2,161

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej żaden problem siać solo siewnikiem nabudowanym, robisz tylko ramkę z kołami i trójkątem na który wczepiasz siewnik i jazda. Jeden gościu u nas kilka lat temu kupił właśnie accorda pneumatyka do nadbudowy, zrobił taką ramkę z kołami i siał w zestawie z 360 więc się da. Później jak kupił aresa 115 i talerzowke agromasz to nadbudowal siewnik na nią. A jak byś chciał ułatwić załadunek to rozejrzyj się za żmijką hydrauliczna taką co są popularne przy siewnikach do qq do zasypu nawozu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,162

Odp: Uprawa bezorkowa

Dwa lata siałem accordem do nadbudowy jako solo. Gdzieś jeszcze ośka leży a trójkąt kolega ma przy kosiarce czołowej

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,163

Odp: Uprawa bezorkowa

Sami widzicie mętlik w głowie sie robi. Accord podobno jesli chodzi o precyzje to super, ale odpinanie i nabudowywanie moze byc kłopotliwe. na ten sezon wynajmę kolege, bo szybkie kupowanie to nic dobrego a później to sie zobaczy

Rolnik z powołania:-)

2,164

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja nie używam małych worków bo mi kręgosłup całkiem się rozpadnie......
Materiał siewny jest w BB na ducacie. Zanim go tam postawię na podłodze ląduje decha 40mm  wystaje z tyłu paki około 1,5m. Big bag ją dociska. A deska działa jak " tranpolina" gdy biegam z wiaderkiem.. Siewnikiem cofam do deski. Idzie to bardzo sprytnie...

2,165

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej napisał/a:

Sami widzicie mętlik w głowie sie robi. Accord podobno jesli chodzi o precyzje to super, ale odpinanie i nabudowywanie moze byc kłopotliwe. na ten sezon wynajmę kolege, bo szybkie kupowanie to nic dobrego a później to sie zobaczy

Co Ty pieprzysz? Podjezdzasz traktorem z trójkątem albo agregatem z trójkątem i nosisz. Siewnik już napięty! Gdzie tu masz problem?  Zwykłego poznaniaka 3 punktowo na pewno szybciej nie podczepisz...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,166

Odp: Uprawa bezorkowa

jesli chodzi o bezorkową to dzisiaj przywiozłem nową zabawkę smile https://www.otomoto.pl/oferta/agregat-p … 5HU11.html

mdw

2,167

Odp: Uprawa bezorkowa

Gratulacje ładny sprzęt

2,168

Odp: Uprawa bezorkowa

Jaką siłę wytrzymuje do odchylenia łapy? Bo ja mam na podwójnej sprężynie i by się jeszcze mocniejsza przydała.

2,169

Odp: Uprawa bezorkowa

Na Piotrka pachy 1 sprężyna powinna styknąć....
Coraz więcej bezorkowców....... szwagier chwilę temu zachwalał technologię bo przeszedł na lepszą stronę wink.
Dziś pomykałem z migiem z nadbudowanym siewnikiem poplonów mimo suszy szło pięknie ale dałem spokój bo nie widzę czy dobrze jadę.  Wał w talerzówce i gruberze zostawia taki sam ślad ziemia wyschnięta i naprawdę nie widać czy to migowane czy talerzowane....

2,170

Odp: Uprawa bezorkowa

moj ma już podwójną spręzynę, na 25 centów w tej skale daje rade i tylko na kamieniach prcują

mdw

2,171

Odp: Uprawa bezorkowa

K...a chyba pijany wczoraj byłem myślałem że to Piotrek1990 kupił a to yokoslaw......
Nie wiem jak patrzałem....

2,172

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Ja nie używam małych worków bo mi kręgosłup całkiem się rozpadnie......
Materiał siewny jest w BB na ducacie. Zanim go tam postawię na podłodze ląduje decha 40mm  wystaje z tyłu paki około 1,5m. Big bag ją dociska. A deska działa jak " tranpolina" gdy biegam z wiaderkiem.. Siewnikiem cofam do deski. Idzie to bardzo sprytnie...

