361

Odp: Żniwa 2018

Ja też przed chwilą zakończyłem żniwa, potwierdzam to co zawsze mówiłem
- Suchy rok to bogaty rok.
Plony rekordowe, ceny rekordowe, problemy z logistyką i transportem - cieszą mnie takie problemy. Strychy zasypane po kokardkę, jakby to powiedziała moja pani, przyczepy obstawione Big-gagami żeby weszło dwa razy więcej. Plony o 20% do 50% wyższe niż zakładane.
Oby każdy następny nie był gorszy od bieżącego big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

362

Odp: Żniwa 2018

marek sory ale byłem  twoich stronach w weekend i suszy nie widać, normalnie inny swiat, u mnie juz drzewa usychają

mdw

363

Odp: Żniwa 2018

Bogatemu to i byk się ocieli...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

364

Odp: Żniwa 2018

Dla mnie bogaty rok to mokry rok ,to nic ,że żniwa trwają do września ale ziarna jest ,słomy jest ,kukurydza rośnie bycza ,łąki i pastwiskoa odrastają w oczach ,a jak sucho to ch*j ze wszystkiego...

365

Odp: Żniwa 2018

marcin napisał/a:

Tak jest nie ustawiałem tego jeszcze bo za bardzo niewiem o co chodzi 😊

Marcin radzę Ci kup sobie instrukcję obsługi do kombajnu. Na allegro są i to na prawdę są dobrze wydane pieniądze. Wszystko jest ładnie opisane

E 516 na części
Telefon 695 076 269

366

Odp: Żniwa 2018

Mam tylko nie patrzałem Auto contur i sam contur poczytam dziś oficjalnie dożynki

367

Odp: Żniwa 2018

Najszybszy kombajn na świecie https://www.youtube.com/watch?v=2yRh-8njFC8

368

Odp: Żniwa 2018

Do śledzenie opadów czy nawet burz podczas żniw można skorzystać z radaru opadów deszczu
https://gdziejestburza.info/radar-opadow-polska/
Sam korzystałem w zeszłym roku i jestem zadowolony, telewizja ma jednak mało wiarygodne te prognozy.

369

Odp: Żniwa 2018

Jakie ceny za koszenie ha z sieczkarnią?

370

Odp: Żniwa 2018

Ja biorę bizonkiem 320... Wszystko drogie mało co wymienione w tym roku a rachunek z przygotowania kombajnu kosmiczny... Paliwo też nie jest za tanie

371

Odp: Żniwa 2018

320 za godzinę czy ha ??
Ja poniżej 400 za ha nie schodzę . wolę siedzieć w domu  i nic nie robić .. Ceny części z kosmosu   o paliwie nie mówię

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

372

Odp: Żniwa 2018

Ja to w ogóle darowałem sobie te pożal się... zarobki. Pomijajac, że kombajn jeszcze w częściach to musze odpoczać od ludzi co im się wydaje, że to nie wiadomo, jaki zarobek.

373

Odp: Żniwa 2018

400 nie da rady za ha jak skr bierze 350 sad

374

Odp: Żniwa 2018

No tak mam 300 z szarpaczem paliwo w cenie. I koszą byki za 180 +paliwo. Tylko trzeba mieć roboty nie mało. Ale przy 100ha jest rozmowa.

Leszek   dla kolegów'

375

Odp: Żniwa 2018

No oczywiście za godzinę🙂bizonem od ha to byś musiał dołożyć do interesu... Jak ma się konkretny kombajn np. mdw 527 to można brać od ha, bizonem nie ma szans.. ja co roku mam 2 klientów na części i paliwo zarobię ale swojego czasu w garażu i na kombajnie nie liczę ;/

376

Odp: Żniwa 2018

Może piszmy o żniwach 2021 r.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...