11,501

Odp: GG FORUMOWE

Widłami hamerykańskimi, przerabiałem to...

11,502

Odp: GG FORUMOWE

Jak wejdą przepisy "unijne" to wciąż będzie aktualna metoda zwalczania perzu. Roundup i zamienniki prędzej  niż  później zostaną zakazane. A inne substancje też nie są pewne na lata. Za to pług i brona zostanie z nami na zawsze. Nawet gdyby bezorka dominowała.

11,503

Odp: GG FORUMOWE

Pajej napisał/a:

tylko jak nas uczyli że walka z perzem przez mechaniczne wyciąganie kłączy

roundup to coś w połowie lat 90-tych zacząłem stosować

11,504

Odp: GG FORUMOWE

Program nauczania w szkołach rolniczych  zawsze odbiega od praktyki. Np nas uczyli , że uprawa pożniwna to tylko podorywka i kilkukrotne bronowanie. Na egzaminie takie coś było najwyżej punktowane, wszelkie uproszczenia były traktowane jako błąd.

11,505

Odp: GG FORUMOWE

Grzesiu widzę że mam od Ciebie PW ale jakoś nie mogę jej otworzyć. Jak co to pisz tutaj albo pisz mi na telefon. Numer mam podany w opisie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,506

Odp: GG FORUMOWE

a pytałem czy sprzedałeś 514 bo tak sobie myślę trochę o tej kukurydzy. W pierwszym roku to chcę wszystko najać, ale później wolałbym mieć swoje szczególnie, że kawałki małe i dużo przejazdów.... Myślałem o claasie czy go nie zostawić do kuku tylko. ZObaczę jak wyjdzie choć podejrzewam, że ludzie się rzuca na to i będzie jak ze wszystkim.Z roku na rok coraz więcej jest jej u nas,.

11,507

Odp: GG FORUMOWE

A ile docelowo chciał byś jej siać? Przystawke od 514 sprzedaliśmy. Znajomy przyjechał skosić lexionem 440, zrobił trzy podejścia po 7 ha żeby na spokojnie wysuszyć i po robocie. Nawet nie chce sobie przypominać koszenia 514... zboża to inna bajka ale do qq to ten kombajn za delikates. Zrobisz pierwszy rok cały na usługi to zobaczysz jak to u Ciebie wyjdzie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,508

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki zna się ktoś z was na kompach? mam problem z moim pc. Włączam go , uruchamia się i nagle jest tylko czarny ekran z kursorem , kombinacje klawiszy ctr+alt+delete nie działają, w trybie awaryjnym to samo, przywracanie systemu nie dało rezultatu , przywrócenie ustawień fabrycznych też nic nie daje bo po chwili wyświetla błąd i proces przerwany bez wprowadzenia zmian. Komp to hp , system Windows 10. Pomoże ktoś jak jeszcze mógłbym z nim pokombinować żeby wrócił do żywych?

11,509

Odp: GG FORUMOWE

Massey napisał/a:

Chłopaki zna się ktoś z was na kompach? mam problem z moim pc. Włączam go , uruchamia się i nagle jest tylko czarny ekran z kursorem , kombinacje klawiszy ctr+alt+delete nie działają, w trybie awaryjnym to samo, przywracanie systemu nie dało rezultatu , przywrócenie ustawień fabrycznych też nic nie daje bo po chwili wyświetla błąd i proces przerwany bez wprowadzenia zmian. Komp to hp , system Windows 10. Pomoże ktoś jak jeszcze mógłbym z nim pokombinować żeby wrócił do żywych?

A nie wyświetla nic poza tym kursorem ?
Nie dokladaleś nic nowego(ram, napęd). Jak dokładnie to wyjmij.
Sprawdź czy nie masz włożonej karty pamięci w slot. Też wyjmij. Odepnij wszystkie urządzenia które masz podłączone . Myszki drukarki itp. Może to głupie Ale mój Asus też nie chciał się włączyć przez to że miałem włożoną kartę pamięci w czytnik...

Siły na zamiary zmierz....

