2,481

Odp: Uprawa bezorkowa

Edit: Na zabezpieczeniu sprężynowym ok 400 kg, dwoma zestawami redlic do wysiewu 147 netto.

2,482

Odp: Uprawa bezorkowa

Liczyłem kiedyś sobie ile by kosztowało za części  budowanie takiego siewnika pneumatycznego do nawozu i zboża bez grubera i redlic wysiewających zborze to się załamałem. Sama hydraulika z wentylatorami to ponad 15 tysięcy wyszło grzybki rozdzielające i węże koło 5 elektronika ze średniej półki w sensie enkodery zawory zamykające do ścieżek silnik napędowy kolejne 6 i sam sterownik jeszcze dochodzi ale już tego nie liczyłem. A gdzie jeszcze skrzynia itp więc te ceny nie są  znikąd.

2,483

Odp: Uprawa bezorkowa

Dziś zasiałem 5 ha pszenicy z czego połowa praktycznie w talerzówkę / gorczycę do pasa. Wszytko przez glinę. Stwierdziłem że nie ma co czekać. Gdy tylko gruber dotykał ziemi ciągnik się zatrzymywał......  Co ciekawe siew wyszedł lepiej w talerzówkę ( na glinie) niż tam gdzie usiłowałem robić na głeboko....  następnym razem jak będzie podobna sytuacja sieję prosto w gorczycę choćby miała metr.... Oczywiście siałem zestawem talerzowym jeleń szwagra się na stękał....

2,484

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

Jak zrobię ten dwumetrowy to będzie wiadomo ile rzeczywiście potrzeba do ciągania, a cena.... Będzie pan zadowolony... tongue

skoro szewera ceni 147 to Ty za 50 zrobisz? big_smile

Rolnik z powołania:-)

2,485 Ostatnio edytowany przez Pajej (2020-10-14 01:32:41)

Odp: Uprawa bezorkowa

mati22252 napisał/a:

Liczyłem kiedyś sobie ile by kosztowało za części  budowanie takiego siewnika pneumatycznego do nawozu i zboża bez grubera i redlic wysiewających zborze to się załamałem. Sama hydraulika z wentylatorami to ponad 15 tysięcy wyszło grzybki rozdzielające i węże koło 5 elektronika ze średniej półki w sensie enkodery zawory zamykające do ścieżek silnik napędowy kolejne 6 i sam sterownik jeszcze dochodzi ale już tego nie liczyłem. A gdzie jeszcze skrzynia itp więc te ceny nie są  znikąd.

dobra grzie 15, a gdzie 150? moim zdanie chyba da sie zrobic przeszczep z accorda, a taki mozna tanio kupić. a i zbiornik będzie. takie zestawy to 50 powinny kosztować

Rolnik z powołania:-)

2,486

Odp: Uprawa bezorkowa

jak już jesteśmy przy nawożeniu wgłębnym (przy gruberze, strip tillu), czy ktoś stosuje i jakie obserwacje?

2,487 Ostatnio edytowany przez mpopis (2020-10-14 14:52:49)

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-zbozo … GgK7u.html
tutaj są dwie skrzynie i można z tego zrobić siewnik zbożowy i podsiew nawozów... czyli wykorzystując coś takiego można myśleć o 50-ciu za maszynę

2,488

Odp: Uprawa bezorkowa

Dokładnie o tym myślę  żeby  starego accorda przerabiać  na maszynę do wszystkiego . ostatnio uciekł mi  agregat Ciągany RAU Multititler  była by to idealna maszyna do  przerabiania na  maszynę do siewu na raz ,  tylko  konia do tego by potrzeba ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,489

Odp: Uprawa bezorkowa

tylko co byłoby lepsze maszyna striip till czy agregat bezorkowy z siewnikiem?

Rolnik z powołania:-)

2,490

Odp: Uprawa bezorkowa

A maszyna strip till  to co innego ??  jak  do grubera dorobi się nawożenie i  za tym siewnik to czym to się różni od tego całego strip tilla ? on układa nasiono  wg satelity  na idealnej głębokości  wg ruchu planet  czy co ?  prócz tego ze ładnie siewnik wygląda to  pięknie kosztuje ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,491

Odp: Uprawa bezorkowa

Z całym szacunkiem Pajej, po co Ci ten striptill ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,492

Odp: Uprawa bezorkowa

Andrew89 napisał/a:

Z całym szacunkiem Pajej, po co Ci ten striptill ?

bo jest modny i dałoby radę jakąś usługę złapać

Rolnik z powołania:-)

2,493

Odp: Uprawa bezorkowa

wojtas napisał/a:

A maszyna strip till  to co innego ??  jak  do grubera dorobi się nawożenie i  za tym siewnik to czym to się różni od tego całego strip tilla ? on układa nasiono  wg satelity  na idealnej głębokości  wg ruchu planet  czy co ?  prócz tego ze ładnie siewnik wygląda to  pięknie kosztuje ,,,

w strip till nawóz jest bezpośrednio pod nasionkiem, a przy tym co piszsz to może być różnie. do tego w ST uprawia się wąskie paski ziemi więc w teorii mniejszy koń potrzebny

Rolnik z powołania:-)

2,494

Odp: Uprawa bezorkowa

jasne to dlaczego 4 metry ciągają 300 konne ciągniki

mdw

2,495

Odp: Uprawa bezorkowa

przy rozstawie redlic nawozowych 30cm i wysiewie nawozu na 30cm dla posianych roślin różnica odległości od powierzchni do nawozu wynosi max 4cm, a korzeniom jest obojętne czy rosną idealnie pionowo czy odrobinę na skos, dodatkowo obecność nawozu głębiej powoduje wzrost w kierunku żarcia ( chemotropizm). Ale rzeczywiście moda jest ważna, przeżyłem bum na agregaty aktywne, talerzówki kompaktowe.... przeżyję też na stripa. Myślę, że ważniejsze jest podać     nawóz głęboko niż bezpośrednio  pod nasionkiem. Przedstawiciel vaderstata mówił, że na jakimś pokazie nie przestawili wysiewu rzepaku na szerokie rzędy i posiali w rozstawie zbożowej ( po obu stronach redlicy nawozowej ) i efekt był rewelwcyjny. A swoją drogą, szczególnie na cięższej ziemi, jeśli coś pójdzie nie tak z zamknięciem szczeliny po redlicy nawozowej to można sobie posiać nasiona na 25-30cm tongue

2,496

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

przy rozstawie redlic nawozowych 30cm i wysiewie nawozu na 30cm dla posianych roślin różnica odległości od powierzchni do nawozu wynosi max 4cm, a korzeniom jest obojętne czy rosną idealnie pionowo czy odrobinę na skos, dodatkowo obecność nawozu głębiej powoduje wzrost w kierunku żarcia ( chemotropizm). Ale rzeczywiście moda jest ważna, przeżyłem bum na agregaty aktywne, talerzówki kompaktowe.... przeżyję też na stripa. Myślę, że ważniejsze jest podać     nawóz głęboko niż bezpośrednio  pod nasionkiem. Przedstawiciel vaderstata mówił, że na jakimś pokazie nie przestawili wysiewu rzepaku na szerokie rzędy i posiali w rozstawie zbożowej ( po obu stronach redlicy nawozowej ) i efekt był rewelwcyjny. A swoją drogą, szczególnie na cięższej ziemi, jeśli coś pójdzie nie tak z zamknięciem szczeliny po redlicy nawozowej to można sobie posiać nasiona na 25-30cm tongue

może masz i racje, zrób ten model dla kolegi, i pochwal się. Zobaczę czy mi sie spodoba, a ja jestem wymagający i marudny

Rolnik z powołania:-)

2,497

Odp: Uprawa bezorkowa

To musisz kupić nowy tongue lol

2,498

Odp: Uprawa bezorkowa

tylko że nowe nie spełniaja moich wymagań hehe

Rolnik z powołania:-)

2,499

Odp: Uprawa bezorkowa

Moda nie zawsze idzie w parze z rozumem. ST dobry dla tych co uważają glifosat za zbawienie świata albo chcą mieć nawóz pod nasionkiem . Posiałem w tym roku rzepak i stwierdzam z całym przekonaniem że dupy to nie urywa a najlepiej wyszedł tam gdzie było talerzowane.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,500

Odp: Uprawa bezorkowa

Rzepak to chwast , i coraz więcej  idę ku stwierdzeniu że im większy bałagan na polu tym lepszy rzepak .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile