Temat: Wycieki oleju

Panowe z przystawi do przedniego napędu cieknie mi cholernie olej. Znalazłem w katalogu które uszczelki mam kupić itp. I tu pytanie czy jak odkręcę te całe cholerstwo to nic mi sie nie zablokuje czy muszę skrzynią odjechać czy tylko normalnie odkręcam jak pompę i mam ją wolną ? Jak to ogarnąć, jak rozebrać itp. Proszę o pomoc
Ps. dodaje foto o co mi chodzi smile

https://lh3.googleusercontent.com/-OcCST5wZfLU/Vv1hiueDR3I/AAAAAAAABvo/mhJckwl2oPUb2m2JaDIz-DicfGjEhImFwCCo/s720-Ic42/3601%2B_______%2BPRZYSTAWKA%2BPRZEDNIEGO%2BNAP%25C4%2598DU.jpg

2

Odp: Wycieki oleju

Tu nie ma żadnego problemu odkręcasz wymieniasz co potrzeba i z powrotem na swoje miejsce, tylko pamiętaj że przystawka trochę waży i lepiej zdejmować w dwie osoby

3

Odp: Wycieki oleju

nie tak chop siup ,przystawka odkręca sie na dwa razy najpierw odchodzi większość z trybami a później tylny korpus ,są też tam imbusy i lubią się nie odkręcić sugerował bym porządny klucz imbusowy i znowu jak będziesz skręcał to nie przesadź bo lubią puścić gwinty w obudowie skrzyni,co do uszczelniaczy to są dwa jeden na wałku wyjścia a drugi na wałku wejścia w przystawkę i oring między skrzynią a przystawką, no i siły bo ona trochę waży.

4

Odp: Wycieki oleju

Jak u siebie patrzyłem tez się lało z przystawki, lecz po usunięciu wiadra ziemi ze słomą pomiędzy przystawka a ramą okazało się że był pekniety przewód hydrauliczny od wspomagania hamulca ... efekt był taki że nawet jak ciągnik stal tydzień w garażu ciągle kapalo  po przystawce z napitej ziemi olejem  ...

5

Odp: Wycieki oleju

Mam takie pytanie- czy na wyjściu wałka ze skrzyni biegów do przystawki znajduje się jakiś uszczelniacz i dlaczego leci mi stamtąd olej???

6

Odp: Wycieki oleju

Tak jest uszczelniacz.
Jak leci to dobrze bo to znaczy że jeszcze jest...

7

Odp: Wycieki oleju

No ok ale jeśli dobrze rozumiem to olej nie powinien przepływać ze skrzyni do przystawki?

8 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-03-07 22:35:45)

Odp: Wycieki oleju

Ano nie powinien.
Temat na forum opisywany.
Poszukaj.
Nie mam pod ręką katalogu bo bym Ci rozmiar uszczelniacza podał
Ale to też było pisane.

9

Odp: Wycieki oleju

https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.ph … 49&p=3

10

Odp: Wycieki oleju

Dzięki Panowie za pomoc, poszukam tego tematu jeszcze na forum a w razie problemów będę jeszcze pytał 😉

11

Odp: Wycieki oleju

Dziś zauważyłem dużą plamę oleju pod ciągnikiem z lewej strony, cieknie ze zwolnicy ze wstępnych ustaleń jak patrzyłem olej pokazuje się od strony skrzyni a nie od strony zwolnicy, dużo jest roboty z dostaniem się do simeringu, do hamulców już się dostawałem to wiem co i jak a co z półosią na której jest bęben hamulcowy, wychodzi  z mechanizmu bez problemu czy jest jakoś zabezpieczona?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

12

Odp: Wycieki oleju

Wychodzi wszystko bez problemu

13

Odp: Wycieki oleju

Ok Arek dzięki

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile