1,061 Ostatnio edytowany przez Tomasz2017 (2019-04-23 13:14:58)

Odp: Skrzynia Biegów

u mnie przydałby sie w koparce, tylko szukać używki i gdzie bo te nowe to może być wata.

1,062

Odp: Skrzynia Biegów

Powodzenia.... jak robiłem swoją skrzynię to o używkę było ciężko no  jeszcze musiała się do czegoś nadawać. Podróbek jeszcze nie było. PiotrK mówił ze jeszcze można dostać ordygianły ddr za zachodnią granicą ale trzeba mieć nie całego tysiąca .......... euro wink

Jak w koparce?
To najbardziej bezużyteczny bieg w tym ciągniku.
Zrób fotkę tych zębów i wstaw  Moje wyglądały jak by ktoś wiadro śrub wsypał do skrzyni a ta wszystkie zmieliła tym trybem....

1,063

Odp: Skrzynia Biegów

no przy wykopkach. Do tego łozyska lataja w gniazdach i jest looz. jutro zrobie zdjęcia.

1,064

Odp: Skrzynia Biegów

Witam . Panowie jestem świeżo po remoncie skrzyni i coś poszło chyba nie tak bo  generalnie poprawa jest i to duża ale coś mi grzechoczą na 4 szosowej i dodam że tylko na tym biegu wszystkie inne są idealnie nic nie chuczy  biegi wchodzą dobrze i nie wyskakują o co może chodzić ?

1,065

Odp: Skrzynia Biegów

Napisz co wymieniłeś.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,066

Odp: Skrzynia Biegów

Wszystkie łożyska bo trybu były ok

1,067

Odp: Skrzynia Biegów

Nikt nie ma pomysłu co to może być@

1,068

Odp: Skrzynia Biegów

może łożyska które miały luz fabryczny wymieniłeś na sztywne?

1,069

Odp: Skrzynia Biegów

Numery łożysk  brałem z katalogu nie po wymiarach , ten dźwięk dochodzi jak by z przodu skrzyni obudowy sprzęgła uprzedzając pytanie tak na sprzęgle wszystko wymienione

1,070

Odp: Skrzynia Biegów

ciężko wróżyć z przysłowiowych fusów nikt nie widział jak składałeś może gdzieś się za ciasno wałek spasował albo za luźno może któraś przesuwka krzywo lata no musisz przeanalizować co gdzie i jak składałeś

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,071

Odp: Skrzynia Biegów

Zrzuć dekiel, podnieś tył, odpal bryke i w miarę bezpiecznie zaobserwuj, to chyba najprostrze rozwiązanie 😉

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,072

Odp: Skrzynia Biegów

Jeśli dźwięk dochodzi z przodu to obstawiam na wytrzaskany wał sprzęgła i lub tą zębatkę co na niego wchodzi , ma luz i klekocze na frezach. Miałem tak w 300 ,na 1 i 2 było ok a jak wrzuciłem 3 to właśnie było słychać takie grzechotanie.

1,073

Odp: Skrzynia Biegów

Pokosiłem dziś łąki jutro zwale dekiel i zobaczę

1,074

Odp: Skrzynia Biegów

witam forumowiczow po barrrrrrrrrrrrrrrrrdzodlugiej nieobecnosci krotko zwiezle i na temat posypaly mi sie lozyska na womie gdzie p[rzesowa sie tryb 500\1000 czy trzeba dematowac cala skrzyniw by je wymienic czy jest dojscie do tego bez dematazu

Fortschritt zt 423 a razy 2

1,075

Odp: Skrzynia Biegów

Musisz wyjechać skrzynią i rozebrać do majtek . Wymieniałem te łożyska 2 lata temu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,076

Odp: Skrzynia Biegów

Kupiłem koło zębate z20 z pankowa i sprawdziłem sobie w pracy twardość. na zębach jest 55-57 HRC na piaście 45-48 HRC Więc raczej tawrdość ok a jakość wykonania moim zdaniem dobra. Powierzchnie szlifowane,  zęby czernione więc rdzy nie ma.