261

Odp: zakup kombajnu MDW

Jakieś szczegóły? Który elektromagnes?

262 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2021-12-21 21:59:47)

Odp: zakup kombajnu MDW

Zadzwoń najlepiej to ci podpowiem

mdw

263

Odp: zakup kombajnu MDW

I dojechał następca 527  https://naforum.zapodaj.net/efda6a1327bb.jpg.html

mdw

264

Odp: zakup kombajnu MDW

Fajny byczek. Niech służy jak najlepiej. Powiedz dużo wydajniejszy będzie, czy tylko chodziło o coś świeższego?

265

Odp: zakup kombajnu MDW

Się okaże,teoretycznie ten na ,,słabsze,, parametry niż 527 ale myślę że wykosze to samo czyli miedzy 2-3 ga na godzinę , no i 527 jest dość topliwy

mdw

266

Odp: zakup kombajnu MDW

Gratuluję zakupu! Niech się sprawuje bezawaryjnie i bezstresowo. Ładnych parę lat powinien być spokój. Który rok?
Zorak coś się nie odzywa co w końcu kupił bo wcześniej pisał że na żniwa miała dojechać nowa maszynka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

267

Odp: zakup kombajnu MDW

Dziękuję, 2013 1300mtg młocarnia.

mdw

268 Ostatnio edytowany przez zorak (2022-03-16 14:22:28)

Odp: zakup kombajnu MDW

Laszek napisał/a:

Zorak coś się nie odzywa co w końcu kupił bo wcześniej pisał że na żniwa miała dojechać nowa maszynka

Dawno mnie nie było, a i forum jakiś czas nie działało. Tak jak wspominałem na ubiegłoroczne żniwa miał dojechać nowy kombajn i dojechał. Co prawda żniwa zacząłem 514 ale tylko 2 dni i reszta już na nowym. 514 została od razu sprzedana. Nowy właściciel kupił ją prosto z pola, a tego samego dnia na pole wyjechał nowy sprzęt. Zdecydowałem się na NOVA 330 od Korbanka. Wykosiłem 140 hektarów i musze przyznać że powinienem go kupić już 2 lata wcześniej bo tak planowałem ale jak to ja musiałem dojrzeć do tej decyzji.
Pewnie pojawią się pytania dlaczego rostselmash. Zakup za gotówkę bez żadnych środków pomocowych na średniej wielkości gospodarstwo więc cena miała niebagatelne znaczenie. Do najmniejszego NH z serii TC trzeba było dopłacić prawie 100 tyś. o JD czy claas nawet nie mówię.
Przez sytuację na wschodzie po wyczerpaniu zapasów z placu sprzedaży nowych maszyn zapewne nie będzie, a szkoda bo na gospodarstwa do 200 ha są to idealne kombajny.

yoko
czy konstrukcja wiaty ze zdjęcia jest od gościa z Legnicy ??

gg 5118068

269

Odp: zakup kombajnu MDW

Tak

mdw

270

Odp: zakup kombajnu MDW

wlaśnie wczoraj tak sobie myślałem jak to teraz bedzie ze sprzedażą ruskich kombajnów przez korbanka no i kwestia serwisu. ciekawe czym teraz bedzie handlowac... a Tobie niech sluży jak najlepiej i najdłużej bezawaryjnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

271

Odp: zakup kombajnu MDW

Kurz opadnie i dalej będą handlować

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

272

Odp: zakup kombajnu MDW

Wyprzedadzą to co mają na placu i jeśli jeszcze kiedykolwiek będzie można handlować z rosją to zapewne dalej będą sprzedawać.
Kwestia części, z tego co wiem to magazyny mają zaopatrzone na kilka lat w stosunku do ilości sprzedanych kombajnów. A poza tym silnik cummins z własnym serwisem niezależnie w jakiej maszynie wsadzony, hydraulika, paski, łożyska, przewody dostępne w Polsce.

gg 5118068

273

Odp: zakup kombajnu MDW

jak porównasz go do 514 z wydajnością i spalaniem?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

274

Odp: zakup kombajnu MDW

Laszek mogę dopiero odpisać bo jestem po kolejnych żniwach z novą więc mogę coś więcej napisać, poprzedni sezon musiałem się jej nauczyć. W stosunku do 514 jest to dla mnie przepaść. Zapewne gdybym teraz usiadł na nowego JD to tez bym tak powiedział ale po kolei:
- kabina, brak kurzu, cicho, chłodno, dobra widoczność,
- hydrostat w porównaniu do wariatora to ... a nawet nie ma co porównywać,
- wydajność przy wysypie na postoju średnio 1,3 hektara na godzinę przy 4 metrowym hederze,
- spalanie, nie wiem czy chcę o tym pisać aby później nie tłumaczyć się z tego. Silnik cummins 4 cylindry chyba 175 koni. 13,5 litra na godzinę co daje 10,4 litra na hektar. Robiłem jeden pomiar z całego dnia koszenia pszenicy z plonem ok 5,5 tony z załączoną sieczkarnią. Po całym dniu dystrybutor pokazał prawie idealnie z komputerem.

Jedyną rzeczą jaką bym teraz zmienił to wziął bym heder 5 metrów.

gg 5118068