41 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-03-31 14:25:04)

Odp: Motor Cross lub enduro

Pietia straż leśna niech się weźmie za tych co na prawdę działają na szkodę lasu czyli tych co wywożą tony śmieci do lasu, tych co kradną drewno, kłusowników ... nie robimy aż tak dużych szkód. Mamy swoje trasy i ich się trzymamy, przy tym wszystkim kilka zasad:
- kategoryczny zakaz wjazdy na pola, nawet jak jest zaorane - po prostu zakaz
- nie wjeżdżamy w żadne młode nasadzenia w lesie
- nie odkręcamy gazu na nowo zrobionych drogach bo szkoda
Najlepsze są lasy bukowe i iglaste ale tylko wysokie bo nie ma krzaków i 300-400 metrów podjazdu o nachyleniu tak dużym że ciężko ustać na nogach smile
Można powiedzieć że wypracowaliśmy sobie pewien kompromis z leśniczymi. Jak na razie nie zdarzyło się aby kogoś złapali bo to nie taka łatwa sprawa wink

gg 5118068

42

Odp: Motor Cross lub enduro

Złapać nie muszą, wystarczy że zrobią w miarę blisko zdjęcia to zaś przyjadą Ci na podwórze. Oczywiście tak jak piszesz, można próbować się dogadać. Mój wuja jest w straży leśnej to mówił że czasem takie chamy się trafiają że szkoda gadać... Tak jak piszesz że jak ktoś jeżdzi po nowych nasadzeniach to już przesada

E 516 na części
Telefon 695 076 269

43

Odp: Motor Cross lub enduro

JAzda na Crossie to zabawa  uważasz to jako  odpoczynek od normy ....  Fakt  są debile ale są i ludzie ...    bawiąc sie na motorach nie niszczysz  niczego co jest zbyteczne .... nie jeździsz wcale po polach  tylko polniakach  ,   po lasach wyznaczone tereny  a z leśniczymi i nadleśniczymi wybrane grópy mają sztamę .... gdzie zakaz to zakaz ale gdzie jest pozwolenie to  się jeździ ....    na piaskowni nigdzie sie szkód nikomu nie zrobi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Motor Cross lub enduro

No i po rumakowaniu ....
dobra  był  zrobiony cylinder nowy łok korba wymieniona w zakładzie .... 8 bak  coś zaczyna tykać  po jakimś krótkim czasie zaczyna stukać  moto zgaszone , do domu na warsztat głowica cylinder w górę  i szok .... luz na łożysku stopy korby ... jak ?  aż wał zmienił koler na fiolet ..... paranoja ?

oleje  do paliwa to motul  tani nie jest ....  mieszanina z początku 1-40  następnie 1-50   

całe szczęście że  cylinder z tłokiem ocalony .....
ale co może być przyczyną ? za ciasno spasowana korba ? kto mi poleci jakiś zakład co mi wymienią na kolejną korbę  z równomierną oceną  starego pasowania by widzieć kto jest winien   
dodam że owa korba była wymieniana w jedlinie zdrój ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

45

Odp: Motor Cross lub enduro

Może tu napiszę. Nie znam się w tym temacie więc liczę na podpowiedzi. Chodzi mi o quada.  Jaka powinna być pojemność żeby dało się tym pojeździć po okolicy? To się rejestruje? Jakie prawko musi być? A czy B?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

46

Odp: Motor Cross lub enduro

Z tego co net podaję to już na B1 można czterokołowcem jeździć, a żeby legalnie jeździć to trzeba zarejestrować. Pojemnościowo to co najmniej z 350 ccm

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

47

Odp: Motor Cross lub enduro

Homologacja na samochodowy inny musi być i pojemność pow. 600cm3 to jest zabawa dopiero.

48 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-03-25 14:41:34)

Odp: Motor Cross lub enduro

ja mam taką pierdziawkę fajna frajda z jazdy, tylko trochę trzeba już mieć oleju w głowie żeby nią jeździć moc nie samowita
https://images81.fotosik.pl/1026/af779efeb6c07e8dgen.jpg

Na czterokołowca trzeba mieć uprawnienia B1 od 16roku życia, B od 18stki, zarejestrowane musi być wszystko co porusza sie w ruchu lądowym, powietrznym, wodnym ogólnie dostępnym oczywiście z opłaconym OC

