Temat: Trzypunktowy układ zawieszenia

Czy ktoś w 323 zmieniał wieszaki i odciągi ( łańsuszki)? Da się podebrać z czegoś bez większych przeróbek?  Z łańcuszkami raczej nie będzie problemu, tylko nie bardzo wiem z czego podebrać wieszaki, może z MTZ-a by pasowały? Ma ktoś jakieś propozycje, może jakieś zdjęcie jak to u was zrobiliście.

2

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

Trochę fantazji i każde będą pasowały.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

3

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

solek01 napisał/a:

Czy ktoś w 323 zmieniał wieszaki i odciągi ( łańsuszki)? Da się podebrać z czegoś bez większych przeróbek?  Z łańcuszkami raczej nie będzie problemu, tylko nie bardzo wiem z czego podebrać wieszaki, może z MTZ-a by pasowały? Ma ktoś jakieś propozycje, może jakieś zdjęcie jak to u was zrobiliście.

prędzej od zetora 12245 albo 16245 i jak dopbrze trafisz to i eurohaki się znajdą

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

Ja mam odciągi i całe cięgna od ursusa łącznie z ramionami

5

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

Panowie będę wymieniał odciągi boczne i przy okazji wyczaiłem pewien mechanizm w 323.
https://naforum.zapodaj.net/80b094dff9bc.jpg.html

Ktoś mi wyjaśni jak to działa i czym się to steruje?

6

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

ciągnik ten posiada mechaniczny EHR i to są odciągi które podczas dużego oporu mają się naciągnąć i podnieść ci troszkę maszynę aby miał lżej jechać a potem wrócić do pierwotnego ustawienia cięgieł tak w skrócie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

7

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

Ostatnio przyglądałem się mojemu Forszowi i wyczaiłem u dołu taki jakby siłownik, ktoś wie do czego to służy?
https://naforum.zapodaj.net/708c0f1ad877.jpg.html

I też drugie dziury do ramion do czego są oryginalnie przeznaczone?
https://naforum.zapodaj.net/2f26413532bc.jpg.html

8 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2020-09-01 03:05:50)

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

to już ci mówię
pierwsze zdjęcie to są sprężyny amortyzujące ramiona które pomagają podczas kopiowania terenu i uciągu ciągnika jak np złapiesz twardą ziemię w pługu to żeby ci ciągnik nie zdechł jak wszystko jest wyregulowane i nie ma luzów to ma ci dygnąć maszyną do góry by ciągnik miał lżej jechać a potem maszyna wraca do swojego punktu ustawienia

drugie zdjęcie to w te dwie dziury tam gdzie są te uszy mocuje się dolny zaczep automatyczny i tamtędy przechodzi lina od podnoszenia dolnego zaczepu najpierw montujesz linę od ramion a potem zakładasz zaczep i wsuwasz tam sworznie i pod ciągnikiem jest taki trzpień w który go zatrzaskujesz no chyba ze jest wykręcony to go nie ma

jeśli nie zapomnę umieszczę zdjęcie tak jak mam to u siebie założone

ewentualnie napisz mi sms to ci podeślę zdjęcie sms jak to jest poskładane tak będzie łatwiej i szybciej

Nie ma to jak FORTSCHRITT

9

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

Przez te siłowniki tylko się wkurzam bo jak twardo i próbuje docinać maszyne to on za chwilę wyciąga ja na wierzch

10

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

Od tego powinna byc regulacja którąś dźwignią.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11

Odp: Trzypunktowy układ zawieszenia

Być może ale nie mam tych dodatkowych dźwigni z boku co regulują sile uciągu i coś tam coś tam.....