11,541

Odp: GG FORUMOWE

Ja tez mam srednio od 3 do 6 dt za hektar

mdw

11,542

Odp: GG FORUMOWE

Ja za fajny trójkąt z glinką mam tonę za ha

11,543

Odp: GG FORUMOWE

Ja nie podnosiłem ręki jak 2 tony przekraczało a dopiero wtedy zabawa w najlepsze się rozkręcała. Najwięcej na przetargu na jakim byłem poszło 4.5 tony.  Gadałem  z gościem co zajął w nim zaszczytne druge miejsce to obsrany był od 3 ton że jednak on wygra ale jednak "zwycięzca" był mniej ostrożny. (Ten co wygrał ma firmę a w niej 60 osób zatrudnionych więc raczej biedny nie jest a poza tym działka to tylko dwa ha było.)

U nas inaczej  niż u Piotrka na przetargu tylko ja mam zwykle zwierzęta (no może  poza kilkoma kurami czy koniem.) Zwykle biją się do 2,7 tony z ha wygrywają "producenci towarowi" a rośnie w 60% przypadków monokultura kukurydzy w 30% dwupolówka rzepak-pszenica (ewentualnie rzepak-jeczmien)  w 10% przypadków uprawy w zmianowaniu to pszenica kukurydza i roślina przemysłowa burak lub ziemniak skrobiowy.

11,544

Odp: GG FORUMOWE

A krowiarzą to z nieba manna leci ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11,545

Odp: GG FORUMOWE

Andrew89 napisał/a:

A krowiarzą to z nieba manna leci ?

Skoro są w stanie dac za samą dzierżawę 2.5-4 tony to widocznie niektórym leci  smile
I opłaca się im wozić kukurydzę 30 km z pola na pryzme w miejscu zamieszkania. Nie mam nic do normalnych ludzi . Ale do takich co tłuką się po sąsiednich gminach i zabierają ziemię którą miejscowi mniejsi rolnicy chcieliby wygrać w przetargu za normalne fundusze...
Jak mam robić na czynsz 3 tony to wolę nie mieć tego pola. Ile z tego zostanie .  Albo czy cokolwiek zostanie ?
Powiem po chamsku . Niech im bokiem ta ziemia wyjdzie przy tym czynszu i przy tych cenach nawozów i środków.  Moze troche sie nauczą co niektórzy pokory A przede wszystkim nauczą się liczyć:P

Siły na zamiary zmierz....

11,546

Odp: GG FORUMOWE

Piotrek1990 napisał/a:
zorak napisał/a:

takie czynsze to chyba tylko pralnia kasy. Za 17 ha mam 6,3 tony a za 32 ha 8,8 tony.

Ta umowa to pewnnie sprzed 8 lat.

umowy 2-3 lata wstecz.
Jeśli mamy produkcję roślinną i nabity czynsz 4-5 czy 6 ton to jest nieporozumienie ale przy produkcji mleka gdzie na tym hektarze utrzymamy np 2 krowy które w ciągu roku dadzą razem 20-22 tyś litrów mleka x cena za litr. Czysta matematyka.

gg 5118068

11,547

Odp: GG FORUMOWE

jak widzę na przetargu zaperzone czerwone buraki =>muszę wygrać big_smile  to w spokoju życzę niech im ziemia lekką będzie...

11,548

Odp: GG FORUMOWE

Byłem na przetargu gdzie skończyło się na 5,1. Klasa lVa kilkanaście hektarów.  Może licytował kupno i zdziwił się że tak tanio chłopy to oddali ????

11,549

Odp: GG FORUMOWE

Co do krowiarzy to wyliczyłem jednemu co daje ok 2-3 tys za ha że lepiej na tym wyszedłby gdyby kupił kukurydze na pniu. Pieniądze dałby rolnikowi, do tego trochę gnoju, bo na pewno ma pod dostatkiem. a nie cwaniaczkowi co ma pole nic nie robi i przepuszcza ta kasę

Rolnik z powołania:-)

11,550

Odp: GG FORUMOWE

Nie wiem czy tak lepiej. Za hektar przeciętnej kukurydzy do tej pory wołali 5500 a naprawdę dobrej 8000.
(Zwykle liczą orientacyjny plon mokrych nasion razy spodziewana cena plus co najmiej tysiac za "wywiezione skladniki")

Wtedy koszty przedstawiały się  następująco;
Uprawa 150-250
Nawozy 800( 350+450) do 1300
Wapno 50zł (ok 200/4 lata) do 200
Siew 120
Nasiona 70-560zl
Oprysk 120-360
Ewentualne odżywki 100-150zl

Zbiór 950 ale to czy swoje czy kupne tak samo trzeba zapłacić.

Tak że  w kosztach 1500 da się zmienić  choć  realnie to gdzieś  2200- 2300 (dane dla ubiegłych lat). Na ten rok aż boję się liczyć.


Koszty zakupu na pniu trochę przekraczają czynsz plus wydatki własne ale można dodatkowo pole (ważne przy kosztach zbioru) i odmianę (strawność  i energia) sobie wybrać.

11,551

Odp: GG FORUMOWE

Dobry wieczór Panowie.
Dawno mnie nie było.

11,552

Odp: GG FORUMOWE

Co mnie ominęło??
Od maja zostałem chlopo-robotnikiem

11,553

Odp: GG FORUMOWE

Hej. Nie wiele tu się dzieje. Sam zobacz....

11,554

Odp: GG FORUMOWE

https://www.youtube.com/watch?v=tXbYmtLGuv4

11,555

Odp: GG FORUMOWE

Ale fajni ludzie tu są  smile

11,556

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek napisał/a:

Ale fajni ludzie tu są  smile

Dobre

11,557

Odp: GG FORUMOWE

Piotrek1990 napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

A krowiarzą to z nieba manna leci ?

Skoro są w stanie dac za samą dzierżawę 2.5-4 tony to widocznie niektórym leci  smile
I opłaca się im wozić kukurydzę 30 km z pola na pryzme w miejscu zamieszkania. Nie mam nic do normalnych ludzi . Ale do takich co tłuką się po sąsiednich gminach i zabierają ziemię którą miejscowi mniejsi rolnicy chcieliby wygrać w przetargu za normalne fundusze...
Jak mam robić na czynsz 3 tony to wolę nie mieć tego pola. Ile z tego zostanie .  Albo czy cokolwiek zostanie ?
Powiem po chamsku . Niech im bokiem ta ziemia wyjdzie przy tym czynszu i przy tych cenach nawozów i środków.  Moze troche sie nauczą co niektórzy pokory A przede wszystkim nauczą się liczyć:P

Niech zgadne Kasia K była na przetargu z polecenia tatusia i tak biła? ????

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,558

Odp: GG FORUMOWE

Liczyliście ile jesteście "do przodu" po obniżce vat na paliwa ?
Ostatnia stara cena z faktury z vatem 23%
Najnowsza faktura z nową ceną z vatem 8%
Po odliczeniu vatu wychodzi że płacę 15gr/litr więcej jak płaciłem przed obniżką vat. Kwota z obniżki vat jest mniejsza niż sama obniżka paliwa.

gg 5118068

11,559

Odp: GG FORUMOWE

te obniżki to pic na wodę  propaganda sie liczy

Rolnik z powołania:-)

11,560

Odp: GG FORUMOWE

Polski ład jak to słyszę to krew się we mnie gotuje. Żona z dwóch wypłat ma mniej o ok 800zł, a rata kredytu wzrosła o niecałe 400zł...