Temat: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

Witam wszystkich mam problem z rozdzielaczem w Forszaju 323 . Podczas podnoszenia jakiejkolwiek maszyny na podnośniku jak i również podczas korzystania z zewnętrznych wyjść hydrauliki strasznie coś buczy  stuka w rozdzielaczu i to tak bardzo że aż drżą wszystkie rurki .
Co robić wykręciłem zawór bespieczeństwa i następnie go rozkręciłem  i pod sprężyną są dwie podkładki i wydaje mi się żę zawór jest ok ale nadal coś stuka sad:(:(:(

GG 16238418

2

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

Masz dość oleju w skrzyni?

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

3

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

To na pewno jest w rozdzielaczu, ten hałas ?
Możliwe, że pompa się kończy i zaczyna nierówno podawać olej. Ona jest wielo-tłoczkowa i jak któryś tłoczek nie chce już wytwarzać ciśnienie to zaczyna olej pulsować dając efekt dzikiej muzyki. Najprostszy sposób na hałas to wywalenie metalowej rurki, którą pompa tłoczy olej do rozdzielacza na wąż gumowy. Pewnie go po jakimś czasie rozerwie, ale będzie spokój smile

4

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

Oleju mam full a pomp była wymieniana 2 lata temu kosztowała 500 euro ...

GG 16238418

5

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

Kosztować mogła, wymieniona też być mogła, ale też może już się rozpadać hmm
Filtry oleju masz zamontowane ?
Możliwe też, że coś się zapycha w rozdzielaczu, albo coś wpadło i sobie hałasuje.

6

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

A może to wina zaworu ???? ze nie trzyma i dlatego nie ma siły podnosić do końca ????

GG 16238418

7

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

To buczy czy nie podnosi ?

8

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

Do połowy podnosi  dalej już buczy i nie podnosi ...

GG 16238418

9

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

Na pusto też (czyli same ramiona, bez narzędzi) ?
Jeśli oleju masz dosyć, to albo się blokuje podnośnik albo coś poprzestawiałeś tylko nie powiem na 100% bo u mnie chyba ta funkcja nie działa, że ustawiasz ograniczenie na pewno jak nisko a czy jak wysoko tego też nie wiem.
Masz dolny zaczep HITCH, który jest podnoszony liną przez podnośnik, może ta linka jest za krótka.

10

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

Jedź na szrot i kup drugi rozdzielacz,będziesz miał porównanie a części się przydają.

11

Odp: Problem z podnoszeniem maszyn w 323 stukający rozdzielacz POMOCY :(

Znalazłem usterkę smile Było to pęknięcie wirnika w pompie hydraulicznej na którym osadzone są tłoczki .

GG 16238418