81

Odp: Alternator

dzięki Wam za rady. Na razie spróbuję sprawdzić, czy ten Bizona da się tanio naprawić. Jeśli naprawa miałaby pochłonąć więcej niż 100 PLN - rozglądam się za używką.

...jak mawiał Sofronow.

82 Ostatnio edytowany przez grześ67 (2013-05-09 21:28:06)

Odp: Alternator

Alternator jeśli ma na wyjściu prądowym 31V to jest na pewno dobry problem tkwi w regulatorze jest albo źle podłączony lub napięcie które przychodzi na wejście regulatora(k-15 jeśli dobrze pamiętam) jest obniżone przez spadki napięcia na połączeniach bo regulator stara sie utrzymac tam napięcie 28V i w takim przypadku napięcie na alternatorze może być wyższe.zapobiec można temu podłączając przez przekaźnik(który załączy się po załączeniu stacyjki)wyjścia prądowego alternatora(śrubaM-6) z wejściem regulatora wtedy eliminujemy wszystkie spadki napięć z instalacji i regulacja napięcia jest dużo dokłądniejsza.Alternator od Bizona ma tylko sześć diód i kontrolki ładowania nie można podłączyć bezpośrednio do niego bo nie ma pod co, można podłączyć tylko przez specjalny przekaźnik,lepiej założyc amperomierz w obwodzie prądowym.

83 Ostatnio edytowany przez Igor_z1 (2013-05-10 12:37:21)

Odp: Alternator

Ogólnie z alternatorem Bizona problem jest taki, że jest sześciodiodowy i ma problem z precyzyjną regulacją napięcia. Ile bizonów kosi na światłach, żeby nie zagotować akumulatorów?

Wczoraj zrobiłem mały eksperyment, a mianowicie przerobiłem ten nieszczęsny alternator na dziewięciodiodowy. Dodałem mostek prostowniczy na wyjściu uzwojenia stojana. Mostek ten zbiera napięcie z trzech zacisków wyjścia stojana na wspólny przewód, który jednocześnie jest przewodem D+. Oryginalny D+ ze stojana został wolny.

Napędziłem wszystko małym silniczkiem i takie są wstępne spostrzeżenia:
1. Stawia trochę większy opór niż na podłączeniu oryginalnym.
2. Na amperomierzu  pokazuje niższą wartość ładowania - czyli dobrze, bo było za wysokie
3. Kontrolka ładowania zachowuje się wreszcie tak  jak powinna.



Przerobiłem go na schemat alternatora fiata 125p. Dziś podłączę go pod akumulatory, zamontuję w tokarkę i ok. godziny będę testował, czy nie przeładowuje akumulatorów, ani czy się nadmiernie nie grzeje - w kombajnie jest to niezmiernie istotne - lepiej nie ryzykować pożaru.

Jak wszystko będzie działało, postaram się zrobić fotki i małą instrukcję modyfikacji.

Póki co trzymajcie kciuki. smile Po pracy próba kręcona.

...jak mawiał Sofronow.

84

Odp: Alternator

Bo w przypadku tego alternatora D+ to jest środek uzwojeń stojana połączonego w gwiazdę i napięcie jest tam nie wyprostowane bo tam nie ma diód wzbudzania i o połowę niższe niż na zacisku B+ stamtąd steruje sie przekaźnikiem od kontrolki ładowania. Pozdrawiam i owocnych prób kręconych.

85

Odp: Alternator

jakby ktoś chciał to mam alternator od jelcza mały + nowy regulator za 150

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

86

Odp: Alternator

Pełne powodzenie. Szczegóły jutro lub w niedzielę,  jak będę miał dostęp  do komputera to  opisze wszystko. Na komórce nie lubię pisać .

...jak mawiał Sofronow.

87

Odp: Alternator

Jakie minimalne ładowanie powinna mieć 512, u mnie jest 27.9 V z ciekawości sprawdziłem 323 i tam mam 28 V, wydaje mi się że powinno być 28.8 V

88

Odp: Alternator

A nie wystarczy Ci tyle ile masz? Ja bym nie narzekał i moje baterie też.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

89

Odp: Alternator

Moim zdaniem też nie ma co wymyślać.

mdw

90

Odp: Alternator

No właśnie chciałem się upewnić bo kupiłem nowe aku do 512 i nie chciałbym ich spie...

91

Odp: Alternator

Witam. Panowie pomóżcie bo nie wiem jak podłączyć alternator do fortschritt 512 mam regulator który ma 3 wsówki D-, D+, DF    a na alternatorze jest 5 jeden gruby do akumulatora to wiem potem B- jest to otwór nagwintowany w obudowie następnie DF odizolowany od obudowy potem 54 jest to wystajaca śruba 5 również odizolowana i MO  też odizolowana dodam że na niej przewodzie co idzie do kabiny jest założony przekąźnik który jak mi się wydaje ma za zadanie rozłączać  kontrolkę

92

Odp: Alternator

Kupię alternator do 514.tel 500504002