61

Odp: Spalanie zboża

To bardziej klocki niż zrębki masz (pewnie coś ok 15 cm). Ja myślałem typowo na "czipsy". Nie chce mi się dokładać za często jak przy obecnym piecu (40 letnim) myślałem by było coś w automacie. Poza tym odpadła by mi robota przy przygotowaniu drewna rębakiem od razu by pociął i załadował na przyczepę i prosto do garażu.


Obecnie ruszt dodatkowy jest na cenzurowanym. Na jesieni w radiu się jacyś urzędnicy chwalili ile to mandatów wystawili wyszukując ogłoszenia w treści których było "śmieciuch" "ruszt dodatkowy" "na wszystko" "bez klasy".

62

Odp: Spalanie zboża

Głupie przepisy które i tak ludzie obejda. Ogólnie mam pocięte ok 10cm, różnie. Miałem kiedyś zrębkę w takie chipsy ale gorzej schła.

63

Odp: Spalanie zboża

Więc Ja przyznam że palę jęczmieniem .  wychodzi około 20 kg na dobę  piec chodzi na okrągło  od 12 miesięcy  już .  Spalił wg swojego licznika 5.5t    grzeje wodę  i ogrzewanie   jak na razie  na żaden węgiel nie przechodzę  . w kominie czysto  i w kotłowni również . Z worka 25kg wychodzi łopatka  ekologicznego popiołu .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

64

Odp: Spalanie zboża

Jeszcze podaj jaki duży domek grzejesz i czy ocieplony itd...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

65

Odp: Spalanie zboża

127m  po całości  z kotłownią i pralnią . Na stropie 30cm wełny  w podłodze i na ścianach 15cm  styropian  okna 3 szybowe

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: Spalanie zboża

Piec na eko groszek czy typowy na zboże? Na eko groszku i owsie mi piec wygasał sad

67

Odp: Spalanie zboża

coś w ustawieniach miałeś źle, za duże przerwy były na podtrzymaniu

68

Odp: Spalanie zboża

Piec PER EKO agromulti ... chwilę ustawień i  idzie .  A ustawienia są całkiem inne niż na eko groszek

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

69

Odp: Spalanie zboża

U mnie retorta i ciężko to szło.

70

Odp: Spalanie zboża

Krzysiek napisał/a:

Jak masz miałowca to tylko miał...
Owies chodzi dziś po 700 w detalu....

Krzysiek gdzie tak płacą? u mie za 550 nie chcą brać

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

71

Odp: Spalanie zboża

Ja po 600 sprzedaję i do końca marca zejdzie cały.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

72

Odp: Spalanie zboża

Ja ostatnio po 700 sprzedawałem. Baba prosiła żebym więcej sprzedał ,ale niestety jestem dogadany z stałym klientem po 650 i muszę mu zostawić.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

73

Odp: Spalanie zboża

No po 600 bierze rola ale w dealu 700zł trzeba położyć bo nie ma...
Wystaw się na oLX ale dla człuchowa i okolic.