Temat: Czy można regulować wysokość ślimaka opróżniającego zboże?

Witam. Można regulować wysokość ślimaka opróżniającego zboże ze zbiornika? Bo mój ślimak wyciera mi blachę i muszę ją co dwa lata nakładać od nowa. A może jest inny sposób na to? proszę o pomoc. A tak poza tematem to mam pytanie czy łańcuch podajnika kłosowego pasuje od bizona. oglądałem to jest na tyle samo opatek. Opatki bym zostawił od swojego bo bizon ma trochę inne.

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Czy można regulować wysokość ślimaka opróżniającego zboże?

Ogólnie to samego ślimaka się nie reguluje,ale jeśli podłożysz kilka podkładek pod mocowanie łożyska to go podniesiesz.:hmmm:

3

Odp: Czy można regulować wysokość ślimaka opróżniającego zboże?

Co do łancucha to nie pasuje. Jest różnica w ogniwach minimalna ale przy 30 obrotach wyrwie ci zębatkę albo wałek.

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

4

Odp: Czy można regulować wysokość ślimaka opróżniającego zboże?

witam wymieniał morze tulejke   w slimaku wyrzutu zboza w  zbiorniku przy krzyzaku  nie moge tego sciągnąc z klina grzeie palnikem inie chce zejsc moze ktos zdeimował winy sposób prosiłbym opdpowiec

Odp: Czy można regulować wysokość ślimaka opróżniającego zboże?

W E 517 jest śruba z przeciwnakrętką prostopadle do osi wału i ona zabezpiecza przegub przed zsunięciem. Może tak samo jest w Pańskim kombajnie. Proponuję dokładnie oczyścić przegub, aby zobaczyć, czy nie ma tam czegoś, co mocuje go do wału, np, śruby, która się ułamała na zewnątrz, ale w środku nadal siedzi.