Ja podobnie jak Krzysiek big bak na przyczepę bok na łańcuszkach i wiaderkiem amazonka ma tak fajnie otwieraną  pokrywę robi się pomost po którym można chodzić moment i siewnik pełen

2,173

Odp: Uprawa bezorkowa

A ja dwa big bagi teleskopówką na raz do hoscha i jazda .

2,174

Odp: Uprawa bezorkowa

Pietia napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Ja nie używam małych worków bo mi kręgosłup całkiem się rozpadnie......
Materiał siewny jest w BB na ducacie. Zanim go tam postawię na podłodze ląduje decha 40mm  wystaje z tyłu paki około 1,5m. Big bag ją dociska. A deska działa jak " tranpolina" gdy biegam z wiaderkiem.. Siewnikiem cofam do deski. Idzie to bardzo sprytnie...

Ja podobnie jak Krzysiek big bak na przyczepę bok na łańcuszkach i wiaderkiem amazonka ma tak fajnie otwieraną  pokrywę robi się pomost po którym można chodzić moment i siewnik pełen

wiaderko kojarzy mi się z cofaniem sie a nie rozwojem...

Rolnik z powołania:-)

2,175

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej. Póki jesteś młody to sobie śmigasz z workami 50kg. Ale z czasem zaczniesz szanować swoje zdrowie. A nie każdy z nas ma 100ha+ żeby się bawić z BB i teleskopówkami czy Turem.  Każdy sobie radzi jak może i dba o siebie jak może

Siły na zamiary zmierz....

2,176

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej napisał/a:
Pietia napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Ja nie używam małych worków bo mi kręgosłup całkiem się rozpadnie......
Materiał siewny jest w BB na ducacie. Zanim go tam postawię na podłodze ląduje decha 40mm  wystaje z tyłu paki około 1,5m. Big bag ją dociska. A deska działa jak " tranpolina" gdy biegam z wiaderkiem.. Siewnikiem cofam do deski. Idzie to bardzo sprytnie...

Ja podobnie jak Krzysiek big bak na przyczepę bok na łańcuszkach i wiaderkiem amazonka ma tak fajnie otwieraną  pokrywę robi się pomost po którym można chodzić moment i siewnik pełen

wiaderko kojarzy mi się z cofaniem sie a nie rozwojem...

Tur też jest na stanie ale takie rozwiązanie z 20 litrowym wiaderkiem mi pasuje naprawdę szybko idzie.

Tak jak pisze Piotrek jak ci coś strzyknie w kręgosłupie to zaczniesz go doceniać.
Ot moje zdanie.

2,177

Odp: Uprawa bezorkowa

Rozwiązaniem na małą skrzynie nasienną( i rozwiewacz) jest wykonanie do tura zasobnika podobnego do tych używanych na budowach. Od góry krata na której zamocowany nóż do rozcinania bez wysiadania bigbagów i małych worków z kwalifikatem. Na dole regulowany szyber do upuszczania.

Można też przy przyczepie w miejscu szybra zamontować żmijkę i prosto z przyczepy do siewnika ale kilku odmian na raz się nie zabierze.

2,178

Odp: Uprawa bezorkowa

puki co to z ojcem we dwóch ładujemy worki po kregosłupa szkoda w przyszłości myslałbym nad jakąś żmijką czy czymś. kiedys jak dostałem w bb materiał siewny to ładowałem masztem od widlaka do siewnoka. całe szczęscie że bb były wiązane i mozna było po 150kg usypywać bo tylko tyle sie miesci w mój siewnik. wada tego było że nie mogłem kontrolować czy mi siewnik dobrze wysiewa. Małe worki plus małe pola to szybko można obliczyc ile wysiewa i w razie czego poprawic ustawienie

Rolnik z powołania:-)

2,179 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2019-09-09 09:43:08)

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

K...a chyba pijany wczoraj byłem myślałem że to Piotrek1990 kupił a to yokoslaw......
Nie wiem jak patrzałem....

Też  nazywam sie Piotrek także wyszło ok smile

mdw

2,180

Odp: Uprawa bezorkowa

Sucho, miejscami ciągnik nie może agregatu uciągnąć bo po prostu się ślizga...