1

Temat: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

Witam mam problem z hydrauliką nie podnosi hedera ani rozkłada rury, działa wspomaganie ale troszkę ciezko na wolnych obrotach. Pompa ok ,rozkręciłem zawór przelewowy i była śrubka rozkręcona ze sprężynka i był przyciety, założyłem jak ma być i nic nie pomogło. Był zakładany orbitrol nowy. Pytanie czy układa trzeba odpowietrzac.

2

Odp: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

poluzuj przewód zasilający przy pompie na obrotach aż bryzgnie olejem i zakręć i idź rusz hydrauliką powinno pomóc

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3

Odp: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

Tak zrobiłem i nic to nie dało, powoli kończą mi się pomysły. Dalej jest problem z zassaniem oleju przez pompe

4

Odp: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

Stan oleju jest odpowiedni?

5

Odp: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

Sprawdzić filtr ,drożność i szczelność węży zasilająch , zalać pompę olejem .  Rozkręcam wtedy węże zaraz nad wyjściem nad zbiórnikiem oleju. Pomierz ciśnienie przed orbitrolem w momencie kręcenia kierownicą i próby podniesienia hederu. Bez tego się nie da.

6

Odp: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

Pompa trup

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7

Odp: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

Mam dwie pompy jedna regenerowana druga nowa w tamtym roku kupowałem,*** 40 ha zboża na niej.  A w tym sezonie wymieniłem orbitrol a przed wymiana nie patrzyłem czy działa hydraulika . I od tego się wszystko zaczęło, robiłem tak jak wyżej kolega pisał w sprawie odpowietrzania i nic ,podpiąłem manometr to wg nie pokazuje ciśnienia a na wspomaganiu jest do 150. I teraz nie wiem czy te obie pompy są *** ale z drugiej strony powinno jakie kolwiek ciscnine pokazać

8

Odp: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

Masz dwie pompy i każda nominalnie ma po160 atmosfer dać na wolnych obrotach. Im niższe ciśnienie tym gorzej działa hydraulika. W przypadku rozdzielaczy dwustronnych jest problem dodatkowy, bo potrzebne jest ciśnienie do otwarcia zaworu powrotu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Fortschritt e514 sx problem z hydrauliką

Prawdopodobnie ten blok co jest skręcony z elektrozaworami jest uszkodzony i się zacina bo wali caly czas na przelew i nie chce zbudować ciśnienia. Udało się jakoś rozblokowac, zamówiłem nowy z Pankowa