1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-08-10 06:31:20)

Temat: Zawór sterujący wspomagania

Potrzebuję zawór sterujący wspomagania, mój rozbierałem czyściłem i niby na oko nic nie widać ale po zamianie z drugiego jest dużo lepsze wspomaganie pedałów a jak wrzuciłem ten do drugiego to tam wspomaganie robi sie cienkie nie wiem co może mu dolegać już nawet sprężynki przemierzałem z tym drugim, żadnych rys ale coś jednak kuleje

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Zawór sterujący wspomagania

A pompy w obu dają takie same ciśnienie i czy w jednym nie są porozwiercane dławiki?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-08-10 17:52:26)

Odp: Zawór sterujący wspomagania

Już przetestowane w jednym ciągniku za dwóch zaworach jest duża różnica, w tym z silnikiem ifki od piątku siedzi nowa pompa ruska 16stka, na jego zaworze te wspomagania są ale bez szału a jak założyłem z 6ct to pedały jednym palcem naciskam znowu do 6ct gdzie pedały naciskałem palcem teraz czuje pod nogą dobry opór także tylko i wyłącznie coś z zaworem
Może na tym stożku jest bardziej podtarty bo sprężyny mają taką samą długość w obu zaworach i nie zauważyłem żadnych rys na tych tłoczkach

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Zawór sterujący wspomagania

Porozwiercaj dławiki, na jakiś czas pomoże. Takie części co raz droższe i coraz trudniej dostępne. Nawet regeneracja w przyzwoitych zakładach, nie zawsze daje spodziewany efekt.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Zawór sterujący wspomagania

Z tego co czytałem to rozwiercenie dławików za bardzo nie pomaga chyba czy sie mylę

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

6

Odp: Zawór sterujący wspomagania

ja w sprzęgle rozwierciłem na starej pompie wspomagania bo mi kulało i jeszcze wtedy nie dotykałem zaworu pod kabiną no zadziałało potem zrobiłem zawór i wymieniłem pompę na ruską no i się waham czy jeszcze w hamulcach nie rozwiercić bo podoba mi się sprzęgło jak działa

Nie ma to jak FORTSCHRITT

7

Odp: Zawór sterujący wspomagania

Nikt z Was nie posiada na handel tego zaworu?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

8

Odp: Zawór sterujący wspomagania

panowie a co moze byc ne z 323 jak wrzucam bieg i sprzegło piekielnie twarde puszczam  i   rusza nawet po pół minuty

9

Odp: Zawór sterujący wspomagania

Trochę więcej info, tzn czy coś robiłeś przy nim , czy zaraz po odpaleniu to się dzieje czy dopiero jak powietrza nabije..?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

10

Odp: Zawór sterujący wspomagania

ogolnie to jest tak od czasu jak stał nic przy nim nie robiłem stało sie i tyle i jest to zaras po odpaleniu dodam ze sprzegło twarde ze ledwie wciskam

11

Odp: Zawór sterujący wspomagania

Trzeba bylo by poobserwowac jeden wciska drugi patrzy czy cos sie nie podstawia. Byc moze jest to mechaniczna usterka