1 Ostatnio edytowany przez michalsrt (2020-09-08 22:20:56)

Temat: brak mocy na wałek

Witam wszystkich borykam sie z takim problemem.
traktor zt303d, gdy włączę napęd WOM wałek się kreci lecz mogę go zatrzymać butem ,zauważyłem ze podnośnik tez chodzi powolutku i tez niema mocy , podczas unoszenia podnośnika wałek WOM prawie sie zatrzymuje chodzi skokami .Myślę ze podnoszenie  i wałek maja jedna przyczynę .oto co sprawdziłem

poziom oleju hydraulicznego jest ok
gdy wałek jest zapięty silnik zgaszony wałek mogę obrócić ręką do tylu, do przodu już nie, jedynie przez duzy   klucz francuski i od razu przekręcam silnikiem wiec myślę ze sprzęgło odpada

2

Odp: brak mocy na wałek

We forszaju wom jest mechaniczny to nie osiemdziesiątka, że ciśnienie ginie. Sprawdź drugi stopień sprzęgła na początek.

3

Odp: brak mocy na wałek

Nie wiem jak w  303 ale 323 stawiał bym na 2st sprzegla że się slizga. Drugi stopień tak samo rozłączy pompę jak i wałek wom

4

Odp: brak mocy na wałek

Massey napisał/a:

We forszaju wom jest mechaniczny to nie osiemdziesiątka, że ciśnienie ginie. Sprawdź drugi stopień sprzęgła na początek.

jak sprawdzić drugi stopień  sprzęgła ?

5

Odp: brak mocy na wałek

Użyj uls'a i zobacz czy ciągnik jedzie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

6

Odp: brak mocy na wałek

uls jak to właczyc, to ta dzwignia co włącza wałek wom pod dźwignią  wyboru obr walka?

7

Odp: brak mocy na wałek

Nie to przycisk na desce rozdzielczej, w uproszczeniu przełącznik zając żółów. Powinien być po prawej stronie deski rozdzielczej u góry. Wstaw fotkę swojej deski to ci powiemy który to.

8 Ostatnio edytowany przez michalsrt (2020-09-09 19:33:20)

Odp: brak mocy na wałek

Który to włącznik uls?


https://images90.fotosik.pl/417/be155cccad54d3b0med.jpg

9

Odp: brak mocy na wałek

Dźwignią pod tą od womu włączasz uls. Kolega Solek miał na myśli 323 tam jest na przycisk.

10

Odp: brak mocy na wałek

robisz regulacje sprzęgła w koszu sprzęgłowym śrubki na klucz 13mm ustawiasz łebki id docisku na 0.5 mm i wtedy zobacz czy ci się nie ślizga oczywiście pierwej połóż się pod traktor i zobacz jaka jest szpara pomiędzy dociskami na tarczą tarcza drugiego stopnia to pierwsza od strony łapek

Nie ma to jak FORTSCHRITT

11

Odp: brak mocy na wałek

No coś mi się w głowę wbiło że kolega ma 323.

12

Odp: brak mocy na wałek

Dwie śruby były podparte ale wyszedl kolejny problem jedna ze śrub się urwała, wykręcić ja wykręca ale czy da się ją wymienić bez rozkręcania sprzęgła ? Chodzi o te śrube regulacyjna na klucz 13

13

Odp: brak mocy na wałek

Nie wymienisz bez wyciągania....

14

Odp: brak mocy na wałek

Miałem taki problem w pierwszym 323, i zrobiłem tak: wykręciłem starą urwaną i dociąłem szpilkę wzmocnioną 8semkę tak żeby mieściła się między dociski, kupiłem w sklepie metalowym nakrętkę 8semkę dłuższą tak jakby zespawać dwie do kupy, i nakręciłem na tą szpilkę plus nakrętkę zwykłą.
Tą nakrętką skontrowałem tą dłuższą i szpilkę wkręciłem w docisk na długość nakrętki
Rozkątrowałem te nakrętki i zakątrowałem szpilkę a szczelinę  ustawiłem tą dłuższą nakrętką
Podstawa to nie zniszczony gwint w docisku.
Taka partyzantka ale zdało egzamin

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile