61

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Wczoraj przywiozłem siłowniki z zamontowanymi zamkami i poszły na testy w groch, i powiem Wam panowie że efekt jest super. Jeśli miałaby ktoś taki problem jak ja miałem to może śmiało montować zamki. Dzięki wszystkim za pomoc a koledze MAREKPE należy się wielki plus za radę.

62

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Kolego a na jakiej zasadzie działają one  w siłownikach?

63

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Kiedy przestajesz  podawać ciśnienie na siłownik z rozdzielacza zamek "zamyka" olej znajdujący się w siłowniku i olej nie wychodzi nigdzie poza siłownik, podając ciśnienie z powrotem na siłownik zamek otwiera się i możesz normalnie sterować słownikiem. Tak w skrócie.

64 Ostatnio edytowany przez Laszek (2015-07-22 15:37:28)

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Mam coś takiego przy siłowniku od rury wysypu zboża. Siłownik trzyma jak nieboszczyk książeczkę a rura nie posiada żadnych tych oryginalnych bolczyków do ryglowania w pozycji otwartej i zamkniętej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

65

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Aha dzięki. Myślałem, że chodzi o podnoszenie motowidła. Nie doczytałem. Droga taka sprawa?

66

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Dwa siłowniki dwustronego działania zapłacił em 230 zł zawiozłem siłowniki i odebrałem z zamontowanymi zamkami. Same zamki kosztowały po  65zł sztuka+ złączki rurki i robocizna.

67

Odp: Wysuw motowidła w E 514

emil napisał/a:

Witam koledzy, przemo doszedłem co i jak dzięki twojemu opisowi trochę mi się rozjaśniło, a po telefonie do kolegi ojanusza juz wszystko wiedziałem. Problem tkwił w tym że było to zrobione na trójnikach i źle podłączone.Zrobiłem to tak jak mi doradziłeś Ty i kolega ojanusz i wszystko działa jak należy, nawet się równiutko wysuwają. Dzięki wszystkim za pomoc a szczególnie kolegom ojanusz i przemo, oczywiście dla was leci +.

Czesc Emil,
a jak to podłączyłeś?, bo z opisu wyczytałem że masz instalacje trzy przewodową, jeden od podnoszenia motowida, a dwa od wysuwu. U mnie też jest zrobione na trójnikach, jak daje ciśnienie z rozdzielacza na wysuw to prawy siłownik mi wychodzi do maksimum a dopiero potem lewy, tak samo jest z cofaniem motowidła.

68

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Teraz to kolego nie pamiętam, musiał bym zerknąć na heder  a jeszcze jest przykryty. Ale we wcześniejszych postach było to opisane. Jak wyprowadzę heder to napiszę co i jak, chyba że koledzy napiszą wcześniej.

69

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Należy połączyć obydwa tłoki naprzemiennie jednym przewodem(góra tłoka  z dół drugiego tłoka), a pozostałe dwa krućce do szybkozłaczy.

70

Odp: Wysuw motowidła w E 514

Nic z tego jest nieco nie będzie, to jest nieco bardziej skomplikowane. Góra z górą, a zasilanie do obu dołów. Górę napełnić olejem tak aby jeden tłok był całkowicie wysunięty, a drugi całkowicie schowany i odpowietrzone. Prawidłowo umieszczone siłowniki, to lewy podstawą w tył kombajnu, a prawy podstawą w przód.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia