1,741

Odp: Kukurydza Na Ziarno

kukurydza lubi głębszą i luźniejszą uprawę więc zagłębienie redlicy stopkowej to zero problem, po to są listwy zagarynające żeby zasypało bruzdę po redlicy i kółko żeby wszystko przydusiło i wyrównało więc nie widzę tu żadnego problema.  a sposób to dmuchane lale z aukcji erotycznych. jak o tym usłyszałem to śmiać mi się chciało ale zobaczyłem i efekt jest. na wietrze się ruszają i jakoś to działa. a stosuje to znajomy u którego jest uprawa Eko a ziarno bez zaprawy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,742

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak głeboko siejecie kuku ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,743

Odp: Kukurydza Na Ziarno

około 5 cm

Rolnik z powołania:-)

1,744

Odp: Kukurydza Na Ziarno

6-8

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,745

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Chłopaki mam siewnik w domu co ma rozstaw 70cm można tak siać? Czy nie będzie przeszkadzało to przystawki, i czy nie będzie jej za ciasno? Pytam, bo trochę nie chce mi się przestawiać, a nie mam żadnego doświadczenia.  I jeszcze jedno ile nasion na hektar siejecie?

1,746

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Im mniejsza przystawka tym mniej będzie z tym kłopotu żeby zebrać. Na dobrym stanowisku 89-90tys na słabych 82-85tys, tak to u nas się sieję.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,747

Odp: Kukurydza Na Ziarno

To może rozstaw zostawię, a zmienię odległość od rzadka.

1,748

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Chłopaki czy kukurydza wstanie po rozjechaniu kołem traktora? Za niedługo opryski a rozstaw mi nie pasuje, muszę wszystko zmienić.

1,749 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-05-19 22:18:35)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Tak średnio bym powiedział

Jak mała 2-3 liście to odchoruje mocno ale się podniesie jak 6 liści i więcej złamie się i już jej nie będzie.

1,750

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Chłopaki jak mam siewnik 4 rzędy a przystawka przyjedzie na 6 rzędów to będzie trudne do wykoszenia? Nie wszędzie równo posiane i tak się zastanawiam czy da radę?

1,751

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Wszystko zależy od kierowcy ale z reguły to nie problem.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,752

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie inny problem, siewnik 6 rzędów a wzeszły 4. No może z 5 proc. wzeszło na tych 2, ale na tych 4 to też nie za ciekawie. Zasiał u ludzi kilkadziesiąt ha u siebie 20 wszędzie to samo. Na szczęście mam w tym roku tylko 2 ha na trzech słabych kawałkach.

1,753

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Dlatego już wyleczyłem się z usług. Trzeba mieć sprzęt na ładzie, a tu przy takim chochliku trzeba uważać na lincz smile

1,754

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Nie jesteś sam.
To nie tylko ja mam takie przygody. Jedna z 6 sekcji zasiala nasiona niby tyle samo co pozostałe a wschody kilka metrów rząd rośnie potem brak i w zależności od pola przepusty od 20-40%. Przyjrzałem się rośnie tam gdzie "lepsza" ziemia. Na piachu i glince nie. Pogrzebałem w ziemi nasiona są równo ale tylko na 4 cm. Na te warunki to za płytko. Trzy lata siewnik mam nic nie regulowałem i zawsze było dobrze.

1,755

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja w tym roku siałem na 6 cm ze względu na susze. Kiedyś posiałem na 4 , też była sucha wiosna to mało co wzeszło a to co wzeszło to też wątło rosło...

1,756

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie wyszła i jeszcze wschodzi ta zasiana do 10 cm Na tych 2 rzędach co wschody znikome to 15 cm i głębiej.

1,757 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-05-23 10:51:17)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Czym on to zasiał ze na 10cm i glebiej? Kultywatorem?

U mnie skala konczy sie na 9cm a i na tą  glebokosć to raczej nie wejdzie.  Tą jedną sekcją co zasiała plycej na te 4 cm miała u poprzedniego właściciela ramię mocujące spawane więc to tu pewnie jest problem bo wszystkie ustawiłem wg skali na ten sam wymiar a odkopywałem tylko po jednym rzędzie w dwóch punktach i tylko w pierwszym roku po zakupie.

1,758

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Sprowadzony i rzekomo doszykowany kleine. Nie mam pojęcia co z tym siewnikiem a szczególnie z dwoma sekcjami nie tak.

1,759

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U siebie w tym roku nie siałem ale brat u siebie nawet też nie siał naszym beckerem tylko zajął usługę.  Może nie ma jakiegoś tam horscha czy innego vaderstada bo tylko gaspardo ale kilka lat i wymienia na nowe, teraz chyba już siał na 4 siewniki w tym jedna optima 8 ciągana.  U mnie w okolicy akurat nie ma problemu z usługami i ja właśnie w drugą stronę, zamiast mieć wszystko swoje i używać 2 dni w roku to wolę nająć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,760

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Co może być z kukurydza? Na jednej działce jak kiełkuje wychodzi z białymi wierzchami, jakby uszkodzona po chemii. Jednak żadnych pozostałości nie powinno być, bo pole ekstensywnie używane.