Temat: Pistolet do piaskowania

Witam.
Nie znalazłem takiego tematu więc założyłem nowy.
Czy ktoś używa takiego pistoletu:
http://allegro.pl/pistolet-ghiotto-do-p … 47889.html
Warto go kupić?

2

Odp: Pistolet do piaskowania

Ja nic nie maluje (czekam aż rdza o.......i i kupuje drugiego klamota) , więc nie mam pojęcia.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: Pistolet do piaskowania

Witaj w klubie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4

Odp: Pistolet do piaskowania

Łaszczuś Żarska ja do piaskowania kupiłem taki wynalazek, tylko że dysze ceramiczne. http://allegro.pl/pistolet-piaskowania- … 72690.html  Małe przedmioty tym można robić, ale większe elementy to masakra. Teraz go używam do bielenia w chlewni, a w planie jest zakup piaskarki tego typu http://allegro.pl/piaskarka-76-l-mobiln … 93296.html
Ta co podałeś w linku sprawdzi się na płaskich powierzchniach, o nie za dużym areale smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Pistolet do piaskowania

Ta litrowa to odpada nadaje się do paznokci ale ta na większa to powinna działać

6

Odp: Pistolet do piaskowania

ja mam podobną do tej z ostatniego linku tylko troszkę większą. Ładnie daje smile

7 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-01-23 12:37:35)

Odp: Pistolet do piaskowania

eee tam ja sobie sam zrobiłem piaskarkę kosztowała mnie 20 zł - butla od LPG węże były w garażu. generalnie fajnie działa tylko ze przez 30 sekund potem w sprężarce brakuje powietrza. może kiedyś wrócę do projektu

a taki pistolecik też mam taka zabawka co czyszczenia jakiś zakamarków gdzie papier szczotka i szlifierka nie dojdzie

8

Odp: Pistolet do piaskowania

no tak zgłębiam temat i na elekt.....pl jest kilka fajnych projektów. butle mam 60l, zaworki i węże też tylko poskręcać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

9

Odp: Pistolet do piaskowania

tak tylko na dole zbiornika zwykły zawór kulowy nie zda egzaminu a membranowe to drogie

10

Odp: Pistolet do piaskowania

tak? ja miałem kulowy był ok
butla w butli piasek
butla stoi pionowo
w dno wkręcony jest zawór kulowy
za zaworem jest trójnik
         
      piasek
         I
         I                 
<____I ______   < powietrze

Działało
piasek opada grawitacyjnie

11

Odp: Pistolet do piaskowania

a jaki piasek  stosujecie korund ??  czy moze zwykły big_smile ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Pistolet do piaskowania

no cóż ja na testy wsypałem zwykłego płukanego....

13

Odp: Pistolet do piaskowania

ja na zwykłym jadę tylko przesiewam przez odpowiednią rafkę, żeby większe kamyki się nie dostały... no i musi być suchy

14

Odp: Pistolet do piaskowania

Mam do kupienia zestaw niedrogi kompresor plus paskarka o wydajności 1.2m3 na minutę czy na własne potrzeby będzie spoko, czy to totalnie wolno?

15

Odp: Pistolet do piaskowania

Będzie ok mam około 0,8m3 i da się tym pracować. Sobie coś większego popiaskuje ale zarobkowo to można felgę koledze zrobić nie przyczepę.....

16

Odp: Pistolet do piaskowania

Jaka dysza? I jakim ciśnieniem robisz?

17

Odp: Pistolet do piaskowania

Dysza jak zaczynam to ma 4? a jak kończę 6-7
cisnienie w okolicy 6 bar. Dokładnie nie pamiętam prawie  rok czasu nie piaskowałem

18

Odp: Pistolet do piaskowania

Kupiłem piaskarkę i kompresor wd53 same tłoki bez napędu. Miał Ktoś może styczność z tym kompresorem? Kupujac myślałem, że wałek napędu jest prosty, a okazało się, że to stożek. Oryginalnie było tak koło zamachowe, które jak wiadomo ciężko dostać. Ciekawe czy tokarz dotoczyłby mi piastę na ten stożek? Mam tokarkę, ale za cienki w uszach jestem na to.

19

Odp: Pistolet do piaskowania

Koło pasowe od ciagnika mi przetaczali na większy stożek nie było  problemu z wykonaniem. Pomierzenie ustawienie tokarki przetoczenie i powtórne ustawienie na jedno koło to 45min. Skoro nie zauważyłeś  że to stożek więc niewielki kąt  rozwarcia a takie robi się  z liniałem. Poszukaj kogoś kto tokarkę z tym ma. Ewentualnie  można  wymontować wał i go przetoczyć  na zwykły cylindryczny czop i tulej standardową zrobić.