1,721

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak kosiliście kuku to jakie wydajności  i wyglotności udało wam się uzyskać ??  moja na pniu ma na tą chwilę 25 wilgotności i  się zastanawiam czy czekać czy  ciąć ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,722

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Chłopie tylko smaruj maszynę i ogień. Nigdy nie miałem takiej wilgotności. U mnie puki co jest w granicach 40%

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,723

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Może tam powinna być  3 zamiast 2.  35% to w okolicy przy obecnej pogodzie standard.

1,724

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Laszek napisał/a:

Chłopie tylko smaruj maszynę i ogień. Nigdy nie miałem takiej wilgotności. U mnie puki co jest w granicach 40%

były u Ciebie przymrozki? jak myslisz ile % zrzuci jeszcze?

Rolnik z powołania:-)

1,725

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Patrzyłem dziś z kolby ma 23%   tylko jest problem z odbiorem bo  paszarnia na zapisy bierze bo  suszarnia im nie wyrobi ...  a znów swojej nie posiadam ...   aczkolwiek się rozglądam za jakąś ale nic nie ma ... najchętniej pedritt  olejowa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,726

Odp: Kukurydza Na Ziarno

30% to optimum w tym roku do koszenia na skup, przy tej cenie i potrąceniu 10zł/t za 1% wilgotności. Wszak 1% z wilgotności to 1,2 z wagi. Najkorzystniej mi wyszła pierwsza 33,7%,bo cena wyjściowa była wyższa. Ostatnie pole 29,2% a wyszło brutto 10 zł/t mniej.

1,727

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Na jednym skupie u nas nawet 25 zł za % biorą ale cena najwyższa za 30. Z suszeniem to też  loteria bo będzie trzeba sprzedać po 1100. Wojtas dodatkowo jeszcze byś musiał mieć silosy albo jakiś magazyn żeby gdzieś suchą posypać.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,728

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No

mpopis napisał/a:

właśnie kończę budowę mulczarki 3,5 metra szerokości ( dwa wirniki) , po pierwszych próbach muszę zmienić wałki wom do przekładni bocznych i wyregulować sprzęgło przeciążeniowe. Jak będzie reszta dobrze to będę  budował taką na trzy wirniki i 5 m szerokości roboczej. Jedna ma zostać u mnie , a druga dla sąsiada (problemy z omacnicą ).

Maszyna robiła już po kukurydzy? Jeśli tak to jakie efekty? Kiedyś mieli tego typu maszynę u Stokłosy ale obecnie mają maschio na poziomym wirniku. Ile taka Twojej produkcji na dwa wirniki miałaby kosztować?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,729

Odp: Kukurydza Na Ziarno

co do kosztów to same przekładnie i wałki to 8tyś, do tego żelastwo i robota... w najbliższym czasie sprawdzę u sąsiada jak idzie po kuku

1,730

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak by był jakiś filmik z prezentacji to byłoby super

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,731

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Nie lepiej kupić orginał mulczera ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,732

Odp: Kukurydza Na Ziarno

tylko za ile i w jakim stanie ?

1,733

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Tak szukam jakiejś kukurydzy dla siebie, na wiosnę do siewu. Myślałem ze 3 odmiany spróbować, i zastanawiam się czy polskie odmiany to taka przepaść w plonowaniu? Na forach praktycznie nikt nie wymienia, że będzie siał coś krajowego. Chyba, że na kiszonkę. Różnica ogromna w cenie jednostki, ale czy to tylko pozorna oszczędność?

1,734

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Mialem na poletkach polska Vistule i powiem że od calo czy też talismana nie odbiegała.
W tym roku jest w ofercie

1,735

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jack123 napisał/a:

Mialem na poletkach polska Vistule i powiem że od calo czy też talismana nie odbiegała.
W tym roku jest w ofercie


Tak wogole jakby ktoś szukał jakiejś odmiany to proszę o kontakt.????

1,736

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Będę miał nasiona do siewu, i nie beda zaprawione. Mam pytanie jak duże straty sa w przypadku niezaprawionych nasion. Chodzi mi głównie o ptactwo.

1,737

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie praktycznie zerowe może  kilka krzaków na całym polu wyrwały żurawie (wyrywały w fazie dwóch liści w poszukiwaniu napecznialych nasion) w okolicy nikt nie skarży się na ptaki. A u ciotki 30% wybrały ale tam oblężenie krukowatych. Tak że  zależy od rejonu a głównie od tego jakie ptaku mieszkają w okolicy i jak zasiane (po stopkowym w orce i płytko zasiane straty większe)

1,738

Odp: Kukurydza Na Ziarno

stopkowym też można głębiej zasiać.  co do ptaków jest sposób i to skuteczny zwłaszcza jeśli chodzi o żurawie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,739

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pewnie że  można  i stopkowym głębiej zasiać ale jest trudniej bo taka redlica nie wchodzi tak łatwo i robi szerszy rowek przez co łatwiej jest potem wybierać  ziarno.

Ze sposobów na ptaki to szukam na szpaki bo mi cały dach zsra** sad

1,740

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Laszek napisał/a:

stopkowym też można głębiej zasiać.  co do ptaków jest sposób i to skuteczny zwłaszcza jeśli chodzi o żurawie

Jaki ?? U mnie to główny problem, wyżerają siewki masowo , zaprawa nie pomaga , strachów boją się tylko na chwilę, co roku mam z tymi skur***nami największy problem