Temat: Mechaniczne sprzęgło w 323.

Witam panowie da się przerobić na mechaniczne sprzęgło w 323  Znalazłem stare wątki że w 303 dużo osób przerabiało. Bo już mam dość tego hydraulicznego wspomagania a nie chce przerabiać na powietrze. Po prostu chce mieć jak w 360/330. Pozdrawiam i czekam jakieś fotki i odpowiedzi.

2

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

NIe rozumiem czego nie chcesz mieć oryginału. Jak wszystko dobrze chodzi to jest lżej niż w niejednej osobówce, a nie jest to mega skomplikowane.

3

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

Zawsze można założyć wspomaganie sprzęgła na podcisnienie i będzie lekko działać.

4

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

Tak niby nie skomplikowane ale te wspomaganie co raz mi nie działa przeczyściłem raz wszystko chodziło dosłownie tydzień. i znikło znów. Wyczyszczony zawór pod kabiną i dławik w przewodzie. Oczywiście wszędzie mam większe dziurki zrobione aby chodziło, a i tak nie chodzi. Po prostu mam dosyć tego. Więc szukam mechanicznego rozwiązania. Albo macie jakiś pomysł co może być nie tak jak wszystko wyczyszczone a dalej nie chodzi.

5

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

Mam tak samo zobacz jeszcze do hamulca skrzyni mi jeszcze tylko to zostało do sprawdzenia.Pisał ktoś kiedyś ,że mu tam ciśnienie uciekało.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

6

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

Zostaw to wspomaganie bo to bardzo dobra rzecz jeśli ci szybko przestaje działać po wyczyszczeniu  to znaczy że masz pomieszany olej i powstały mikro włoski ,wymień olej i czyścić siteczko na zaworze bo to ono się się tyka a nie dziurka i wyczyść filtr oleju bo też lubi się zapchać.Jeśli chłodnica oleju jest zimna to dokładnie wypłakuj ją rozpuszczalnikiem są tam sprężynki hamujące przepływ oleju a z czasem się zatykają.

7

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

Olej mam ten sam cały czas. A co z tym hamulcem jak może mi uciekać ciśnienie,  tam w środku jest jakiś oring czy co ? Chłodnice moge przeczyścić szczerze mówiąc jeszcze tego nie robiłem. A jakie powinno być ciśnienie przed serwem ? Kupie zegar i sprawdzę może pompa siadła

8

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

jak by ci pompa siadła to i kiery i hamulca byś nie miał ciśnienie 160 na zdrowej pompie a w hamulcu tam jest chyba oring też tam muszę zajrzeć kiedy czy on tam jeszcze fizycznie jest ten hamulec

Nie ma to jak FORTSCHRITT

9

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

Ja mam przerobione na pedał od jelcza (wspomagany powietrzem)
I nie chce nic innego

10

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia lub schamaty z rysunkiem?.

damian93 napisał/a:

Ja mam przerobione na pedał od jelcza (wspomagany powietrzem)
I nie chce nic innego

11

Odp: Mechaniczne sprzęgło w 323.

No u mnie była taka przyczyna ze wspomaganie sprzęgła nie działało bo tłoczek od hamulca skrzyni wpadł do środka i ciśnienie zamiast wspomagać pedał szło na hamulec skrzyni. Po zaślepieniu tej rurki pedał chodził już lekko no ale teraz docelowo już hamulec skrzyni zamontowany... Ale jakoś specjalnie skrzynia lepiej nie chodzi z tym hamulcem smile ja też bym był za zostawieniem pompki... Zasada niby prosta... Jaki zakres ma pompka taki wysprzeglik tyle że połączone jest to rurka a nie wieloma mechanicznymi przekładniami....jak uczyłem się forsza a poprzednikiem był mtz to też bym wszystko wyrzucił ale z biegiem czasu nie taki diabeł straszny trochę delikatności i cierpliwosci