81

Odp: Malowanie na rdzę

Ja podwozie do wywrotki gruntowalem ropownicą . Długa lanca daje możliwość wepchania farby w kazdy zakamarek .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

82

Odp: Malowanie na rdzę

pistolet  skręcić by wąsko pryskał  małe ciśnienie około 2 -3 atm i można szybko malowac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

83

Odp: Malowanie na rdzę

Na zardzewiałą powierzchnie, której nie można doczyścić mowa o dostępności najlepszy jest wodo rozcieńczalny Polrust. Osobiście stosowałem go tylko do podłogi w kabinie 514 i zdał egzamin. Biały a po kontakcie z rdzą robi się reakcja chemiczna i zmienia się w brąz.

84

Odp: Malowanie na rdzę

Z raxji że nie piaskuje przsd malowaniem bo sprzętu takiego noe posiadam, ausługa słono kosztuje, po wstępnym spłukaniu kurzu, piasku, smarów i złuszczonej farby, i wyschnięciu , nanosze cortanin f i zosrawiam na 24h.po tym czasie dokładnie myje i po wyschnięcii farba....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

85

Odp: Malowanie na rdzę

Kolego bamreras mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym cortanin f ? to usuwa starą powłokę czy tylko przygotowuje pod nową ? Chcę malować mojego zt300 , obecnie jest pomalowany jakąś kiepską jakości farbą , a zdzieranie szczotką na wiertarkę takiej powierzchni jakoś mi się nie uśmiecha hmm

86

Odp: Malowanie na rdzę

Kuśfa nie dopisałem.... Cortanin służy do likwidacji rdzy i producent zaleca po nałożeniu i odczekaniu 24h bezpośrednio malować. Ja myje z tego względu ze na powierzchniach bez rdzy lub farbie cortanin wysycha a nie wchodzi w reakcje i tworzy się kisiel... Farba się do tego kiślu nie ima i jest problem.
Co do usuwania starej farby to na małych powierzchnoach urzywam zmywacz do farb firmy dragon. 1litr starczy na około 3-4m i kosztuje w granicach 15-20zł. Jak farba nie jest spękana to nakladam Dimmer (piana aktywna) rozcięczony w stosunku 1:3 , zmywam i po wyschnięciu malownie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

87

Odp: Malowanie na rdzę

Hmm no to może zastosuje ten zmywacz , dzięki za odpowiedź smile

88

Odp: Malowanie na rdzę

Tak patrze i nie wierze. Długo noe kupowałem. Ostatnio w brico marsche jeszcze w szklanych  butelkach cena jak wyżej. A teraz Ponag 50zł za litr....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

89

Odp: Malowanie na rdzę

No trudno ale chcę pomalować porządnie raz i na ileś lat mieć spokój.

90

Odp: Malowanie na rdzę

Podepnę się tutaj. Ile trzeba mieć wydajności ciśnienia, żeby dobrze szło piaskowanie? Myślę, sobie czy nie kupić kompresora spalinowego i żeby samemu piaskować, bo przy 2przyczepach do malowania prawie zwróciłoby się.... a resztę robiłby w cenie materivłu

91

Odp: Malowanie na rdzę

podobno minimiu 3m3 przy 6-8barach
Też mi różne rzeczy chodza po głowie .... miałem kiedyś robić sprężarkę z s silnika ale jakoś się nie zrobiła....

92

Odp: Malowanie na rdzę

Jakoś głupio tak byłoby mi wydać 1500-2000zł za sztukę piaskowania przyczepy dlatego tak pomyślałem. Tokarki też do tej pory się nie dorobiłem....

93

Odp: Malowanie na rdzę

kupiłem sam kompresor i zrobiłem na wom ciągnika

94

Odp: Malowanie na rdzę

Absolutnie minimum to 400l/min przy ciśnieniu 6bar  czyli jak podają wydajności sprężarki 2400litrów. Jak bym miał zapłacić 1500 za sztukę to bym wolał wynająć sam agregat. Kiedyś w Golub-Dobrzyń chcieli 200zł za dobę za cały sprzęt z spalinową sprężarką.
Teraz nie widzę tanich ogłoszeń
Zawsze można w Ramirent wynająć profesjonalny zestaw:
https://www.ramirent.pl/produkt_202_pia … 200_10.htm

https://www.ramirent.pl/produkt_152_spr … m50pe_.htm

Taki sprzęt kosztuje ale za to widać efekt widziałem całą halę 80x24 z dwuteownika wypiaskowaną w jeden dzień i ścianę z cegły 15x33 też na jedną zmianę.

95

Odp: Malowanie na rdzę

Mozna wypożyczyć, ale wolałbym mieć już dla siebie. Jednak coś tam się dłubie i co jakiś czas przydawałoby się.

96

Odp: Malowanie na rdzę

Jak tylko okazyjnie to według mnie nie opłaca się kupować. Dużo dłubię przy samochodach i czasem potrzebuję wypiaskować kawałek podwozia. Mam kompresor Fini z wydajnością teoretyczną 365 l/min i praktyczną 235 l/min z baniakiem 200 L to taki zestaw do piaskowania kompletnie się nie nadaje bo jest po prostu za mały. Ja się bawię bo jak mam tylko kawałek wyczyścić to jeszcze się poświęcę ale jakby przyszło wyczyścić całe podwozie czy nawet pół to dałbym spokój. Według mnie ciśnienie 6 bar to za mało, 8 bar już jest dobrze ale robota idzie przy 10 barach. Jak chcieć kupić jakiś sensowny zestaw żeby wypiaskować przyczepę to trzeba dać dużo więcej niż 3-4 tys. bo inaczej to tylko będziesz się męczył a efekt mizerny. Lepsza jednak opcja wynajęcia.

97

Odp: Malowanie na rdzę

Kolega co zajmuje się piaskowaniem ma taką więc żeby mieć na własny użytek to chyba ciut za duża akcja
https://www.olx.pl/oferta/sprezarka-tlo … C0Kpw.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269