1 Ostatnio edytowany przez puggy (2016-12-16 17:54:18)

Temat: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

Poniżej zamieszczam zdjęcie z zaznaczonymi obszarami dla poszczególnych dźwigni oraz listę wyjaśniającą ich działanie na podstawie posiadanych materiałów oraz komentarzy innych forumowiczów.

https://www.dropbox.com/s/itxvwai325fl628/rozpiska-sterowania.png?raw=1

1. Sterowanie drugą sekcją hydrauliki zewnętrznej
2. Sterowanie pierwszą sekcją hydrauliki zewnętrznej
3. Sterowanie głównym podnośnikiem (podnoszenie/opuszczanie maszyn i zaczepu typu HITCH)
4. Samoróbka (nie występuje w oryginale) najprawdopodobniej służąca do regulacji przypływu hydrauliki zewnętrznej
5. Zawór wybiorczy trybu pracy (pozycja środkowa/neutralna pozwala na podnoszenie/opuszczanie maszyn, należy ustawić w tą pozycję jeśli inne tryby nie są potrzebne w celu ograniczenia nagrzewania się oleju w układzie; pozycja prawa aktywuje tryb mieszany/przeciwpoślizgowy/pływający; pozycja lewa aktywuje tryb pracy ciśnieniowej przy przepływie oleju 10l/min, dla której ciśnienie oleju można regulować za pomocą pokrętła 6 w zakresie od 1,5 do 16 MPa, a tryby pracy przeciwpoślizgu/położenia/uciągu głównego podnośnika nie są możliwe).
6. Przestawny zawór regulacji ciśnienia układu hydraulicznego.
7. Regulacja położenia dla trybu pracy położenia (głębokości).
8. Dźwignia regulacji udziału trybu uciągu.
9. Dźwignia regulacji udziału trybu położenia (głębokości).

Uwagi:
Ustawiając dźwignie 8 i 9 maksymalnie do przodu uzyskujemy tzw. tryb mieszany. Poprzez zmianę położenia poszczególnych dźwigni możemy wpływać na udział danego trybu (uciągu lub położenia) na końcowy tryb pracy (samo położenie/głębokość pracy reguluje się za pomocą dźwigni 7).

Włączenie trybu pływającego:

1. Zawór wybiorczy trybu pracy 5 przestawić w prawo.
2. Dźwignię 7 przestawić maksymalnie do tyłu (maksymalna głębokość).
3. Dźwignię 3 krótko przesunąć w kierunku opuszczania (impuls opuszczania).

Wyłączenie trybu pływającego:

1. Zawór wybiorczy trybu pracy 5 przestawić w prawo.
2. Dźwignię 3 krótko przesunąć w kierunku podnoszenia (impuls podnoszenia).
3. Jeśli tryb pływający nie jest już potrzebny dźwignię 7 przestawić w pozycję przeciwpoślizgu (maksymalnie do przodu).

2

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

Zaraz koledzy starsi stażem cię zjadą że się nie przedstawiłeś i już coś chcesz więc udaj się do tego wątku http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 87#p177887 powiedz skąd jesteś, jakie masz graty a na pewno ci pomogą jak tylko będą mogli smile

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

3

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

no tak trochę źle zagrałeś bo przedstawic sie to powinien być twój pierwszy post a drugie to to ze ja ciagle ten opis dodaje i jest na forum powielany od ponad roku wiec trzeba pytać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

@tomek 323: Jak widać popełniłem błąd żółtodzioba sad Mój drugi post zawiera pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów i krótki opis czym się posługuję. Co do opisu dźwigni to zadania odrobiłem i przejrzałem wszystkie powiązane wpisy lecz nigdzie nie znalazłem działających obrazków. Być może ktoś jest w stanie podrzucić linka, gdzie coś jeszcze działa?

5

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

musze pogrzebac i znajde to
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 89#p145789
no i sie znalazło trzeba być cieprliwym albo pytac na przyszłość wink

Nie ma to jak FORTSCHRITT

6

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

@tomek 323: Faktycznie jest, chociaż wydaje mi się, że ten wątek już czytałem jakiś czas temu i że zdjęcia brakowało. Być może przeglądarka mi czegoś nie dociągnęła...

Jeśli to nikomu nie przeszkadza to postaram się uzupełnić pierwszy wpis tego wątku coby łatwiej było znaleźć tą jakże istotną informację użytkową dla ZT 323-A.

7

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

Wygląda też na to, że pozycja nr 4 to jakaś samoróbka jest. Ciekawe do czego służy? Ma ktoś coś podobnego u siebie?

8

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

A czasem to nie jest do regulacji przepływu oleju np.do obsługi silników hydraulicznych.Spojrzyj po wężach gdzie to jest podłączone.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

9 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-12-16 00:19:29)

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

nr  4u cb to na pewno jest doróbka w oryginalner tego nigdy nie było
a zdjecia nie było bo te zdjecie sie pojawiało w 3-4 wątkach i wygasło wiec zzawsze trzeba zapytac

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

Spędziłem trochę czasu nad instrukcją po niemiecku oraz niekompletną po polsku czego skutkiem było uszczegółowienie opisu w pierwszym poście. Mniej więcej już chyba wiem od czego należy zacząć sprawdzenie czy to wszystko w ogóle działa w forszaju którym jeżdżę. W każdym razie to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ten ciągnik jest niesamowity smile

11

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

jest bardziej niesamowity tylko trzeba do niego dotrzeć
forszaj to jak tajemnicza kobieta im wiecej czasu mu poświecisz tym wiecej sie o nim dowiesz

Nie ma to jak FORTSCHRITT

12

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

@tomek 323: Tak o foszaju to nigdy nie myślałem smile Ale rzeczywiście poświęcone 20 min na kręceniu zaworem wybiorczym trybu pracy i dźwignią podnośnika oraz obciążeniu podnośnika własnym ciałem zaowocowało potwierdzeniem tego co opisane zostało w pierwszym poście. Wygląda więc, że nawet nic nie trzeba będzie naprawiać wink

13

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

no widzisz forszajowi tak jak kobiecie trzeba czasu poświęcić aby był posłuszny wink

Nie ma to jak FORTSCHRITT

14

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

Moglby ktos glebiej wyjasnic zasade dzialania pokretla nr 6 czyli  zaworu przestawnego hydrauliki ktory znajduje sie pod pokretlem wyboru pracy. Reguluje on cisnienie calej hydrauliki czy tylko hydrauliki zewnetrznej czy bardziej przeplyw oleju niz cisnienie

15

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

przepływ oleju

Nie ma to jak FORTSCHRITT

16

Odp: ZT 323-A: rozpiska dźwigni oraz ustawienie trybu pływającego

To mi dalo do myslenia skoro plug podnosi elegancko a obraca wolno...