241

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

solek01 napisał/a:

Na fotel kierowcy idzie takie samo ciśnienie powietrza co jest w butli, czy jest gdzieś po drodze jakiś reduktor?

Do fotela pompujesz zaworkiem po prawej stronie fotela są dwa. Jednym pompujesz drugim spuszczasz.
Kostka rozdzielająca ma otwór, który trzeba zaspawać albo zakleić. Ja zamiast korka wkręciłem szybkozłączkę do pneumatyki.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

242

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Zmieniłem w sprężarce pierścienie i nadal mi bije do 6bar, przypuszczam że to zawór regulacji ciśnienia jest tak ustawiony i nie puszcza więcej .
mam taki:
https://www.thu.pl/pl/p/Zawor-pneumatyc … ienia/5576
Da się go jakoś podkręcić?

243

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Chyba po prawej stronie, śruba zamalowana farbą, wkręcić żeby puszczał na większym ciśnieniu.

244 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2020-08-27 11:17:04)

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Na górze jest kontra odkręcić nakrętkę i wkręcić śrubę ze dwa obroty i wyjdzie ( zobacz czy rośnie czy spada bo może trzeba wykręcić śrubę nie pamiętam tego ale raczej wkręcanie), chociaż u mnie pomimo wkręcania wolno rosło na zegarze i dochodziło do 6ciu, miałem pchać łapy do sprężarki ale zacząłem od zaworu i to był strzał w dziesiątkę,  założyłem jakiś uniwersalny z allegro teraz rośnie na zegarze dużo szybciej i ustawiłem na ponad 8

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

245

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

A możesz wstawić zdjęcie tego twojego lub zapodać linka do jakiegoś podobnego do twojego z internetu?

246

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Kup Zawór Od Ursusa C C330

GG 16238418

247

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Dokładnie jak Kamil pisze
https://allegro.pl/oferta/regulator-cis … e=facebook

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

248

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

taki to znajdę bo mam ursusa 335 i jest w nim taki zawór, a w instalacji i tak brakuje kilku przewodów, to najwyżej zdemontuje i spróbuję jak będzie działał w forszu

249

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Panowie muszę zrobić jednoobwodowy układ hamulcowy do przyczepy. Kiedyś było na forum ,że zakładał ktoś jakiś elektrozawór pod czujnik stop. Możecie podpowiedzieć jaki elektrozawór był by dobry najlepiej podać link?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

250

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Pajej miał ten dylemat ale nie wiem czy go rozwiazał

Nie ma to jak FORTSCHRITT

251

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Tak właśnie coś kojarzę ,że on chyba w fordzie to robił.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

252

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

robiłem w same. i nawet to chodzi. Znalazłem w necie firmę co handluje różnymi zaworami i powiedziałem co chce i mi dobrali. Teraz robiłbym chyba na normalnym
ten https://rokicki.pl/Sprzet-rolniczy/Czes … Wabco.html
i ten https://rokicki.pl/Sprzet-rolniczy/Czes … Wabco.html i masz jedo i dwu obwodowe. Linki przykładowe, jak poszukasz myslę ze taniej znajdziesz

Rolnik z powołania:-)

253

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

pablo721 napisał/a:

Panowie muszę zrobić jednoobwodowy układ hamulcowy do przyczepy. Kiedyś było na forum ,że zakładał ktoś jakiś elektrozawór pod czujnik stop. Możecie podpowiedzieć jaki elektrozawór był by dobry najlepiej podać link?


Nie wiem czy tym kimś nie był Pawel21990 i czy nie był to ten zawór
https://allegro.pl/oferta/elektrozawor- … 9660600837


Nie masz ogóle instalacji pneumatycznej? Taki zawór będzie  działać  zero-jedynkowo. Można też użyć komponentów z Ursusa i przyczepy będzie dość tanio.

Zawór z linku Pajeja można zastąpić zwykłym z c360 i wysprzeglikiem.

254

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Mam nowy zawór z C360 i tak właśnie myślę żeby zrobić to w najprostszy sposób. W C360 nie ma żadnego dodatkowego zaworu regulacji siły hamowania. Takie zawory posiadają moje przyczepy. Jedynym problemem będzie większy opór na pedale hamulca i dlatego chciałbym to zrobić przez jakiś elektrozawór.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

255

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Na taki prostym elektrozaworze to zapomnij o regulacji siły musiał by być  proporcjonalny a nie ze stop uruchamiany. Na mechanicznym zaworze prędzej ogarniesz sterowanie z regulacją siły hamowania. Nawet na tym od c360. W nim też  po wciśnięciu pedału delikatnie od razu całe powietrze nie wyleci wiec i hamowanie od razu pelne nie będzie. Gwałtowne hamowanie to po części  wina układu jednoprzewodowego gdzie musi uzupełnianie i sterowanie być  w jednym przewodzie. W układach dwuprzewodowych można regulować siłę dowolnie.

Podobno na zaworze hamulcowym od autosana można dobrze zrobić układ z regulacją  ale osobiście nie widziałem  jeszcze tego rozwiązania.

256

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Rur3k napisał/a:
pablo721 napisał/a:

Panowie muszę zrobić jednoobwodowy układ hamulcowy do przyczepy. Kiedyś było na forum ,że zakładał ktoś jakiś elektrozawór pod czujnik stop. Możecie podpowiedzieć jaki elektrozawór był by dobry najlepiej podać link?


Nie wiem czy tym kimś nie był Pawel21990 i czy nie był to ten zawór
https://allegro.pl/oferta/elektrozawor- … 9660600837


Nie masz ogóle instalacji pneumatycznej? Taki zawór będzie  działać  zero-jedynkowo. Można też użyć komponentów z Ursusa i przyczepy będzie dość tanio.

Zawór z linku Pajeja można zastąpić zwykłym z c360 i wysprzeglikiem.

Właśnie taki z linku mi polecili i w samie śmiga. Dodatkowo w kabinie zrobiłem dodatkowy włącznik co robi za hamulec ręczny i awaryjny

Rolnik z powołania:-)

257

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Dziwne by nie działał  jak on do tego został stworzony wink tylko ta cena ;(
my to forum starych gratów nie nowych fendów
dlatego rzeźbimy w naszych traktorach alternatywne rozwiązania w miejsce dedykowanych.

258

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Naprawdę nie masz żadnej instalacji?

259

Odp: Instalcja pneumatyczna Forszaja szczególy

Miałem instalację wiele lat nieużywaną przez co wszystko w środku skorodowało i nie szło doprowadzić tego do ładu. Mój dzik robił tylko  jako wół roboczy w polu ,ale w końcu zacząłem używać go też do transportu. Przeszczep zaworu z c360 udał się ,był mało skomplikowany i wszystko fajnie, nawet lekko chodzi.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert