1

Temat: e514 blachy dna hederu

Witam. Jeśli się nie mylę to wg katalogu do e514 nie ma dostępnych blach dna hederu ( te pod ślimakiem) , są tylko osłony od kamieni ( te od dołu). Może ktoś wie czy ktoś to dorabia albo np. czy pasują od bizona ?

2

Odp: e514 blachy dna hederu

Musisz wyciąć 10 cm pasek z całym profilem dna i zabrać blachę do walcowania .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

3

Odp: e514 blachy dna hederu

Zastanawiam się  czy nie wygiąć tylko rantu , wsadzić blachę w heder i resztę dogiąć lewarkiem przez  rurę dużej średnicy. Raczej i tak skończy się na walcowaniu.

Odp: e514 blachy dna hederu

Czy trzeba wymieniać całą podłogę?

5

Odp: e514 blachy dna hederu

Tak. Nie będę bawił się w łatanie , bo to ktoś już robił. Całą podłogę  złożoną z trzech kawałków i od spodu tkzw.  osłonę od kamieni.  Ogólnie dysponuję wieloma narzędziami i umiejętnościami, jednak wolałbym zrobić to po najprostszej linii oporu tj. zastosować gotowe elementy lub przerobić  lekko istniejące.  Ktoś przerabiał temat ?  Pomijając patent z gięciem wszystkiego od podstaw.

Odp: e514 blachy dna hederu

Jaka grubość blachy ma być zastosowana na podłogę? Przy dostatecznie cienkiej blasze można ją wygiąć w zakresie jej sprężystości dopasowując do wręg hedera, naciągając czymś lub naciskając. Gorzej jak blacha jest za gruba do danego promienia krzywizny i pojawią się odkształcenia trwałe - wtedy może się wygiąć w jednym miejscu bardziej, a w drugim mniej.

Jak masz giętarkę to możesz ewentualnie walcowanie zastąpić wielokrotnym zaginaniem o niewielki kąt co jakąś niewielką odległość.

7

Odp: e514 blachy dna hederu

Ok. Mam dostęp do giętarki i walcarki.  Blacha  ok 3 mm. Pozdrawiam

Odp: e514 blachy dna hederu

Blacha 3 mm jest bardzo gruba. Będą problemy z ułożeniem jej na stelażu. Polecam 1,5 mm, maksymalnie 2 mm.
Wiem co mówię, robiłem kiedyś 2-ójką.

9

Odp: e514 blachy dna hederu

Na blachę 3 mm to trzeci siłownik do podnoszenia hedera potrzebny 😁 ja na dno zbiornika ziarna dałem 2 mm to jest już potęga, na giętarce mi dorobili

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: e514 blachy dna hederu

dno hedera było chyba z  blachy ok 2 mm , natomiast osłona od dołu to na pewno 3mm