11,510

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie nic nie dokładałem , odpiąłem modem, słuchawki i nadal bez zmian

11,511

Odp: GG FORUMOWE

Jak możesz wybrać tryb awaryjny to wstępnie bym wykluczył problem sprzętowy. Wysypał się  raczej Windows.
Do win 10 jeszcze nie  zaktualizowałem się wink  na win 7 bym próbował procedury naprawy wykonanej z oryginalnego nośnika.

11,512

Odp: GG FORUMOWE

Awaryjny mogę wybrać na początku startu ale nie wnosi on żadnych zmian, tzn jest  tak samo czarny ekran i kursor

11,513

Odp: GG FORUMOWE

Wyświetla "uruchom system Windows normalnie" I "tryb awaryjny" oraz odliczanie od ok 30s? Czy gdzieś  wcześniej masz ten tryb awaryjny.

11,514

Odp: GG FORUMOWE

A nie wypięła się pamięć RAM ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11,515

Odp: GG FORUMOWE

Rur3k napisał/a:

Wyświetla "uruchom system Windows normalnie" I "tryb awaryjny" oraz odliczanie od ok 30s? Czy gdzieś  wcześniej masz ten tryb awaryjny.

W 10 jest tak  ,że  zaraz po uruchomieniu wciskasz f4  i tam się wybiera odpowiednią opcję z trybem awaryjnym i komp startuje od początku już w trybie awaryjnym (powinien). Andrew , nie sprawdzałem ramu. Muszę luknąć

11,516

Odp: GG FORUMOWE

Zakładałem że  startuje do pewnego etapu restartuje się i wyskakuje okno by wybrać jak ma się ponownie uruchomić i zaczyna zabawa się  od nowa. Ale skoro i tak możesz  wybierać klawiszem jak chcesz windowsa uruchomić to znaczy widzi sektor "bootujacy" na dysku więc sprzęt raczej dobry. Przy błędzie  pamięci piszczał by sygnałem ciągłym  lub w ogóle nie startował (czarny ekran i tylko wiatrak na procku by delikatnie ruszyl).  Na win 7 I dawniej XP. Brało się płytę z kopią Windowsa ( lub pendriwe) przestawiało w biosie bootowanie na nośnik uruchamiało do momentu wyboru czy chce się nową instalacje czy naprawę wciskało "R" czekalo z pół godziny restartowalo  I 90% procent awari zostało samoczynnie naprawionych.

11,517

Odp: GG FORUMOWE

Siedzę sobie i czym różne rzeczy. Znalazłem coś takiego jak Rhizosum n czy Ktoś może stosował to?

11,518

Odp: GG FORUMOWE

Rur3k napisał/a:

Zakładałem że  startuje do pewnego etapu restartuje się i wyskakuje okno by wybrać jak ma się ponownie uruchomić i zaczyna zabawa się  od nowa. Ale skoro i tak możesz  wybierać klawiszem jak chcesz windowsa uruchomić to znaczy widzi sektor "bootujacy" na dysku więc sprzęt raczej dobry. Przy błędzie  pamięci piszczał by sygnałem ciągłym  lub w ogóle nie startował (czarny ekran i tylko wiatrak na procku by delikatnie ruszyl).  Na win 7 I dawniej XP. Brało się płytę z kopią Windowsa ( lub pendriwe) przestawiało w biosie bootowanie na nośnik uruchamiało do momentu wyboru czy chce się nową instalacje czy naprawę wciskało "R" czekalo z pół godziny restartowalo  I 90% procent awari zostało samoczynnie naprawionych.

Oddałem dziś kompa do serwisu bo nic sam już nie mogłem zdziałać.

11,519

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Siedzę sobie i czym różne rzeczy. Znalazłem coś takiego jak Rhizosum n czy Ktoś może stosował to?

Dwa opakowania na hektar to już 280 złotych a za to kupisz teraz 36 kg czystego N. Jeżeli bakterie mają tyle wyprodukować to będą musiały wytłuc inne które są w glebie żeby zrobić sobie miejsce. Muszą się czymś żywić, pytanie czym? Jeżeli o mnie chodzi to wolałbym zrobić wsiewkę koniczyny w zboża czy kukurydzę i dało by to lepsze efekty niż ten preparat.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11,520

Odp: GG FORUMOWE

od cudów to jest inna instytucja...