KONSEKWENCJE KIEROWANIA AUTEM BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO LUB WAŻNEGO BADANIA

    mandat 50 zł
    jeśli kierowca nie ma przy sobie dowodu rejestracyjnego

    mandat do 500 zł
    jeśli kierowca nie ma ważnych badań technicznych, policjant ma prawo wypisać mandat do 500 zł oraz obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i ewentualnie wystawić pozwolenie czasowe na poruszanie się po drogach na 7 dni

    grzywna do 5000 zł
    jeśli kierowca korzysta z auta, które nie jest zarejestrowane, dodatkowa kara to odholowanie auta

    problemy z odszkodowaniem z AC, NNW i assistance
    jeśli stan techniczny miał bezpośredni wpływ na zdarzenie, a auto nie miało ważnych badań technicznych, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania w ramach dobrowolnego ubezpieczenia (w przypadku OC nie ma do tego prawa)

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

49

Odp: Motor Cross lub enduro

5000 za pojazd bez papierów? Rozumiem że dotyczy to również traktora? Jeśli tak to zt 303 pójdzie chyba na części...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

50

Odp: Motor Cross lub enduro

To grzywna maksymalna jaką mogą nałożyć policaje ale jedno gryzie się z drugim bo w  taryfikatorze jest 500zł i dwa punkty karne i oczywiście zakaz dalszej jazdy- info od najlepszego z ruchu w lublinie i daje 30 minut na załatwienie lawety, jak się nie załatwi holu z artykułu no i oczywiście zgłasza do funduszu gwarancyjnego że brak oc, za traktor-motocykl 700zł, samochód do 3,5t- 4200zł, powyżej 3,5t- 6300zł

czyli za traktor jak Cię drapną 500+700+ koszt holowania o dwóch punktach nie wspomnę, chyba że spowodujesz zagrożenie w ruchu czyli jakiś niebezpieczy manewr tym pojazdem to zamiast 500zł to ta maksymalna grzywna 5000zł

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

51

Odp: Motor Cross lub enduro

Lepiej wcale z łóżka nie wychodzić...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

52

Odp: Motor Cross lub enduro

Ja mam Simona S51, żeby sprawdzić co słychać na polach smile w sumie to jakby nie patrzeć - na tym forum powinien też być jakiś wątek o tym sprzęcie. W końcu wyjechał spod loga IFY smile i Napewno nie jeden z Forumowiczów takim sobie śmiga tongue

A korzystając z tego, że na kat. B można jeździć motorem do 125ccm to po asfalcie jeżdżę Hondą Varadero 125.

Siły na zamiary zmierz....

53

Odp: Motor Cross lub enduro

Laszek napisał/a:

5000 za pojazd bez papierów? Rozumiem że dotyczy to również traktora? Jeśli tak to zt 303 pójdzie chyba na części...

A chcesz dowód z tabliczką na 303?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

54

Odp: Motor Cross lub enduro

Ile?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

55

Odp: Motor Cross lub enduro

W wątku ZT 323 idzie do huty jest nr tel do kolesia z którym idzie się dogadać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56

Odp: Motor Cross lub enduro

Ja od szwagiera biore Yamaha SR 250 do polatania. A uprawnienia sie zrobi w wolnej chwili wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

57

Odp: Motor Cross lub enduro

Ostatnio pracy w polu dość sporo ale zawsze słucham radio. Byłem przekonany że ostatnie grand prix na żużlu w Toruniu odbędzie się teraz w sobotę a tu okazuje się że już było 05.10. Do czego zmierzam, nasz Bartek Zmarzlik został indywidualnym mistrzem świata na żużlu a w radiu czy tv nic o tym... A o tych patałachach co będą mieć jakiś mecz w eliminacjach to co chwila klepią... Brawo Bartek! Szkoda tylko że tak mało o tym się mówi, ale jak piłka to wielkie halo jeśli z kimś nie przegrają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

58

Odp: Motor Cross lub enduro

słuchałem i bylem dumny mimo, że nie jestem wielkim fanem. Teraz w Lublinie się rozkręca to może się kiedyś wybiorę.

59

Odp: Motor Cross lub enduro

Kilka razy dziennie RMF FM i zet podawaly.

60

Odp: Motor Cross lub enduro

W niedzielę nie słuchałem ale od poniedziałku cisza. Grzegorz w Lublinie mają super atmosferę, Paweł Miesiąc nieźle tam wymiata. Ogólnie to tam widać że cała ekipa ma bardzo duże chęci żeby jechać. Klub z tradycjami. U nas w Pile tylko takie złodziejstwo. Chociaż kasy nie ma ale i tak przy korycie zawsze znajdzie się ktoś kto będzie wyprowadza pieniądze dla siebie bokami... I tak już jest odkąd zdobyli tytuł mistrza Polski drużynowo. Ostatnio Heniu nie małe pieniądze tam pompował, już swoich ludzi do zarządu wstawił ale przekręty i tak szły. W końcu powiedział STOP. Podoba mi się w Lesznie, tam Dworakowski z Agromix Rojęczyn jest prezesem jak i sponsorem.

E 516 na części
Telefon 695 076 269