2,381

Odp: Uprawa bezorkowa

A nie mówiłem...

2,382

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak jutro to napiszecie to uwierzę

Rolnik z powołania:-)

2,383

Odp: Uprawa bezorkowa

Na portalu farmera zrobili niezły wkręt. Był artykuł o wprowadzeniu w nowych ciagnikach systemu start-stop. Przyznam się, że dopiero się zorientowałem po przeczytaniu komentarzy 😉
Teraz już tylko sprostowanie zostało... https://www.farmer.pl/technika-rolnicza … 93545.html

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,384

Odp: Uprawa bezorkowa

Rozmawiałem z kumplem co nie orze i on jak Andrzej zadzwonił do agencji. Trafił na jakąś obcykaną w temacie babkę.  Jest przymiarka by to weszło od 2021 ale przez koronowirusa pewnie się przeciągnie.  Nawet mówiła o założeniach. Generalnie ma to być dodatkowa praktyka dodatkowo płatna. Deklarujesz się... przyjadą policzą..... dostajesz kase przez 4 lata  potem przyjeżdżają w piątym roku i liczą jak masz więcej to ok jak mniej oddajesz kasę....
Stawek nie ma ale podobno mają być wysokie.....

2,385

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja to nigdzie nie dzwoniłem smile

2,386

Odp: Uprawa bezorkowa

Domyślam się .....

2,387

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Domyślam się .....

To dla Pajeja była informacja smile

2,388

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie a ja Mam pytanie.  Bezorkowiec na dwóch belkach da rade ? Mam ramę i wał który będę modyfikować. Niestety póki co to brak czasu i funduszy  na dokończenie. I ile grządziEli zrobić na 3 metrach ? Kumpel ma 3m Mandama, 10 łap. Robotę robi ale czy to wystarczające ?

Siły na zamiary zmierz....

2,389

Odp: Uprawa bezorkowa

To zależy. Co rozumiesz przez da radę. Jeżeli założenie jest takie że na głębokości 20 cm cała szerokość jest spulchniona to słabo to widzę. W przeciętnych warunkach by było miło pazur od pazura nie powinien być bliżej niż 60cm po przekątnej. Jak będzie gęściej to róznie może być.
Zadaj sobie pytanie czy chcesz podrywać całą szerokość. Jedni mówią że trzeba inni że nie koniecznie. U mnie pazury w ziemi idą co 28cm uważam że to wytaczające.
Zaprosiłbym Cię do siebie ale w dzisiejszych czasach to nie wskazane....

2,390

Odp: Uprawa bezorkowa

Co znaczy czy da radę- czy przy dwóch belkach i takiej ilości łap czy nie będzie się to zapychać lub stawiać niepotrzebnie dużego oporu. Tata już na sam temat odnośnie uprawy bezorkowej pieni się bo wymyślam tongue ale będę robić.
I jaki będzie najlepszy wał. Lub może nie najlepszy a najbardziej wskazany

Siły na zamiary zmierz....

2,391

Odp: Uprawa bezorkowa

https://drive.google.com/file/d/1A7iYsa … p=drivesdk
Coś takiego, piękną robotę robi. Jestem właśnie po uprawie pod qq

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,392

Odp: Uprawa bezorkowa

Kockerling Vector czy Quadro to ma ? Takiego miałem na pokazie 5 lat temu

Siły na zamiary zmierz....

2,393

Odp: Uprawa bezorkowa

Tu jest akurat quadro, u mnie też dzisiaj zrobione quadro, ale kockerling w większości u siebie to stosuje, w talerzówce rabel też

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,394

Odp: Uprawa bezorkowa

Piotrek jak chcesz robić na głęboko to zapomnij ,że na dwóch belkach nie będzie się zapychać. Też myślałem tak z początku ,ale Bamberas i Mpopis wybili mi to z głowy. Ja zbudowałem od podstaw gruber na trzech belkach zawieszany z wałem packera i zdarzało się ,że go zapchało. Przeczytaj cały wątek od początku ,jak umiesz spawać rób sam mój mnie ze wszystkim wyniósł 6000zł. Długo przeglądałem ogłoszenia ,ale te wszystkie grubery za te pieniądze to się nadają ,ale do drapania po wierzchu ,bo jeśli rama z płaskowników wytrzyma to w suche lata będzie za lekki żeby się zagłębić.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2,395

Odp: Uprawa bezorkowa

Dlatego pytam zanim zacznę coś modzić

Siły na zamiary zmierz....

2,396

Odp: Uprawa bezorkowa

Polecam coś takiego https://sprzedajemy.pl/sprzedam-gruber- … nr61329242
Kiedyś byłem oglądać coś takiego i powiem, że rama i ogólnie cała konstrukcja jest bardzo solidna/ciężka. Na zdjęciach na taką nie wygląda. Gość kiedyś to ciągnął forszajem 323 i trochę przód  podrywalo przy ruszaniu (masa + długość 4 belkowego grubera). Do dziś żałuję, że go nie wziąłem. Solidna, markowa maszyna z oryginalną brona łopatkowa z tylu, był za 4400... 😕

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,397

Odp: Uprawa bezorkowa

Ten rabe praktycznie to samo co mój lemken, redlice to do nich wąskie, bo w suche lata sprężyny nie utrzymają. Ja z tyłu zamontowałem rurowy, wystarczający.

2,398

Odp: Uprawa bezorkowa

Ale pewnie tańszy 😉 A jakieś talerze zagarniajace czy cuś?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,399

Odp: Uprawa bezorkowa

Mój kuzyn ma dokładnie takiego. Wchodzi na max 15 cm a jak głębiej to się zapycha.

Siły na zamiary zmierz....

2,400 Ostatnio edytowany przez androl (2020-04-03 12:35:23)

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.olx.pl/oferta/gruber-kultyw … 647852cf46
Szs, mam taki, 5 lat temu dałem 4 tyś nie miał nic z tyłu. Zarejestrowałeś się na FF już po tym jak prezentowałem go. Zęby co 20 cm więc sercówki zbędne, mój je miał więc boczki poodcinałem. Sercówki górą z racji szerokości usypują górki, wąskie dłuto znacznie mniejsze.