Temat: Czy wyjmować sprzegło ?

Witam drodzy koledzy takie małe pytanie czy mozozliwe jest ze ktoś poskladalo sprzeglo tzw. Tarcze docisk i cala reszte jakoś w inny sposób  ? Czy nie da się inaczej poskładać . Bo normalnie juz mi pomysłów brak ?       A zaczęło się od pęknięcia sprezyn w wspomaganiu spręzynka porobiło głębokie rysy wiec *** wspomaganie i założyłem jelczowskie jest postawione jak ma byco i dalej dupą.  A przed pekniecim spręzynki pedal sprzegla wduszalem do samego końca i szlo powietrze i zmieniałem bieg i to było cięźko.  Jakieś pomysły koledzy .

2

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

Sprawdź ile cm wysuwa się wysprzeglik.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

3

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

Wysów  się 3cm i 3mm

4

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

Tyle powinno wystarczyć żeby rozpiąć dwa stopnie sprzęgła. Może masz urwaną śrubę?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

Jaka śróbe?

6

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

od łapki sprzęgła

Nie ma to jak FORTSCHRITT

7

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

Nie bo patrzyłem a poza tym łapki ustawiłem .

8

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

musisz wyregulować idealnie sprzęgło pierwszego i drugiego stopnia wtedy jak będziesz widział ze się tarcze idealnie otwierają to powinno zadziałać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

9 Ostatnio edytowany przez kadilak200 (2019-04-29 06:26:30)

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

No to teraz pytam czy możliwe żeby ktoś wcześniej grzebać przy sprzęgłe i coś źle poskladal? I jak ustawie śrubki te na klucz 13 pod samą ściankę od 2 stopnia to sprzeglo niby jest ale bardzo ciężko to wcisnac jak je rozkręce to chodzi leciutko widać ze się rozchodzi lecz nie rozlancza

10

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

raczej nie da się inaczej poskładać ale może masz tarcze posypaną i dlatego tak się dzieje wychodzi na to ze będziesz musiał tam zajrzeć skoro nie da rady go ustawić

Nie ma to jak FORTSCHRITT

11

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

Tarcza wygląda na gruba  ale czy można inaczej tarcze obrócić i złożyć bo przecież w samochodach istnieje taka możliwość.

12

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

zajrzeć do sprzęgla to dzień roboty i spokój na kilka lat,

13

Odp: Czy wyjmować sprzegło ?

No dobra rozbiore zajrzę i co na tarczach jest napisane w którą stronę mają być obrucone ?a może ktoś ma jakiś schemat jak ma być zlozone