301

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

mpopis napisał/a:

mnie z browaru wyleczyli już dawno temu- jak towar jest to parametry zawsze do dupy = potrącenia lub nie przyjmowali jak brakowało przechodziło wszystko byle żółte było. Sieje paszówkę ma być dużo i mieć grube ziarno. Nie ma znaczenia jary czy ozimy.

Plusy dla browarnego
1 pewny zbyt, jak nie przejdzie parametrów to idzie na paszowy u tego samego kukującego, ale typowo paszowego nie kupują
2 mało zabiegów bo raz chwasty i raz grzyb, nawożenie przedsiewnie całość i nie skracam
3 pewna cena i w miarę wysoka. zanim posieje wiem za ile sprzedam

Rolnik z powołania:-)

302

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

tak, tylko browar udaje się na równych polach , jak ma się mozaikę glebową to o parametrach można zapomnieć

303

Odp: Uprawa jęczmienia jarego.

Tylko ozimy  ładnie sypią odmiany wielorzędowe   i kręcą wydajnością 8-10t z ha  na paszę oczywiście . w zeszłym roku odmiana HOBBIT piękna  bestia ... w tym roku  z racji deszczy  nie w tym momencie co potrzeba się położył i  brakło do 8 t ...  wynik finansowy lepszy od rzepaku bo niestety rzepaku nie umiem  uprawiać lub nie mam do niego szczęścia ...  i nigdy więcej niż 3,9t nie nakosiłem a średnia 10letnia jest  3 t więc porażka ... Idę w buraki  spróbować

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile