141

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Mam pytanie odnośnie hydrostatu do dominatora 105. Wszystko działa jak należy, bo wcześniejszy właściciel coś tam naprawiał. Jednak poskładali wszystko tak że cały się poci. Chciałem to uszczelnić na żniwa, i pytanie czy ma ktoś jakiś schemat jak to wygląda od środka? Z katalogów które mam nic nie wynika, bo jest jako cała część, i nie rozbieralna... Wiem że kiedyś Wojtas wspominał o tym, że naprawiał. Cieknie mi z górnego dekielka, jednak wychodzi z niego dźwignia do sterowania i nie chciałbym, żeby mi się coś rozsypało....

142

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Nic się nie rozsypie bo to tylko dźwignia od sterowania pompą a dokładnie jej położenia i ona powinna się bez problemu wysunąc.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

143

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Ok dzięki. W zeszłym roku bardzo ciekło z dekielka od boku, takiego małego. Okazało się że nie założyli oringu, i musiało ciec. Chcę uszczelnić, bo leci po kole olej.
Poza tym Jamir gdzie się podziewasz że Cie nie widać ? wink

144

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

jesli dobrze kojarzę to tam pod tą dźwignią  co jest do niej przyczepiona  linka od hydro ... jes taka kostka nie równoramienna  i ja z nią miałem lekki dylemat by ją poskładać ....  ale nie mówię że się nie da .... ja rozebrałem wszystko prócz pompy  w środku ... bo  ona jest tłoczkowa i  lepiej tego nie ruszać ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

145

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Jutro myślę się tym zająć, to zobaczymy co wyskoczy.

146

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

A jaką prędkość max rozwija Twoja 105?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

147

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Szczerze mówiąc to nie mierzyłem ale na oko to wydaje się jakby koło 30 mogła jechać. Jest naprawdę szybki, choć dokładnie nie powiem.

148

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Ostatnio miałem okazję jechać claasem to 32 szedł, robi już wrażeie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

149

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzegorz89 napisał/a:

Ok dzięki. W zeszłym roku bardzo ciekło z dekielka od boku, takiego małego. Okazało się że nie założyli oringu, i musiało ciec. Chcę uszczelnić, bo leci po kole olej.
Poza tym Jamir gdzie się podziewasz że Cie nie widać ? wink

Ten układ napędowy to nic skomplikowanego poza tym jak Wojtek pisze żeby nie ruszac pompy tłoczkowej ale poza tym są tam jeszcze dwie pompy zębate parę rurek i 2 sworznie na których jest zamocowana pompa główna i właśnie te nieszczęsne linki które zmieniają położenie pompy, ogólnie bardzo fajny napęd Linde i drogi w regeneracji.
Grzegorz ciągła praca nie pozwala na przyjemności, siedzę całymi dniami u rolników i reanimuje to co popsuły wiejskie "złote rączki" do tego kilka firm i serwis u nich i czasu nie ma.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

150

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wojtas mam pytanie jak ustawiasz górne sita w kombajnie? Szczególnie chodzi mi jak ustawiałeś w tych co miałeś. Na zboża sam otwieram prawie na maxa i końcówkę podnoszę do góry, a na rzepak przymykałeś trochę? Mam dolne 4mm i górne miałem do połowy przymknięte, ale widziałem że się trochę posiało za nim.

151

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

A czysto młucił bo jak sypał to wiaterek za duży trochę

152

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Czysto trochę mocno pchałem kombajnem bo się nie mogłem nawierzyć. W zeszłym roku nie miałem jak sprawdzić, bo nie miałem rzepaku. Chociaż wiatry też mogły być za mocne, trzeba próbować od tych najmniejszych i żeby w miarę czyściło.

153

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Ma ktoś z posiadaczy 105 schemat podłączenia czujników awaryjności? W moim całkowicie to nie działa, a dobrze by było to uruchomić.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

154

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Mam cały katalog ale chyba tam nie ma tego. W wersji papierowej. Ile daleś? Heder szeroki, bez poziomowania może być trudno kosić zlegi.

155

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Dałem 35. Heder 5,7m . No właśnie też mam katalog papierowy i tam nie ma tego. A działa to u ciebie?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

156

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Najważniejsze działaja

157

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

One załączają się dopiero jak młocarnia jest włączona? Bo widziałem tam przy siłowniku czujnik.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

158

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Pod kabina masz czujnik i przy opuszczaniu się wszystko załacza. Przestaje świecić jak osiagnie obroty, jak spadaja to zaczyna mrugać. Jak się zatrzyma to świeci non stop. a czujnik przy którym siłowniku? U mnie nie ma nic.

159

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

https://drive.google.com/file/d/1KoHYAu … p=drivesdk takie coś u mnie jest

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

160

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzegorz a jak wyjąć dolne sita? Kombinowałem i za bardzo nie szło mi, blokowały się o tył

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile