1

Temat: jakie odmiany pszenic sialiście i jakie plony były

generalnie zaczynam się zastanawiać jaką pszenice posiać w tym roku bo na   pewno  zasieje 20ha quebona  którego mam ze zbiorów zeszłorocznych bo z tegorocznych przez wcześniejsze  susze a puzniej ulewy to ziarno nie wygląda rewelacyjnie no i jak by ktoś chciał to mam do odsprzedania ok 4 tony tej pszenicy .
a teraz chciał bym się dowiedzieć co ładnie plonowało w tym roku żeby zasiać na próbę po kilka hektarów a wole dowiedzieć się od kogoś co ma doświadczenie  w praktyce niż od przedstawiciela który siedzi w gajerku za biurkiem i  wie tylko to co z broszury przeczyta albo w necie znajdzie

2

Odp: jakie odmiany pszenic sialiście i jakie plony były

Głównie to odmianę pszenicy dobiera się podłóg klasy ziemi i ile azotu chcesz dać ja siewam sukces i oddawała 7 ton w tym roku jeszcze nie młóciłem.

3

Odp: jakie odmiany pszenic sialiście i jakie plony były

ja posiałem w Nutkę i Tulsę, Tulsa przysiadła w czasie suszy ale obecnie wygląda lepiej niż Nutka za to chyba jest trochę bardziej podatna na grzyby. jeszcze nie młóciłem ale sprawdzałem ziarno...pomarszczone....

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: jakie odmiany pszenic sialiście i jakie plony były

ja mialem Dekan w zeszlym roku kupilem swieze nasiona i dala ponad 6 ton z hektara. ziemie ma slabe  4-5 klasa. w tym roku posialem nia i mam plon około 5 ton z ha. zamierzam kupic swieze ziarno zyta przenzyta i pszenicy na jesien aby potem było na siew. co dwa lata stram sie kupowac na 1  ha swieze ziarno poniewaz potem jest na siew i plony sa wyzsze.

5

Odp: jakie odmiany pszenic sialiście i jakie plony były

Ja generalnie sieję nasienie kwalifikowane na polach po rzepaku. W tamtym roku posiałem Zytę - i generalnie nie powaliła mnie na kolana. Na 4-5 klasie ziemi dała od 45 do 60 q/ha.