21

Odp: Farby na maszyny

Ja od jakiegoś czasu maszyny maluje tymi farbami:
http://www.bankfotek.pl/thumb/2112049.jpeg
Ładnie wygląda i jest trwała.

22

Odp: Farby na maszyny

Te granitowskie dobre. Naprawdę dobrze kryją i trzymają kolor. Kramp ładnie się maluje, ale nie trzyma oryginalnych kolorów.

23

Odp: Farby na maszyny

Dwa razy pisałem, więcej nie będę. Jak komuś jakość farby kramp/granit odpowiada, a już wogóle cena w stosunku do jakości to ok. Ja jedna i z jedną i z drugą mam niemiłe przeżycia, ze zmywaniem włącznie.
Gelek co to dokładnie za farba? Bo nie znając jej i jej charakterystyki to tak jak z fusów wróżyć.
Farba może się ważyć przez niską temperaturę, zbyt grube nakładanie, zły rozcieńczalnik, zły podkład, że jest ciula warta, brak odwadniacza przed pistoletem, szczególnie zimą, silikony na powierzchni itp.
Podaj nazwę i producenta Teść będziemy bliżej.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

24

Odp: Farby na maszyny

Jutro napiszę, bo nie pamiętam już. Było minęło, wyschła i jakoś to wygląda.

25

Odp: Farby na maszyny

A widzsz nie w ten post spojrzałem i myślałem że to gelek problem z farbą ma smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

26

Odp: Farby na maszyny

Znając Go to aby ciepło buchnie, będzie potrzebował z 10l na bizona tongue

27

Odp: Farby na maszyny

Grzegorz już piątka jest nagrana czekam aż się nakręci druga i do odbioru, nakręciłem temat z uszczelniaczem powinien być za pare dni z heblami na razie nic nie wiem bo mój człowiek dostawca na urlopie,

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

28

Odp: Farby na maszyny

Na bizona bez chederu wysmarowałem 12l.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

29 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2020-05-06 02:16:47)

Odp: Farby na maszyny

chłopaki potrzebuję porady czym wysmarować forsza
wziąłem się za malowanie i zastanawiam się czym go pomalować na kadłubie bo na maski drzwi i to wszystko co oliwkowe było mam zielony renolak i to pasi ale potrzebuję farbę na most silnik skrzynię biegów tył cały no i ramę kabiny

wymagania jakie mam do farby to tak :
szary ciemny
ma się dobrze kleić
fajnie jak by była w połysku
nie wszędzie ciągnik będzie czyszczony a praktycznie będzie tylko po myjce i odtłuszczaniu wiec musi mieć świetna przyczepność no i chciałbym by nie odpadła szybko

i jeszcze jedno pytanie ile mi jej będzie potrzebne

i jeszcze jedno czy to by się nadało bo kolor własnie bym taki chciał jak w ogłoszeniu:
https://allegro.pl/oferta/feg-b-farba-e … 7181262806

Nie ma to jak FORTSCHRITT

30

Odp: Farby na maszyny

Nie wiem czy MarekP jej nie stosował

31

Odp: Farby na maszyny

Ja bym się zastanowił czy nie kupić jakiejś farby przemysłowej w mieszalni która się zajmuje takimi rzeczami.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

32

Odp: Farby na maszyny

wybór padł na autorenolak bo miałem go najbliżej i bez kombinacji pomaluję i zobaczymy jaki efekt będzie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

33

Odp: Farby na maszyny

Dobry wybór. Ostrówka całego 17 lat temu pomalowałem autorenolakiem do dziś trzyma się ładnie, oczywiście z utwardzaczem.

34

Odp: Farby na maszyny

Autorenolak produkowany jest przez różne firmy trzeba by sprawdzić czy mówicie o tej samej. Ja na c360 miałem na nowej masce położną czerwoną z jednej firmy a na kratce z przodu drugiej kratka już rdzewieje a jest jakieś 5 lat po malowaniu reszta ok.

35

Odp: Farby na maszyny

Na blachy daję podkład akrylowy z utwardzaczem. Tak mi kiedyś poradził lakiernik, sprawdza się.
Dziś rzuciłem autorenolak na całą jedną felgę reni, po wczorajszym podkładzie akrylowym.

36

Odp: Farby na maszyny

już się prostuję bo chwilę temu pomalowałem silnik i poszedł podkład z Jedynka aluminiowy 2 warstwy wczoraj a dzisiaj położyłem Autorenolak Nobiles + korektor 1l+0,1l + ok 400ml rozcieńczalnika karbamidowego kryje ładnie praktycznie nigdzie nie popłynął poszło na silnik z 450ml farby po rozcieńczeniu psikłem też kawałek ramy tak na próbę by zobaczyć jak kryje bez specjalnego czyszczenia jutro jak wyschnie pójdę poskrobię zobaczę jak trzyma

Nie ma to jak FORTSCHRITT

37

Odp: Farby na maszyny

czy ktoś ma jakiś sprawdzony środek do mycia pistoletu do malowania ?
szukam czegoś co wleje do wiaderka wrzucę pistolet i wyjmę oczyszczony z różnych farb bo trochę zapomniałem o pistoletach i są pozasychane a chciałbym je odzyskać no i po każdym malowaniu wrzucić do wiaderka z jakimś płynem żeby się namoczyły i wszystko z nich spłynęło

Nie ma to jak FORTSCHRITT