741

Odp: ziemniaki 2010

Irga i tajfun bez nawadniania ok 20 t/ha.

742

Odp: ziemniaki 2010

To samo i u mnie , bida że szok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

743

Odp: ziemniaki 2010

sławek 42 napisał/a:

Irga i tajfun bez nawadniania ok 20 t/ha.

U mnie Tajfun w ekologii dał 30 t//ha, ale u mnie rekordowe plony w tym roku, a pogoda na wykopki to mi się nawet w najśmielszych snach nie śniła. Dziewczyny do podkoszulków się porozbierały.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

744

Odp: ziemniaki 2010

Paweł,u mnie Albatros(którego miałem najmniej) 25t z ha ,Kuba około22t z ha a Tomensa (wczesne) 15t z ha.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

745

Odp: ziemniaki 2010

Panowie instrukcja do sadzarki s206 spomasz potrzebna. Ma ktoś coś takiego? Google milczy.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

746 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2020-07-05 02:42:14)

Odp: ziemniaki 2010

Czym zwalczajcie stonkę ? Drugi rok z rzędu nie mogę się jej pozbyć. W tamtym 3 zabiegi i nadal trochę było w tym już dwa po pierwszym spadła niby w 90 % ale po 3 dniach była nowa po drugim jest jej połowa na ziemi a reszta na krzaku.

747

Odp: ziemniaki 2010

https://agromix.com.pl/entomaxx-ph/
spróbuj dodać ten szuwaks i powinno być znacznie lepiej, znam właściciela tej firmy i nie ściemnia

748

Odp: ziemniaki 2010

Adiuwanta przy zwalczaniu szkodników jeszcze nigdy nie stosowałem więc można spróbować.

Ale chyba pierwsze co zrobię to poszukam (gdzieś powinienem mieć decis na mszyce w sadzie ) i zrobię  próbę jak to działa na stonkę.

749

Odp: ziemniaki 2010

Ja do mospilanu dodaję Desha 2,5 EC i jest czysto. Powstaje taki a'la proteus.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

750

Odp: ziemniaki 2010

Adiuwant jak najbardziej, choćby z kuchni żonie podebrać, olej roślinny czy ludwik, niezależnie jaki insektycyd.

751

Odp: ziemniaki 2010

Rur3k napisał/a:

Czym zwalczajcie stonkę ? Drugi rok z rzędu nie mogę się jej pozbyć. W tamtym 3 zabiegi i nadal trochę było w tym już dwa po pierwszym spadła niby w 90 % ale po 3 dniach była nowa po drugim jest jej połowa na ziemi a reszta na krzaku. Oba zabiegi mospilanem.

ACTARA 25WG dobry środek ale go chyba wycofali pryskałem miesiąc temu i jak narazie w porządku, jak masz kogoś znajomego na hurtowni zapytaj czy nie mają pod ladą

752

Odp: ziemniaki 2010

Pod ladą mają apacza wink

Robiłem próbę Decis-em na kilku krzakach efekty są zadowalające. Rejestrację na stonkę ma więc chyba nim pojadę. Ale to dopiero w poniedziałek bo nie mam na całe pole. Ogólnie jest nie najgorzej bo jeszcze trochę stonki spadło. Zostały stare chrząszcze i trochę młodej ale tej najstarszej. Wszystko co krótsze niż 5mm ostateczne spadło.

753

Odp: ziemniaki 2010

To super 😁 u mnie w tamtym roku po karate i mospilanie  50 procent ziemniaków zjedzone w ciagu tygodnia 😁 juz nie ufam tym środkom

754

Odp: ziemniaki 2010

Co roku też miałem problem ze stonką. Proteus i z głowy. Podobno ostatni rok i mają wycofać.

755

Odp: ziemniaki 2010

Zawiera neonikonidy więc wylatuje. Do mają można stosować. Na półkach jeszcze jest w magazynie robią zapasy ale czytając etykietę to ciężko na ziemniaku znaleźć termin na jego zastosowanie. Trzeba by podwójne dokumentację zrobić.

756

Odp: ziemniaki 2010

Na stonke Coragen, całkowite działanie po 2-3 dniach

757

Odp: ziemniaki 2010

Pyry wykopane dzisiaj. W takich warunkach jeszcze nie pamiętam żebym kiedyś kopał. Zetorek nie ogarnąl i trzeba było ruska i wałek na 1000 obrotów

E 516 na części
Telefon 695 076 269