Temat: Miejsca smarowania forszaja

Potrzeba jest jeszcze gdzieś smarować smarownicą jakieś łożyska (oprócz łożyska sprzęgła) ?

gg 2215972

2

Odp: Miejsca smarowania forszaja

Jest do cholery big_smile  (np. krzyżaki na wale , przeguby , tuleje na zwrotnicach , widziałem smarowniczkę przy podnośniku no narazie tyle mi przyszło do glowy)

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Miejsca smarowania forszaja

Czyli ze smarownicą przed wyjazdem pasowalo by obskoczyc forszaja? big_smile A te miejsca smarowania maja wyjścia smarowniczki? I czy mozna spokojnie do nich cisnac smaru i nic sie nie stanie (jak w przypadku smarowania łozyska sprzegła) ?

gg 2215972

4

Odp: Miejsca smarowania forszaja

Bez obaw możesz cisnąć smar ,a czy sa smarowniczki? tego nie wiem , u mnie są smile , a przy oględzinach miejs do smarowania kieruj się głową na pewno dojdziesz sam co należy przesmarować wink

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Miejsca smarowania forszaja

Jak przesmarować zwrotnice w 323  nie mogę znależć smarowniczek .

GG 309772

6

Odp: Miejsca smarowania forszaja

właśnie oglądałem u siebie i też ich nie ma , ale górny sworzeń ma wkręconą zaślepkę i być może tam można wkręcić smarowniczkę , natomiast dolny nie jest smarowany gdyż sworzeń pracuje na łożysku stożkowym i nie ma takiej potrzeby.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: Miejsca smarowania forszaja

no i należało przesmarować helmuta.Na sprzegle znalazłem 2 smarowniczki.Wiec sobie pcham i pcham a z jednej wali sie pod spod.Sławetna ta z  wężykiem<ktorego nie ma>
Może mi powie ktoś gdzie wkręcić nowy bo tam wszystko zaklejone mieszanka smaru i ziemi .Teraz musi do wieczora oblecieć ale na rano trza mu wcisnać.

8

Odp: Miejsca smarowania forszaja

nie pociesze cie lecz ten weżyk to chyba można założyc tylko przy wywalonym silniku wtedy dojście jest piękne ale nie mam pewności co do tego silnika ten wężyk doprowadza smar do łożyska na którym chyba wisi całe sprzęgło ale poczkaj na potwierdzenie od kogoś mądrzejszego bo ja widziałem to tylko raz przy okazji remontu mojego silnika

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

9

Odp: Miejsca smarowania forszaja

widze ze nikt nie ma weza na łożysku wyciskowym albo nikomu sie nie chce odpisac brrrr

10

Odp: Miejsca smarowania forszaja

pepe ja mam taki oryginalny wężyk w swoim 323. ale nie smaruje go często najwyżej 1 w miesiącu jak sobie o nim przypomne

11

Odp: Miejsca smarowania forszaja

no właśnie a ja nie mam węzyka od zawsze w końcu coś padnie zebym wiedzial gdzie go wsadzić to już by był

12

Odp: Miejsca smarowania forszaja

jutro popatrze i dam znać

13

Odp: Miejsca smarowania forszaja

k... kiedy ktoś wreszcie coś napisze.Przecież nie będę silnika wyciagał by wężyk wkrecić.

14

Odp: Miejsca smarowania forszaja

ten wężyk wkręcany jest z góry w łożysko wyciskowe i będzie troche kłopot z wkręceniem nowego bez rozbierania ale jak masz kogoś z małą ręką to może

GG 309772

15

Odp: Miejsca smarowania forszaja

przez 3 piwa wkrecałem ten wezyk ale sie udało teraz ciszej jakos w kabinie dzieki

16

Odp: Miejsca smarowania forszaja

witam panowie mam prośbę cz mógł by mi ktoś przesłać jakieś  foto gdzie powinien dochodzić ten nieszczęsny wężyk od smarowniczki  do łożyska oporowego sprzęgła

17

Odp: Miejsca smarowania forszaja

Obrazek z katalogu, fotke tego to da się zrobić jak się ma łożysko na wierzchu.
32 wężyk, 13 łożysko wyciskowe
http://www.fotoload.pl/123aa6/8b4f2e87d249ded0d603199218e4ea027141_min.jpg

18

Odp: Miejsca smarowania forszaja

Dario napisał/a:

Obrazek z katalogu, fotke tego to da się zrobić jak się ma łożysko na wierzchu.
32 wężyk, 13 łożysko wyciskowe
http://www.fotoload.pl/123aa6/8b4f2e87d … 41_min.jpg

Dzieki bardzo Dario jutro będę robił poszukiwanie ponieważ ostatnio wziąłem sie za smarowanie i poleciało po obudowie a przy okazji dzięki wszystkim za rady w poście przedni napęd problem bo dzięki wam mój 303 ciągnie na 4 "laki" pozdrawiam