Temat: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

Wtam!

Nabyłem rozsiewacz w stanie: "Chodził lecz do remontu". Paka cała tylko te stopy niektóre do wzmocnienia(podchrupane końce). Rama do wymiany(ceownik 100 zamknięty w części przedniej płaskownikiem). Pas do wymiany. Koła ok. Przekładnie poza jednej od tarczy(rozwalone łożysko) ok. Moje wrażenia z rozbiórki - jak to wszystko co ze żrącymi rzeczmi  pracuje to stasznie pozapiekane.
Takie moje pytanie bo czytałem na necie że mokre wapno to zgroza - czy macie jakieś patenty, rozwiązania usprawniające działanie?
Gdzieś czytałem że zamiast tych blach na drabince w skrzyni - wstawiają pionowo płaskowniki gęściej i że to niby ma poprawiać sprawność przy mokrymn wapnie.

I jeszcze jedno prosiłbym o zdjęcie skrobaków na bębnie napinającym taśme(czyszczący bęben i taśme bo podobno są razem połączone)- jak to wygląda bo u mnie tego brak

Troche lat pola pozbawione były wapnowanie, więc pora by się za to wziąć w końcu

2

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

zrób tak jak by V   na  taśmie  i  będzie czyściło ...   wystarczy że wyczyści taśmę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

ile dałeś za to?

4

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

z tym zawieszaniem zawsze sa problemy może spróbuj przerobić na łańcuchy podobno lepiej idzie. Ja zawsze pozyczam i sie mecze gdybym miał swój to cos wymysliłbym

Rolnik z powołania:-)

5

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

damian9871 napisał/a:

ile dałeś za to?

Widocznie za mało skoro musze remontować:) A tak poważnie to w sąsiedniej wiosce w krzaczyskach u gościa stał. Jak zacząłem lamentować nad jego stanem i zacząłem opukiwać ramę i jak zaczęło się sypać to gość się przeraził- wynegocjowałem symboliczne 300zł:)

6

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

na złomie więcej jest wart smile

7

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

ja sprzedałem samą ramę od niego za 600 zł. Przekładnie wszystko mam, skrzynkę na złom wywiozłem smile czyli dużo nie dałeś wink

8

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

A ja mam piasta bez taśmy na sprzedaż
Reszta sprawna

9

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

Masz foto? mój meil- bendek2@o2.pl

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

10

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

Można prosić o foto jak wyglądają te sktobaki i jak są mocowane

11

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

Przyszła pora na sprzęgło łańcuchowe. Przy rozbiórce przeciąłem ten łańcuch i dziś wpakowałem go do ognia żeby rozruszać i chyba źle zrobiłem  że wpakowałem go później do wody. Rozruszał się to fakt ale zrobił się kruchy. Co mu teraz zrobić żeby poprawić jego strukture. Rozgrzać raz jeszcze i pozwolić ostygnąć czy jak?

12

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

Fachowo wyrzucić na złom ,ale możesz go jeszcze raz nagrzać i wystudzić samoczynnie (odpuścić)

13

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

daj spokój ten łańcuch majątku nie kosztuje

14

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

Dziś znów w piecu wylądował i po ostygnięciu jest dobrze pozabijałem go i nie rozsypało się.

15

Odp: Rozsiewacz RCW 3 "Piast"

Temat o piaście, ale mam pytanie o rozsiewacze bredal. Szukam coś takiego na dwóch taśmach. może ktoś użytkuje?