienia albo odwrotnie podłączony na początek zamień podłączenia rozdzielaczy najlepiej użyj od tego węży albo pozycz od kumpla jego dzielnik i opisz kiedyś czy to coś dało?

6

Odp: Problem Z Ładowaczem

na początek posprawdzaj ciśnienie na wyjściach z rozdzielaczy<sa to RBS-y z zaworem nastawnym> należałoby też sprawdzić czy do pompy olej swobodnie doplywa

7

Odp: Problem Z Ładowaczem

pepe przecież wojtas  napisał że zawory wymienił na nowe a smok jest czysty pozatym obrót i podpory działają poprawnie a niepamiętasz może oznaczeń na dzielniku i które gdzie ?pozdr.

8

Odp: Problem Z Ładowaczem

nie mam pojęcia o jakim dzielniku mówisz ja nie mam żadnego tylko zawór beżpieczeństwa albo przelewowy jak kto woli .Po co dzielić olej skoro idzie tylko 1 przewodem do rozdzielaczy?dzielnik jak mi wiadomo ma zastosowanie w kombajnie gdzie dzieli olej na rozdzielacze i orbitrol<jak jest 1 pompa hydrauliczna>  poza tym nie sposób zle podłaczyć zawór bo by rozwaliło coś cisnienie ...co bym zobił jednak sprawdził jak olej dochodzi do  pompy<najtansze i najprostsze>podłaczył cisnieniomierz na zaworze i sprawdził ciśnienie a jeśli dobre to na rozdzielaczach najpierw tzreba to posprawdzać bo reszta to już dużo kosztuje mieszkałbym blisko to zdiagnozowalbym awarie w 15 minut

9

Odp: Problem Z Ładowaczem

jest dzielnik strumienia jest on dzileli przeplyw oleju na rozdzielacz podwujny od podpor i obroty daje miejsze cisnienie a na potrujny czyli wysiegnik wieksze,moge podac liczbowo jak to wyglada ale jutro bo instrukcje mam w garazu jesli jest kotos chetny,pozdrawiam

10

Odp: Problem Z Ładowaczem

nie mam czegoś takiego  olej wpada do potrojnego i wychodzi z niego do podwójnego lub na odwrót

11

Odp: Problem Z Ładowaczem

Pepe, Marczi ma rację. Jest coś takiego jak dzielnik strumienia. Na obrót i łapy idzie tyle oleju ile iść powinno, a na podnoszenie ramion i ścisk chwytaka - odpowiednio więcej. Dzielnik jest tak skonstruowany, ze nie wiadomo jak powinien być zamontowany na cyklopie. Każda opcja jest dobra, śrubunki pasują. W środku tego dzielnika sprężyny nic ciekawego nie wnoszą do tematu.

12

Odp: Problem Z Ładowaczem

sławku nz dzielniku są oznaczenia jedno to na pewno 01a reszty nie pamiętam a pepe opisuje powrót z rozdzielaczy a nie zasilanie smile

13

Odp: Problem Z Ładowaczem

wojtas też miałem takie problemy tylko że cyklopa kupiłem z pgr, założyłem nową pompę rozdzielacz 3 sekcyjny (lało się po butach) uszczelniłem tłoki a z podnoszeniem i obrotem były problemy. dzielnik miałem już wywalić i puścić olej przez jeden a późne drugi rozdzielacz ale jak go rozebrałem to okazało się że już w nim majstrowali (różne podkładki itp.) wyczyściłem i w tłoczku jest mała dziurka z boku wielkości szpilki w niej był kawałek uszczelniacza po złożeniu wszystko działa do dziś. zawór ciśnieniowy wywaliłem (sam nim pracuje więc nie przeciążę) olej idzie z pompy prosto na rozdzielacz ( w moich nie ma zaworów ), rozdzielacze z zaworami są stosowane w bizonie(i są inne w środku że tak powiem nie pasują do cyklopa i odwrotnie). big-bagi podnosi bez problemu jedyna wada po wyrzuceniu zaworu ciśnieniowego to przeciekający tłok od łyżki jak za mocno dociskasz smile (ale raz na 2-3 lata można uszczelnić majątku nie kosztuje)

14

Odp: Problem Z Ładowaczem

na dzielniku sa oznaczenia Q1 i Q2 a polaczone powinno byc tak Q1 do podwujnego rozdzielacza gdzie wydatek o stalej wartosci Q1=217 cm3/s (13 l/min) Q2 do potrujnego rozdzielacza gdzie wydatek Q2=450cm3/s (27l/min) a z mozliwoscia odwrotnego podlaczenia to jesli jest podlaczone za pomoca oryginalnych rurek to nie da sie zle tego podlaczyc,wiec problemem w cyklopie wojtasa moim zdanie moze byc wlasnie ten dzielnik poprostu za maly wydatek oleju tam przechodzi na potrujny rozdzielacz i to moze byc wada fabryczna jesli masz go od nowosci proponowal bym pozyczyc (jesli istnieje taka mozliwosc) ten dzielnik moze nie pomoze ale to juz wykluczysz,moj cyklop pracowal podobnie a po wymianie na nowy dzielnik (120 zl w 2006 r) chodzi jak mazenie,pozdrawiam!

15

Odp: Problem Z Ładowaczem

spróbuje  z tym dzielnikiem jak narazie meczylem dzis wytloki łyzka wytloków i chełtanie  ale wytłoki juz rozladowane to bede miał czas w nim pogrzebac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: Problem Z Ładowaczem

marczi masz odemie plusa

17

Odp: Problem Z Ładowaczem

dzieki koseś!pozdrawiam.

18

Odp: Problem Z Ładowaczem

witam, wie możer ktoś jak się wymienia w koparce fortschritt t-174 paski napedzajace pompe hydrauliczna

19

Odp: Problem Z Ładowaczem

gdybyś potrzebował części do maszyn budowlanych polecam firmę z wieloletnim doświadczeniem http://omexplus.pl